0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #40 -: Април 20, 2007, 01:05:32 am »
 8O Е това не е нормално 8O
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #41 -: Април 20, 2007, 08:49:31 am »
Габи, какъв форум на априлките?
Матей - 1.04.2006 г
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #42 -: Април 20, 2007, 10:41:14 am »
Все забравям да си споделя, за нашия гаден упорит конюнктивит на дясното очо. Мия го със сребърна вода, чистя с памуче, той се дере, все едно ще го коля... Един ден е чисто очето, на другия ден ме гледа като циклоп - изобщо не може да си отвори окото от гадни жълти гурели... Утре ще видим какво ще каже докторката

Фуси, запушени слъзни каналчета?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #43 -: Април 20, 2007, 10:57:55 am »
Все забравям да си споделя, за нашия гаден упорит конюнктивит на дясното очо. Мия го със сребърна вода, чистя с памуче, той се дере, все едно ще го коля... Един ден е чисто очето, на другия ден ме гледа като циклоп - изобщо не може да си отвори окото от гадни жълти гурели... Утре ще видим какво ще каже докторката

Фуси, запушени слъзни каналчета?

а микробиологично изследване на секрет от очето?
Мартин имаше такъв проблем на 1 месец - оказаха се стафилококи. мина му след 3 дни капане на Тобрекс. ама трябва да се види какво има там. щом са жълти гурелите, не ми мяза на запушен слъзен канал...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #44 -: Април 20, 2007, 11:40:48 am »
Да се разпиша преди края на седмицата :)
Да са живи и здрави всички, които дадоха идея да се смесва оризова каша с плодово пюре :D Ядем и ушите ни плющят :P
Моята диета дава определено резултат - за 10 дни свалих 3 кила и кърмата спря на 99%.
Освен това съм в предсватбена треска - ресторантът е капариран, църквата е избрана, след малко среща с dj.
За останалите неща бих приела помощ, ако имате идеи:
- шивачка за семпла бяла рокля до коляното
- фризьор
- гримьор
- заведение за максимум 50 човека за вечерния купон - клубна атмосфера с възможност за танцуване
Благодаря предварително за идеите :flower:

Мисля от няколко дни върху разискваната тема за козметиката на бебетата.
Симеон се роди със много суха кожа. Използвах олиото на Себамед и се подобри значително. После се появи АД + обрив от претопляне :? Мажа сега веднъж на 2-3 дни с Екзомега на А-дерма, но пак се появиха сухи участъци, на места кожата се бели :( А така ми се иска да пробвам нещата, които препоръчвате. Ама това да е проблема, де :)
Иначе - изобщо не иска да се обръща. Когато е по гръб прави обиколки около дупето си, обръща се на една страна да си вземе играчка и толкова. По корем издържа 2-3 минути, после почва да плаче сърцераздирателно, рита с крака, забива муцуна в леглото и накрая се пльосва, опъва ръцете и краката и мрънка жално. Оставяла съм го и по 10 минути, не проявява интерес да се помръдне. Мързел като майка си :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #45 -: Април 20, 2007, 11:45:04 am »
jama я измисли рецептата, ама май аз и Габи първо я приложихме :) Наистина става вкусно.
Ани, Оливера ме заведе веднъж на много хубава фризьорка - намира се някъде до площад как му беше името - до мин на земеделието дето е. Скъпо взима ама е номер 1. Ако искаш да питам Оля?
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #46 -: Април 20, 2007, 11:53:20 am »
Ани, ей,страхотни вълнения! Дано свалиш още килца, че да си най-красивата булка/ не че има друг вид булка, де :lol:/
За обръщането - не се коси, някои бебета не обичат да стоят по корем, ама хич! Това нищо не значи!
За ресторант - нищо не мога да помогна - много съм зле от към тая част! Ние ходихме за РД на Мати при нас в ресторанта на един хотел - много е приятно, но незнам дали става за 50 човека!

