0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Казвайте таман съм почнала тоз месец да правя всичко.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Всички хормони освен прогестерон се изследват от третия до петия ден.
Прогестеронът се изследва 6-7 ден след овулацията.
Тестостеронът и пролактинът може и по друго време, но да минеш с едно боцкане.
За пролактина - да няма забавления с гърдите :wink: 24 часа и почивка преди взимането на кръв половин час.
Аз съм изследвала и ТСХ, ФТ4 и ФТ3
трябва ли да правя ТАТ, МАТ и какви още анти...
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
лейдито
« Отговор #3 -: Юни 23, 2005, 18:13:25 pm »
Васи, аз иследвах естрадиола на трети и на 12 ден за да му се хване пика.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Естрадиолът и ЛХ се изследват евентуално на по-късен етап /при следващи цикли/ при фоликул над 18 мм, за да се провери качеството на яйцеклетката.
Лали, а как се проверява как4еството на яйцеклетката, в смисъл взима се такава за изседване ли? И да питам при вси4ки тези изседвания трябва ли да се спазва определен хранителен режим? Предполагам 4е лекаря който ще ми прави генети4ни изседвания ще ми обясни кога ще ми се взема кръв и кой ден да отида за такива.
[image]http://www.gifpark.ru/Gifs/PEOPLE/ANGELS/angel16.gif[/image]Luis Daniel 19.05.2005-13.06.2005
*
Не, стойности от над 200 или 300 pg/ml  преди овуто говорят за наличие на годна яйцеклетка.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Сигнус ти е отговорила - стойности на естрадиола, при фоликул над 18 мм, над 200pg/ml /желателно 300pg/ml/ говорят за качествена яйцеклетка.
Не се спазва хранителен режим. Обикновено хормоните се изследват  сутрин на гладно, но пък преди време в клиника по стерилитет ми казаха, че не е задължително да е на гладно.
На Утрогестана на листовката пише - желателно на гладно!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!