0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Овулация и болки в яйчниците
« -: Юни 30, 2005, 15:33:23 pm »
Имам и още едно питане - към тези, които си следят ову. Предполагам, повечето от вас усещат някаква лека тъпа болка в овулиращия яйчник, въпросът ми е преди ову ли ви наболява, или се случва и след? Нещо два месеца FF ми чертае ову преди датата, която е според мен.

Мерси :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #1 -: Юни 30, 2005, 16:05:04 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Имам и още едно питане - към тези, които си следят ову. Предполагам, повечето от вас усещат някаква лека тъпа болка в овулиращия яйчник ....


Даже понякога болката е бая остра. И определено е в овулиращия яйчник. По мои наблюдения болката започва преди, като интензитета се увеличава.  :? После за около ден отслабва. И след овулацията пак се увеличава. Но аз на тези болки се радвам, съчетавам ги и с други методи за изследване на овулацията и до тези изводи съм стигнала. Дано съм ти била полезна. :)
Не може да има пълно щастие....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #2 -: Юни 30, 2005, 16:09:34 pm »
И мен ме боли, преди и след овулацията. Специфични болки, просто няма как да сбъркам.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #3 -: Юни 30, 2005, 16:58:10 pm »
Да и аз така, Лали. Да не говорим, че понякога като сядам ме боли все едно върху яйчника сядам, това преди да се спука фоликула. А пък какви болезнени спуквания имам, не е за разправяне :balk_146:
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #4 -: Юни 30, 2005, 17:23:00 pm »
а преди откривалили сте си такива болки ми е интересно?! Аз щото попринцип бях без овулация, после две години и косур на противозачатъчни, та незнам.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #5 -: Юни 30, 2005, 22:00:55 pm »
Аз също обикновено имам болка в овулиращия яйчник и смятам, че е около дните на овулацията. Но то месец ми се случва нещо странно. Болката продължава през цялата втора половина на цикъла, като обикновено я усещам по 5-6 пъти на ден. Може ли да е от Дуфастона, който приемам? Но от друга страна го пия пети месец а това не ми се е случвало досега. Имате ли идея какво може да е това?


*
към ман
« Отговор #6 -: Юли 01, 2005, 09:46:20 am »
Ман, сега като ти биха прегнила усети ли си овулацията?
Аз когато не съм с прегнил усещам много отчетливо /от момента на пукането мисля/, но с прегнил не усещам НИЩО. Чудя се дали просто всички пъти е било през ноща, или нещо от прегнила...
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #7 -: Юли 01, 2005, 09:50:45 am »
А как мислите, пикът на болките преди, или след ову е? Питам, защото аз си мисля, че боли най-осезаемо преди да се пукне и при пукането на фоликула, а не след това, но дали съм права?
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #8 -: Юли 01, 2005, 10:19:30 am »
Да споделя и аз- значи винаги съм имала невероятни болки около деня на ову-то, обаче този месец нали ходих на фоликуметрия, та забелязах че реално болките са ми 2-3 дни преди ову. Всъщност- когато спрат- на другия ден ми е ову-то. Но това е строго индивидуално явно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Мари

Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #9 -: Юли 01, 2005, 11:08:33 am »
Да ви разкажа и аз:имам болки само в десния яйчник. Левият също прави добри фоликули отвреме-навреме, но там не ме боли и нищо, абсолЮтно нищо не усещам. В дясно усещам винаги. От 15 годишна. Към 8-9 ден леко "придърпване", към 10-12 ден по-силно, към 13-14 ден- много силно и неприятно. В един момент изчезва напълно и изведнъж-фоликулът се е спукал. Мога да определя точно часа на спукване. Моля ви, не ме мислете за луда! След това няма болка, няма дърпане, дразнене и т.н. За тази "болка" в дясно ходих на лекар в началото на опитите, щото не знаех от какво е. Лекарката видя неспукан фоликул и въпреки всичко ми каза, че съм с възпалена тръба и всеки път като съм ходила боса по плочките ме дърпало право в тръбата. Лечението беше 2 курса антибиотици. "Възпалената тръба" спря да ме боли, когато фоликулът си се пукна сам. 8O
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #10 -: Юли 01, 2005, 11:46:22 am »
Хм, и мен ме боли само отдясно... Дълго време мислех, че левият не работи. Дори и при фоликулометриите, които правих 4 поредни месеца се виждаше, че има доминантен фоликул в левия, но си ме болеше вдясно. По принцип десният яйчник ми е силно поликистозен, левият е по-добре.
 :dontknow:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #11 -: Юли 01, 2005, 12:35:55 pm »
Цитат на: ultra
Хм, и мен ме боли само отдясно... Дълго време мислех, че левият не работи. Дори и при фоликулометриите, които правих 4 поредни месеца се виждаше, че има доминантен фоликул в левия, но си ме болеше вдясно. По принцип десният яйчник ми е силно поликистозен, левият е по-добре.
 :dontknow:


А по кое време на цикъла те боли? Защото и на мен възможността за киста ми мина през главата.