А каква ти е диетата? Дони и ти гледам отслабваш - какво правиш? Аз свалих първите два килограма с зелена салата и кисело мляко! Трития - като ядох три дни месо и зеленчуци само, ама ми е много трудно така! Много обичам плодове! Имам още три, но чакам черешите!
« Последна редакция: Април 20, 2007, 11:55:30 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #47 -: Април 20, 2007, 11:54:03 am »
Понеже наскоро си говорихме докога да се кърми я вижте тази снимка от форума на априлките http://bgphoto.net/photos/2834/o633126149717031250.jpg

Незнам за вас... ама аз направо онемях...

Дали пък не съм изпуснала... новата модна тенденция да не е да се кърми до 1-ви клас?!?

Е, сега ако не ви шашнах каква потайна лимонка съм, пък на! :lol:
[/quote]

И мен ме шашна, да ти кажа...
Все се канех да ти пиша ЛС, нещо ми липсваш на хоризонта, когато пишеш са 2 изречения само... пък твоята природа е да пише по-разказвателни постинги.
Стискам палци всичко да е наред при вас. :crossfingers:
И драсни тук няколко реда, че се притеснявам така за теб, да не те тормозя на лични.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #48 -: Април 20, 2007, 11:55:31 am »
Ани, за обръщането обяснението е просто - мъж. Нашия господин късно започна да се обръща, нищо, че вече става прав. Може да не му е интересно просто. Ама питай пак личната.

Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #49 -: Април 20, 2007, 12:01:08 pm »
Ани, супер вълнения! За съжаление и аз не мога да помогна с полезна инфо, много съм зле със заведенията напоследък.
За обръщането - не му се тревожи на Мони. Батко му Дани беше същата картинка - рев, тръшкане и никакъв интерес, все едно какви любими играчки съм му наредила наоколо. Остана по корем сам, с желание едва на 10 месеца, като реши да пълзи.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #50 -: Април 20, 2007, 12:05:25 pm »
ultra, като гледам към какво си се насочила за сватбата, вкусовете ни доста съвпадат. жалко, че не мога да помогна с информация, моите сведения са от преди 10 години вече и не са валидни... и аз много търсих тогава заведение за вечерен купон, където да не ни отрежат главите, да има място за танцуване и да не се задушим в лятната жега.
имах до скоро и страхотна фризьорка, ама духна за Италия :( защо не опиташ с една пробна прическа в салона на Капанов?

за обръщането - Дони, не мисля, че е до пола на бебето, а до килограмите. Мартин понеже е слаб, може би, се обърна на 4.5 месеца, но той нямаше проблем да лежи по коремче. във всеки случай, рано или късно, поривът да изследват света ги кара да започнат с физическата активност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #51 -: Април 20, 2007, 12:18:08 pm »
Хмммм за обръщането и подвижността не съм сигурна, че е до дебелина. Слона - моя приятел (Никола де  :lol:)е страшно подвижен- пълзи като хлебарка и непрекъснато се мърда нанякъде. Категорично не ще да стои седнал дълго, намира си нещо за катерене и опора и се набира. В същото време... си е бая месест  :oops:

Току що се върнахме от държавната детска консултация и ми иде да фрасна някой... Измериха Никола и резултата е следния:
височина - 72 см., при положение, че миналия път е измерен 73! Т.е. детето очевидно се смалява. Повторното мерене показа ... :x ,ръст 74 и половина
тегло - 10.300 (измерен с памперс, боди и одеалце, щото било студено)
Добре, че си ходим и при частното педи, та оттам резултатите ни са:
ръст 74 и половина, тегло 9.850 - измерено с електронен кантар

За окото хич не го и погледна, направо изписа някакви антибиотични капки, които аз засега ще се въздържа да купя, просто защото докторката въобще не го и погледна. В понеделник ще го заведа при офталмолог, а дотогава ще карам със сребърната вода и офталмосептонекса. Когато съм упорита с чистенето, почти изчезват гадните гурелаци, но през деня не мога да карам баба му и дядо му да го чистят с памуче. Само леекичко го промиват.

Хайде - целуффки - отивам на плантацията
« Последна редакция: Април 20, 2007, 14:56:52 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #52 -: Април 20, 2007, 12:26:39 pm »
Ани, Оливера ме заведе веднъж на много хубава фризьорка - намира се някъде до площад как му беше името - до мин на земеделието дето е. Скъпо взима ама е номер 1. Ако искаш да питам Оля?
Питай, ако ти е удобно, помня, че беше доволна и й правеше интересни прически.
На площад Македония е.

