0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

    Здравейте, момичета! Преди няколко дни откриха на майка ми 7-8см киста на единия яйчник и са й казали, че е за коремна операция. Тя обаче, не иска да се оперира, тъй като съм абитуриентка и следващите месеци са важни, а тя не иска да ги прекара на легло. През пубертета й е правена операция, предполагам пак заради киста (тя не иска да говори за това) и сега ужасно се страхува и иска да отлага с всички средства.

    Много се тревожа :( откакто поставиха тази диагноза, чета всичко, което успявам да намеря и така попаднах на вашия форум. Моля ви да ми помогнете!

    Какви са рисковете от коремна операция? Колко е дълъг възстановителния период? Четох за т.н.р. лапароскопия като вариант. При какви случай се използва, доколко е успешна? Каква е цената й? Много се надявам да ми помогнете, защото ужасно много ме е страх за мама  :oops: :( Споделете вашия опит и наблюдения, моля ви
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: 7-8см киста на яйчника - възможно ли е лапаро?
« Отговор #1 -: Април 19, 2007, 13:06:11 pm »
Да се консултира и с друг лекар.
*
Re: 7-8см киста на яйчника - възможно ли е лапаро?
« Отговор #2 -: Април 19, 2007, 13:38:18 pm »
На мен ми махнаха 10см.киста чрез лапаро,и на мен първо други лекари искаха коремна ,но след като говорих с док.Попов от "Шейново и той ми каза,че може да се махне и чрез лапаро му се доверих и така .И моят съвет е да се допитате и до мнението и на други лекари,защото в тази наша държава некадърни лекари от път и над път.
*
Re: 7-8см киста на яйчника - възможно ли е лапаро?
« Отговор #3 -: Април 19, 2007, 14:00:55 pm »
Д-р Попов от Шейново е добър вариант за консултация.
Късмет и пиши, какво става.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: 7-8см киста на яйчника - възможно ли е лапаро?
« Отговор #4 -: Април 19, 2007, 14:03:51 pm »
И мен ме оперира Д-р Попов от Шейново. Имах 9 см ендометриозна киста. Консултирайте се с него.


Re: 7-8см киста на яйчника - възможно ли е лапаро?
« Отговор #5 -: Април 19, 2007, 15:38:24 pm »
С лапароскопия ми махнаха киста 7/7см. Ако няма други причини или усложнения кистата може да се махне така.

И моята майка едва я придумах да си оперира 11см миома, склони след моето лапаро.
Re: 7-8см киста на яйчника - възможно ли е лапаро?
« Отговор #6 -: Април 20, 2007, 09:54:19 am »
Благодаря ви за отговорите, момичета :)Вече съм по-спокойна, но имам още един въпрос:
 Можете ли да ме ориентирате за цената на тази операция?
Re: 7-8см киста на яйчника - възможно ли е лапаро?
« Отговор #7 -: Април 21, 2007, 01:26:54 am »
700-1000 лв. е цената на Лапароскопия. След коремна операция я изписват на 5 ден и може да си ходи а не да лежи, след лапаро на другия ден я изписват и след 4 дни забравя, че са я правили операция.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: 7-8см киста на яйчника - възможно ли е лапаро?
« Отговор #8 -: Април 21, 2007, 10:01:59 am »
Благодаря за информацията, вече обсъждаме с нея какво да се предприеме :)