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: към ман
« Отговор #12 -: Юли 01, 2005, 12:39:08 pm »
Цитат на: midge
Ман, сега като ти биха прегнила усети ли си овулацията?
Аз когато не съм с прегнил усещам много отчетливо /от момента на пукането мисля/, но с прегнил не усещам НИЩО. Чудя се дали просто всички пъти е било през ноща, или нещо от прегнила...


Ми не, само лека тежест за малко и това беше. Хм...
Може би, когато ме боли са малко по-големички фоликулите, знам ли. То, мидж, не се знае дали се е спукал и с Прегнила, но иначе пък сигурно щях да го усещам като топка
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #13 -: Юли 01, 2005, 14:37:54 pm »
Цитат на: gabi32
Цитат на: ultra
Хм, и мен ме боли само отдясно... Дълго време мислех, че левият не работи. Дори и при фоликулометриите, които правих 4 поредни месеца се виждаше, че има доминантен фоликул в левия, но си ме болеше вдясно. По принцип десният яйчник ми е силно поликистозен, левият е по-добре.
 :dontknow:


А по кое време на цикъла те боли? Защото и на мен възможността за киста ми мина през главата.

Боли ме около предполагаемата ми овулация, но аз говоря за поликистоза, не за киста. Не мога да кажа дали преди, по време и след овулация, защото такава още не е доказана. Досега не попаднах на лекар, който категорично да ми заяви, че наблюдаваният доминантен фоликул се е спукал :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    vivi

Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #14 -: Юли 01, 2005, 15:25:30 pm »
Как така точно я чувствате тази овулация,аз не мога да се ориентирам.Да не би да нямам овулация,а?
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #15 -: Юли 01, 2005, 15:39:05 pm »
Виви, то това за болките не е определящо. За да провериш дали имаш ову, можеш да направиш следните неща: Да мериш базална температура, да си следиш цервикалната слуз, да си правиш домашни тестове за овулация, да отидеш на фоликулометрия.

Мацки, значи след ову изчезват? И аз така си мислех, та затова си "пипнах" и графиката във ФФ малко, че ми я изчисли преди двата дни с болките.

Благодаря на всички!
Благодаря ти, Бени!







*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #16 -: Юли 01, 2005, 15:40:56 pm »
quote]
Досега не попаднах на лекар, който категорично да ми заяви, че наблюдаваният доминантен фоликул се е спукал :([/quote]

Как така бе, Ултра? Не го ли гледат след това доминантния какво е станало с него. Имам предвид, че ако се е спукал, се вижда жълто тяло, нали :?: Може и с прогестеронов тест да засекат след 7 дни..... :dontknow:
Малиии, ако и това не могат да разберат, егати :cry:
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #17 -: Юли 01, 2005, 15:42:50 pm »
Е как бе, поне свободна течност трябва да се вижда.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #18 -: Юли 01, 2005, 15:52:26 pm »
Те че гледат - гледат, ама не виждат :lol:
Абе не е смешно, 4 поредни месеца фоликулометрия при двама лекари (по 2 месеца всеки) и не са сигурни. Да не говорим колко ми е кеф да давам по 100 лв на месец само за това. Явно съм карък, но наесен с песен пак :D
Първи месец - доктора - ами то според базалната трябва да е минала овулацията, ама не виждам жълто тяло с тези поликистозни яйчници.
Втори месец - същия доктор - ти сигурна ли си, че съм го видял фоликула вляво?
- аз - да бе докторе, ето ви записките, Вие ги писахте :roll:
- доктора - ми аз сигурно съм се объркал, пък може и да се е пукнал отдавна 8O
Трети и четвърти месец ще си спестя да коментирам, по ... хм, лични причини :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Овулация и болки в яйчниците
« Отговор #19 -: Юли 01, 2005, 15:54:48 pm »
Кажи, моля те кои са тези доктори :?: