0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Билки вместо дуфастон
« -: Април 04, 2007, 13:02:39 pm »
Може ли някой да ме насочи кои билки биха ми подсилили прогестерона.Имам предписан дуфастон, но понеже прочетох доста за неговите странични ефекти и затова нямам желание да го пия.Според мен, по-добре да е билка някаква.А този дуфастон е хормонален все пак и би могъл да ми обърка хормоните.Цикълът се скъсявал, някои напълняват и др.такива.Има ли такава билка за такава болка.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Билки вместо дуфастон
« Отговор #1 -: Април 04, 2007, 18:53:24 pm »
Ако ти е предписан след направена процедура, просто забрави - пий си го и не мисли за сраничните ефекти - те все пак са бял кахър.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Билки вместо дуфастон
« Отговор #2 -: Април 04, 2007, 18:57:24 pm »
Я си пий Дуфастона.

*
Re: Билки вместо дуфастон
« Отговор #3 -: Април 04, 2007, 18:59:27 pm »
Подкрепям evro и лейди! Пила съм дуфастон и не съм имала странични ефекти. Приемай билките като съпровождащи и допълващи основното лечение. А няколко килограма в повечко не е болка за умиране по пътя към бебето. Спортувай и ще ги свалиш. Успех!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Билки вместо дуфастон
« Отговор #4 -: Април 04, 2007, 21:41:57 pm »
Нама какво да се чудиш. Взимай си Дуфастона. Успех.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Билки вместо дуфастон
« Отговор #5 -: Април 04, 2007, 21:59:51 pm »
Не се плаши от страничните .....важни са положителните ефекти!
Няколко килограма в повече не са фатални :)

-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Билки вместо дуфастон
« Отговор #6 -: Април 05, 2007, 13:06:45 pm »
И на мен ми стана интересно дали има билки, които подпомагат производството на прогестерон от собствения организъм?
Re: Билки вместо дуфастон
« Отговор #7 -: Април 05, 2007, 14:39:02 pm »
Пий си дуфастона. На мен нищо ми нямаше, освен една лека чувствителност на гърдите.
*

    sunnylight

Re: Билки вместо дуфастон
« Отговор #8 -: Май 03, 2007, 13:45:20 pm »
Момичета, аз също се замислях да пия билки и да спра Дуфастона, но сега като ги чета тия работи. Вече с месеци пия Дуфастон, но никакъв резултат. Уж трябваше да ми помогне.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Билки вместо дуфастон
« Отговор #9 -: Май 03, 2007, 13:48:44 pm »
абе пийте си Дуфастона бе хора, хм... билки?! кои ще са тия билки?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Билки вместо дуфастон
« Отговор #10 -: Май 18, 2007, 09:38:25 am »
Здравейте!
Аз имам само предположение, т.к. никак нямам претенции,че ги разбирам тези неща.
Нали има билки за забременяване. Все съм се чудела какво ще рече това, за овулация ясно, но за забременяване??? И ми дойде идеята,че тези билки за забременяване явно способстват за подобряване на нивото на прогестерона. Пият се след овулация, вероятно действат за имплантацията и подпомагат развитието на жълтото тяло, което се определя от прогестерона.
Но това са си само мои предположения.
Аз също бих си пила дифастона при доказан проблем с прогестерона. А билки бих си пила ей така, профилактично, по-скоро за добиване на психическо внушение, че правя нещо полезно за себе си и че ми помага.