0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    tara 1

lekarstva ot soia
« -: Юни 24, 2005, 14:01:15 pm »
sdraveite,
pravih 2 pati podgotovka sa in-vitro i sled tova vse imah topli valni,ispotiavania i mi bese vse napregnato i nervno.
moia priatelka me posavetva da vsemam lekarstva ot soia i prisnavam 4e ima podobrenie pone niamam takiva simptomi.ne sam si pravila isledvania satoto mi pisna ot lekari.
iskah da snaia vsemal li e niakoi ot vas lekarstva ot soia,i prodavat li se v bg?
lekarstva ot soia
« Отговор #1 -: Юни 24, 2005, 16:24:16 pm »
Тара, както писах в друга тема, четох преди няколко дни в английската преса новини от някакъв конгрес по стерилитет в Копенхаген, и водещата новина беше за нови изследвания, според които в соята (и в бирата :twisted:  :twisted: но в по-малки количества) се съдържало вещество, което пречело на плувците, и съветваха жените на соева диета да не пият много соево мляко докато опитват за бебе. Това разбира се може да няма нищо общо с лекарствата от соя, също така други участници възразили, че в азиатските страни, където се консумира много соя не се наблюдавал по-често стерилитет.
За лекарства от соя специално не съм чувала.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    Anonymous

Re: lekarstva ot soia
« Отговор #2 -: Юни 24, 2005, 16:27:21 pm »
Цитат на: tara 1
sdraveite,
pravih 2 pati podgotovka sa in-vitro i sled tova vse imah topli valni,ispotiavania i mi bese vse napregnato i nervno.
moia priatelka me posavetva da vsemam lekarstva ot soia i prisnavam 4e ima podobrenie pone niamam takiva simptomi.ne sam si pravila isledvania satoto mi pisna ot lekari.
iskah da snaia vsemal li e niakoi ot vas lekarstva ot soia,i prodavat li se v bg?


аз от Мели знам, че соята съдържа естрогени и за мъжете не се препоръчва. дали обаче и за жените беше така... не помня, дано тя да каже.

jam
lekarstva ot soia
« Отговор #3 -: Юни 24, 2005, 17:35:31 pm »
Има такава тема в на кафе и бира прочети я.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    лейдито

lekarstva ot soia
« Отговор #4 -: Юни 24, 2005, 18:20:08 pm »
Аз съм с крещящо нисък естрадиол, поради което бях на премарин и дуфастон, но спрях поради разни изцепки на организма ми.
Та ся съм на Soya iso - съдържа соеви изофлавони, начинани още и фитоестрогени.
Както казвам в чата, ръпам си соята и не се боя, само дето пак май няма да ме споходи ову-то.