0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмична тема 16.04 - 22.04
« -: Април 16, 2007, 11:15:40 am »
Лека седмица от нас  :D!
Да е пълна с радостни вести и само положителни емоции! Да няма болни дечица и иzнервени майки  :).
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #1 -: Април 16, 2007, 11:28:33 am »
Привет. Лека седмица и от нас. Видях, че сте обсъждали проблема с бебешките корички, та и аз да кажа. Преди 3 дена открих по главичката на Мия няколко подобни люспички. Педиатърката ни препоръча 1 крем на мустела, но още нямам отзиви от него. Иначе не било притеснително, че сега й се появяват. На 11м. тежим 9,650 и сме 76см. Вчера бяхме на пазар в Хиполенд в Скай сити и трябва да я похваля малката девойка - държа се прекрасно. Купихме си много сладки бодита и си харесахме сандалки. Успешна седмица на всички.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #2 -: Април 16, 2007, 11:38:23 am »
Не нямам думи просто! Става въпрос за бебета на седмици.
Вижте тази тема: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=182163.0;all
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #3 -: Април 16, 2007, 12:00:55 pm »
Ха добър ден и от работещата Фуси.
Естествено мина ми яда и от днес съм на работа, ама още не знам много къде се намирам  :lol:

Поздрави на всички
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #4 -: Април 16, 2007, 12:02:11 pm »
Не нямам думи просто! Става въпрос за бебета на седмици.
Вижте тази тема: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=182163.0;all
Потресена съм!Пък и хората явно си нямат пробеми.
Хубава седмица на всички!
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #5 -: Април 16, 2007, 12:06:26 pm »
 8O Донке ма, не мога да разбера защо се чудиш на прочетеното в тези форуми, след толкова години не свикнали на всичките безумия които се пишат там. След като ноемврийките, които чета от време на време още като бях бременна, вече хранят децата с месни пюрета нищо не може да ме учуди :lol:
Може да съм повредена ама за мен си чиста проба извратеняшка история да си целувам детето по устата :oops:

Момичета, да ви питам някой наблюдавал ли е следното явление - зелени акита, редки (не разстройство) придружени с доста газове при изхождането. Може ли това да е от АМ? До сега не сме имали такова чудо, но от известно време започнах да давам по 1-2 пъти на ден АМ, защото кърмата ми понамаля (1-2 седмици). Спряла съм всичко днес, и пюрета и АМ, само на кърма ще сме 2-3 дни да видим какво ще е положението...
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #6 -: Април 16, 2007, 12:19:24 pm »
Не нямам думи просто! Става въпрос за бебета на седмици.
Вижте тази тема: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=182163.0;all
Аz пък все я подминавах таzи тема, като си мислех, че отговорът е ясен и няма какво толкова да се обсъжда. А то болШинството родители  само дето и еzиците не са си пъхнали  :x. СъЩата простотия като да и оближа zалъгалката преди да и я дам... Като видя някоя майка да го прави и се погнусявам. Горките деца!

StefiZ, напълно е въzможно да е от АМ. И ние преди бяхме така, но сега с пюретата променихме оцветяването и консистенцията.
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #7 -: Април 16, 2007, 12:20:25 pm »
Хубава седмица на всички!
За бг мамата, какво да кажа...рядко чета там, точно поради изобилието на
безмислени или безумни теми.
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #8 -: Април 16, 2007, 13:10:35 pm »
Таня, мерси, дано да е от това, ама аз за всеки случай днес засилих баща й да носи проба за изследване :)
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #9 -: Април 16, 2007, 13:34:59 pm »
ама аз за всеки случай днес засилих баща й да носи проба за изследване :)

Луд умора няма май,а? :lol: Иначе най-вероятно си е от АМ 8)

Привет и от нас :D
Дано е хубава седмицата за всички!
Нашият татко утре ще го оперират /варикоцелето/ и ми е малко криво. В петък пък ще боцкат Валери с втория Пентаксим и се надявам да няма странични ефекти както беше и първия път.
Абе момичета, за да не се разхождам и аз из съседния форум 8) колко време след секциото може да се забременее?