За диетата - крайна е, не я препоръчвам, трябва много силна воля за нея и много кила за смъкване. За 4-5 кила не си струва. Аз качих 17 с бременността, преди това още 5 от спирането на цигарите и зимния период. Пределно ясно ми е, че няма да си върна предишните кила, но поне да мога да се гледам в огледаалото :lol:
защо не опиташ с една пробна прическа в салона на Капанов?
това е идея, имам наблизо техен салон!
за обръщането - едва ли е от килата, мина отдавна времето, когато Симеон беше пухкав, мързел ще да е :lol:
За ресторант - нищо не мога да помогна - много съм зле от към тая част! Ние ходихме за РД на Мати при нас в ресторанта на един хотел - много е приятно, но незнам дали става за 50 човека!
те няма да са 50 вечерта, максимум 30-35, казх го ориентировъчно като големина.
Ние ще правим сватбата на 2 части - обедна в ресторант с роднини и ритуали и вечерна в клуб с приятели само с пийване и мезета евентуално. Засега имаме само един вариант:
http://www.babblesclub.com/cgi-bin/site.cgi?action=photos
Мисля, че 1200 искаха за затваряне на заведението :?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #53 -: Април 20, 2007, 12:32:45 pm »
Искам и аз пак сваааатбаа :lol:
Анке, аз ходя при една фризьорка в квартала, доволна съм, ама нямам идея как ще се справи със сватбена прическа. А за заведение и аз като другите и хабер си нямам, то от 1 г. кой ти е виждал заведение... :lol:

Пък за обръщането, незнам, ние не сме от най-дебелите ама само от корем на гръб и то когато си искаме, а обратния вариант хич не го и пробва, ама дай ни пък да седим, нямаме грешка, вече сама се изправя от полулегнало до седнало положение.

Бе да се изфукам и аз, ще ставам кума, за първи път в живота ми е та маааалко се вълнувам :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #54 -: Април 20, 2007, 12:39:26 pm »
Бе да се изфукам и аз, ще ставам кума, за първи път в живота ми е та маааалко се вълнувам :D
Я, я раздуй клюката :lol:
На мацката с роклята ли?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #55 -: Април 20, 2007, 12:41:24 pm »
ултра, що не пробваш данидан за роклята.
ще видя дали пазя координатите на моята гримьорка.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #56 -: Април 20, 2007, 12:47:43 pm »
Ултра, за грим можеш да попиташ във всички големи магазини за козметика. Мисля, че повечето предлагат такава услуга.
А Данидан за роклята ми звучи прекрасно. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #57 -: Април 20, 2007, 12:51:44 pm »
Ани - за рокля - в началото на Пиротска откъм Халите има един двуетажен магазин. На горния етаж шият празнични рокли / бюстиета / поли - както си поръчаш, ти си избираш материалите. Аз там си ших за сватбата - бюстие + пола ми излезе към 200 левчета, ама аз бях много кипра с брокати и прочие  :lol:
- За фризьор - мога да те заведа при моя, салона му е срещу театър София, но си пада скъпчия - моята прическа беше 70 лева..
- За кръчма - защо не видиш в Before & After - много е приятно, а после отдолу има и клуб, също много приятен. Сайт http://ba.club-cabaret.net/

Нагледно инфо тук

ПП - имай предвид, че в момента се вихри вече абитуриентската истерия покрай шиенето на рокли, и е възможно да забавят изпълнението на поръчката.

Грима е собствено производство  :lol:
« Последна редакция: Април 20, 2007, 12:53:42 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #58 -: Април 20, 2007, 12:57:23 pm »
Ани, за грим мога да ти намеря телевизонен гримьор, много добра, с награди от международни конкурси, прави стайлинги, гримира тв водещите! Мен ме гримира за сватбата преди 5 години! Бижу е! За фризьор също знаеш имам добър вариант! Казвай, ако искаш да ти помогна! Поздрави: касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #59 -: Април 20, 2007, 13:47:13 pm »
Габи, какъв форум на априлките?
В  бг-мамата във форума на тазгодишните априлки style  е пуснала снимката. Снощи една приятелка дето роди преди няколко дни ми я пусна по скайпа.