0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Физиотерапия
« -: Март 31, 2007, 12:43:37 pm »
Здравейте, минах и аз през процедурата лапароскопия и резултатите са доста лоши :(, сраствания, непроходими тръби.Проф.Налбански(той ми я прави) ми препоръча физиотерапия преди евентуална пластика, само че не запомних от кой ден на цикъла се започват процедурите.Ако можете да ми дадете повече инфо за това ще съм  благодарна
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Физиотерапия
« Отговор #1 -: Март 31, 2007, 13:24:15 pm »
Като правих физиотерапия ми казаха от първия ден след цикъл.
Ако си по ЗК се поемат 7 процедури, но се препоръчват 10.
« Последна редакция: Март 31, 2007, 13:31:06 pm от lady_11 »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Физиотерапия
« Отговор #2 -: Март 31, 2007, 17:25:01 pm »
Лейди ,казаха ли ти дали се препоръчват опити по време на физиотерапия??? :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Физиотерапия
« Отговор #3 -: Март 31, 2007, 18:16:08 pm »
След нея.
Re: Физиотерапия
« Отговор #4 -: Април 01, 2007, 09:05:18 am »
А доколкото  си спомням професора ми каза през цикъл да се прави физиотерапията.Ти как я прави?
Re: Физиотерапия
« Отговор #5 -: Април 05, 2007, 17:29:20 pm »
Здравей!
Аз също съм правила физиотерапия.
Беше ми назначена за възпален яйчник, за да се предотвратят сраствания.
Физиотерапията започва след менструалното кървене.
Има полза поне от 10 процедури.
Процедурите се правят през месец, през 2,3 месеца.
За опити по време на физотерапия мисля не се препоръчва.
А след процедурите............ами аз след процедурите спрях да се пазя, мислех,че овулацията ми е минала и на 38-мия ден, след закъснение си направих тест. Беше положителен. За жалост не се разви по-нататък бременността.
Мисля има добър ефект от физиотерапията.
Успех ти желая!!
*

    Теди

Re: Физиотерапия
« Отговор #6 -: Април 06, 2007, 10:15:34 am »
Здравейте!
На мен при преглед ми откриха уплътнение на едната тръба и моя генеколог ми препоръчва също д анаправя физиотерапия, за да се предотврати евентуално запушване. Засега, обаче не съм правила тест дали изобщо са запушени...той твърди, че това ще е последното, което ще се наложи да направя. Сега било добре само това да се направи,защото хламидията ми е разказала играта на едната тръба. Дано не е запушена :? От Вас разбирам, че е добре дори да се натискам да я направим. Благодаря Ви!
Re: Физиотерапия
« Отговор #7 -: Април 06, 2007, 10:32:24 am »
Теди, направи я задължително!
Аз самата юни или юли планирам кални бани и още един курс по физиотерапия.
*

    Теди

Re: Физиотерапия
« Отговор #8 -: Април 06, 2007, 11:39:17 am »
Благодаря ти, Stelliana! Задължително ще пробвам и дано овладея хормоните, защото всичко заедно ми се струва доста страшничко. А за кални бани не съм се сещала и за това ще попитам. Надявам се един ден всички тези усилия да са минало и да си имаме поне по едно сладко същество :wink:
Re: Физиотерапия
« Отговор #9 -: Декември 07, 2008, 00:33:03 am »
Изрових тази стара тема, но мисля, че е по-добре от това да отварям нова.