*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #10 -: Април 16, 2007, 13:42:03 pm »
Виа, това само док може да го каже в зависимост от състоянието ти. Различно е.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #11 -: Април 16, 2007, 14:08:48 pm »
Е, това с целувките не е кой знае колко фрапиращо, и аз целувам, където сваря моите красавци / е не баткото разбира се/, макар да знам, че от хигиенична точка не е препоръчително.По-тъпа тема ми се струва тази, в която една майка питаше:"какво ще направите, ако ви се роди грозно бебе?" 8O

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #12 -: Април 16, 2007, 15:34:21 pm »
Виа, по принцип препоръчват пазене около 1 година. Всичко зависи от възстановяването ти.
А за целуването - Алекс ни видя като се целуваме с баща му и сега и той тренира. Подава си устата и се е научил да мляска. За мен не е нещо кой знае какво. Аз го целувам почти навсякъде от бебе. А е толкова сладък като се наведе и ме хване за главата с две ръце и се натиска да ме целуне, че сърце не ми дава да го отблъсна :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #13 -: Април 16, 2007, 15:50:19 pm »
Привет от нас!
Никога не съм целувала по устата - намирам бузките за страхотно място за цункане - същевременно мекички и стегнати! Иначе Мати прави нещо като целуване - отърква си муцуната в мене!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #14 -: Април 16, 2007, 17:52:34 pm »
Добра седмица и от нас!

Via, аз ходих на преглед 3-4 месеца след раждането и лекарката ми каза, че вече мога да забременявам. Ако обаче искам да родя следващия път нормално да изчакам 1г и 4 мес.

На мой познат дъщерята роди нормално около година след секцио в Швеция. В България не биха я пуснали да ражда нормално, но там и казали, че и в двата случая има риск и щом няма показания за секцио - есетествено раждане.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #15 -: Април 16, 2007, 18:45:40 pm »
Аз да се пофръцкам- мома Стефи е наддала от 15.03 до 16.04 на един и същ кантар и един и същ метър мерена точно 1110 гр. и е порастнала със 7 санта- а аз се тръшкам, че кърмата ми малко и не мога да си изхраня детето. Много съм горда от нея.  :pipy_longstocking:
Заглеждаме вече предметите, хили ми се насреща и издава някакви звуци, отваря си перфектно крачката, гънките й са абсолютно симетрични,категорично няма данни за дисплазия на ставите, малко долавят шум на сърцето, но нищо обезпокоително за сега.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #16 -: Април 16, 2007, 19:11:08 pm »
mini,
а ти се притесняваШе, че Стефи не била порастнала на предиШната конултация  :D. С теzи темпове няма хич да си поноси хубавите дреШки  :lol:.
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #17 -: Април 16, 2007, 21:27:33 pm »
Абе, Мини, не са ли ви умаляли дрешките та да познаеш, че растете? На кого толкова растящо бебе - вашия татко висок ли е?
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #18 -: Април 16, 2007, 23:41:03 pm »
Успешна седмица и от нас.
За целуване по уста и облизване на залагалки съм твърдо против. Имах и една съседка дето огризваше кората на ябълката и даваше на внучката. Е м.. му .... толкова ли няма нож да я обели и да и даде парченце 8O :x.
Иначе аз я мачкам и целувам всеки ден, но по бузи , брадичка, коремче. Даже и ръцете не и целувам, защото ги лапа.
Ние имаме голям проблем. Искаме да седим хора. Ревем тръшкаме се и по цял ден правим упражнението за сядане. Хваща ме за ръцете и се набира да сяда. И така правим коремни преси цял ден. 8O Как не се измори това дребното. Мен ме заболяха ръцете :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #19 -: Април 17, 2007, 11:13:59 am »
Лидия, така е - бърза да расте!
Матей - 1.04.2006 г