0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
алкохол и антибиотици!!!!
« -: Април 07, 2007, 19:36:40 pm »

с моя малко имаме спор.той никога не е бил от големите пиячи.пие по 50-100 грама твърд алкохол веднъж седмично, когато се събираме с приятели.това му е.
работата е там, че сега е на антибиотици.абсолютно ли е забранен алкохола по време на прием на антибиотик или по 50 грама седмично не е фатално?
*
Re: алкохол и антибиотици!!!!
« Отговор #1 -: Април 07, 2007, 19:42:24 pm »
Да ти кажа честно аз съм се докарвала в младежките си години. Имах някаква лека бъбречна криза и ми бяха изписали Доксициклин (може и да греша беше преди 10-12 год). Отидох аз на един купон и малкоп реди това си взех хапчето, изпила съм 2-3 глътки джин има няма 20 гр., е такова повръщане му дръпнах не е истина. От тогава НИКАКЪВ ТВЪРД АЛКОХОЛ по време на прием на антибиотик. Е една бира сигурно не е проблем, най-много да не му подейства хапчето. Весел Празник.


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: алкохол и антибиотици!!!!
« Отговор #2 -: Април 07, 2007, 20:46:24 pm »
Когато се приемат антибиотици,никакъв алкохол!!!! :D
Re: алкохол и антибиотици!!!!
« Отговор #3 -: Април 07, 2007, 21:47:43 pm »
  Доколкото знам,когато се пие алкохол при прием на антибиотици,се спира действието на лекарството.Така съм чувала!   :?
  Бързо оздравявяне!  :P
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: алкохол и антибиотици!!!!
« Отговор #4 -: Април 08, 2007, 08:59:36 am »
Антибиотици и алкохол са несъвместими.
*
Re: алкохол и антибиотици!!!!
« Отговор #5 -: Април 08, 2007, 11:07:14 am »
И аз така знам,че не трябва да се пие.Но за мое голямо учудване преди няколко месеца \по време на грипа\даваха по новините нещо по тази тема и лекар се изказа,че не пречило на лечението с антибиотици-разбира се в малки количества.Моят мъж точно тогава пиеше лекарство и а-ха да го зарадвам,че може да си пийне,но се въздържах за всеки случай.Така да се каже,оставих го в информационно затъмнение :lol:
Всичко,което не ме убива,ме прави по-силна!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: алкохол и антибиотици!!!!
« Отговор #6 -: Април 08, 2007, 12:20:34 pm »
 :balk_77: :balk_77: :balk_77:

А като приключи с хапченцата -  :balk_14: :balk_15: :drunk: :wine: :beerdr:
Re: алкохол и антибиотици!!!!
« Отговор #7 -: Април 08, 2007, 20:50:28 pm »
На мен също лекар ми е казвал, че антибиотик + концентрат в малки количества не е проблем, а само леко се забавя действието на антибиотика... Ама аз да си призная честно доста се съмнявам...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: алкохол и антибиотици!!!!
« Отговор #8 -: Април 10, 2007, 21:38:36 pm »
Аз разбрах че антибиотиците не действат когато се консумира алкохол когато карах 2 месеца пневмония. Лекаря се чуди защо и накрая разбра защо като му казах че си пийвам всеки петък по 100 грама алкохол и отвреме навреме бира.