0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Gestan? За какво е този препарат?
« -: Юни 21, 2005, 20:36:55 pm »
Здравейте  :D !
Нещо не можах да открия информация на руски или български за този препарат. За какво се пие? При какви обстоятелства се изписва? И въобще ако можете ми отговорете по-поподробно или с някой линк! Благодаря ви предварително
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Gestan? За какво е този препарат?
« Отговор #1 -: Юни 25, 2005, 14:39:52 pm »
Привет!
Да не би да имаш предвид-Utrogestan???
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Gestan? За какво е този препарат?
« Отговор #2 -: Юни 28, 2005, 16:47:18 pm »
Здравейте!
Първо искам да се извиня за тази тема която пуснах защото явно аз не съм разбрала правилно лекарката. Да става въпрос за Утрогестан. Но искам да попитам по повод на начина на пиене на този препарат. Гледам че тук повечето от момичетата които са го пили започват от 11 ден на цикъла а при мен го исписаха от 1-ви ден на цикъла плюс Клостилбегит от 5 до 9 ден. Четох и листовката на лекарството там също пишеше че се приема от 11-ти ден.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Gestan? За какво е този препарат?
« Отговор #3 -: Юни 28, 2005, 17:05:34 pm »
Цитат на: Starlet
Здравейте!
Първо искам да се извиня за тази тема която пуснах защото явно аз не съм разбрала правилно лекарката. Да става въпрос за Утрогестан. Но искам да попитам по повод на начина на пиене на този препарат. Гледам че тук повечето от момичетата които са го пили започват от 11 ден на цикъла а при мен го исписаха от 1-ви ден на цикъла плюс Клостилбегит от 5 до 9 ден. Четох и листовката на лекарството там също пишеше че се приема от 11-ти ден.


струва ми се абсурдно да се предписва Утрогестан от първи ден на цикъла, още повече пък заедно с Клостилбегит!
а това, дето пише от 11-ти ден - пълна глупост също, как така?
Прогестеронови препарати за поддръжка на лутеалната фаза се приемат в ЛУТЕАЛНАТА ФАЗА - тоест, СЛЕД ОВУЛАЦИЯ!
на коя жена овулацията й е на 11-ти ден и на всички жени ли е така, че да пише в листовката??? Аз също съм чела листовката на Утрогестана, ама там не пишеше такова нещо!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Gestan? За какво е този препарат?
« Отговор #4 -: Юни 28, 2005, 17:14:12 pm »
Ами моята овулация е на 11 или 12 ден много рядко се случва да е на 13 ден. Въпросът е в това че тя ми изписва Утрогестана като поддържащ препарат за повтарящи се аборти. Но защо да пия и Клостилбегит и Утрогестана не пречи ли на Клостилбегита? И тъй като съм с една тръба защо да пия Утрогестана 3 месеца? Не трябва ли да го пия само тогава когато имам възможност за забременяване?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Gestan? За какво е този препарат?
« Отговор #5 -: Юни 28, 2005, 17:21:54 pm »
От това което си написала първото което ми идва наум е да си смениш лекарката.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]