След късно открита извънматочна бременност, по време на лапароскопията, ми отстраниха некротизиралата тръба и изчистиха срастванията около другата. Док ми каза, че за да се избегнат нови сраствания докато настъпи време за нови опити, е добре да се прави физиотерапия, но не можа да ме насочи за място и процедури. Даде ми само направление.
Молбата ми е за информация, относно добър физиотерапевтичен център, където също така да има специалист, който да ми назначи точните процедури. Става въпрос за София.
Re: Физиотерапия
« Отговор #10 -: Декември 08, 2008, 07:58:25 am »
В Пета градска.Търси д-р Славейкова(ако не се лъжа за името), тя е завеждащ отделението там.Преди това е работила във физиотерапията на Майчин дом.Успех :)
Re: Физиотерапия
« Отговор #11 -: Декември 08, 2008, 19:16:33 pm »
Момичета аз минах 10 процедури физиотерапия предишния цикъл. Започва се в първия чист ден след менструацията. Правиха ми ги в МЦ Доверие в Овча купел - изключително любезни са всички и апаратурата им е на ниво. Ако не ми помогне 1 курс ми препоръчаха след няколко месеца и втори.
Изпращам линк към страницата http://mbal.doverie.bg/bg/physcabinet
Re: Физиотерапия
« Отговор #12 -: Декември 09, 2008, 22:49:30 pm »
Днес се записах и започвам от утре - магнитотерапия във ВМА. Каза ми, че този уред бил много нов и единствено те го имали. Имам някакви съмнения, но мисля да пробвам все пак, иначе това с МЦ Доверие ми хареса и ще го ползвам ако не остана доволна от ВМА. Мерси много  :)
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Физиотерапия
« Отговор #13 -: Декември 23, 2008, 15:24:04 pm »
........След късно открита извънматочна бременност, по време на лапароскопията, ми отстраниха некротизиралата тръба и изчистиха срастванията около другата. Док ми каза, че за да се избегнат нови сраствания докато настъпи време за ......
Много ми е интерсно, защо след абсолютно същото приключение НИКОЙ от докторите герои поставили ми 3 пъти грешни диагнози никой не спомена за физиотерапия? Или магнитотерапия ..... Момичета, дайте малко повече информация, моля?
*
Re: Физиотерапия
« Отговор #14 -: Януари 02, 2009, 21:56:16 pm »
Днес се записах и започвам от утре - магнитотерапия във ВМА. Каза ми, че този уред бил много нов и единствено те го имали. Имам някакви съмнения, но мисля да пробвам все пак, иначе това с МЦ Доверие ми хареса и ще го ползвам ако не остана доволна от ВМА. Мерси много  :)
Това не е съвсем така. Магнити има почти навсякъде. На мен ми изписаха йонофореза и магнитотерапия. Двете процедури се правят с едно направление - десет дена и двете процедури. Почива се един месец и се повтарят. Магнитите повлияват добре при сраствания, а йонофорезата - против възпаления. За съжаление при мен не помогна, но определено е добре да се направи.
Re: Физиотерапия
« Отговор #15 -: Януари 18, 2009, 00:50:16 am »
Днес се записах и започвам от утре - магнитотерапия във ВМА. Каза ми, че този уред бил много нов и единствено те го имали. Имам някакви съмнения, но мисля да пробвам все пак, иначе това с МЦ Доверие ми хареса и ще го ползвам ако не остана доволна от ВМА. Мерси много  :)
Това не е съвсем така. Магнити има почти навсякъде. На мен ми изписаха йонофореза и магнитотерапия. Двете процедури се правят с едно направление - десет дена и двете процедури. Почива се един месец и се повтарят. Магнитите повлияват добре при сраствания, а йонофорезата - против възпаления. За съжаление при мен не помогна, но определено е добре да се направи.

Ставаше въпрос за уреда, а не за самата магнитотерапия като процедура. Всъщност няма значение дали го има или няма, важното е да свърши работа  :D
*
Re: Физиотерапия
« Отговор #16 -: Януари 18, 2009, 13:25:55 pm »
Днес се записах и започвам от утре - магнитотерапия във ВМА. Каза ми, че този уред бил много нов и единствено те го имали. Имам някакви съмнения, но мисля да пробвам все пак, иначе това с МЦ Доверие ми хареса и ще го ползвам ако не остана доволна от ВМА. Мерси много  :)
Adserenity Миличка от сърце ти желая успех с процедурите и бързо възстановяване, целувам те :balk_21:
Re: Физиотерапия
« Отговор #17 -: Януари 22, 2009, 17:04:18 pm »
Магнитите повлияват добре при сраствания, а йонофорезата - против възпаления.
Магнитните вълни действат болкоуспокояващо и противовъзпалително, помагат и за резорбция при налични възпалителни процеси.
Ако има налице вече сраствания , ултразвука е по-подходящ.
Йонофорезата е метод при който се вкарва даден медикамент през кожата ,тъй като се усвоява по лесно и е в по-достъпна за целта форма.
*
Re: Физиотерапия
« Отговор #18 -: Януари 26, 2009, 16:56:01 pm »
zdraveite vsi4ki.az sam ot kiystendil.predi 2godini otkrixa na men i sapruga mi xlamidii.tova be6e na4aloto.ot tam spermogrami,xormonalni izsledvania,cvetna snimka.laparoskopia,xidrotubacia i operacia ot varikocele.ot LS se okaza 4e ednata mi traba e zapu6ena i tolkoz.v na6ia blok jivee D-or Tabakova.tia ima centar po fizioterapia.edin den pogledna snimkata ot LS i kaza 4e trabata ne e zapu6ena,a ima gnoino sak4e koeto s fizioterapia moje da se opravo.napravix 14 proceduri s magniti,vaginalen nakrainik niakakav i i s ired varxu korema vse edno te xva6ta leko tok.sled tezi proceduri zapo4name parafinena terapia.slagat ti varxu korema i garba 60gradusov parafin i sa6tia vav vlagali6teto.iskam da kaja 4e ne e osobeno priatno,no se svikva.na 9 takava procedura ot vlagali6teto mi izte4e beltakoobrazna smes s krav>D-or Tabakova kaza 4e to4no tova e o4akvala da izte4e.za sajalenie svar6i parafina.6te iz4akam da dostaviat i 6te napravia o6te 10.uspevaemosta koiato dima doktorkata e 50%.


Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Януари 31, 2009, 14:18:56 pm от Ledena_luna »
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: Физиотерапия
« Отговор #19 -: Септември 02, 2009, 18:15:04 pm »
Здравейте всички. Искам да попитам някой от вас като са правили магнито терапия  по време на процедурите има ли са болки, тъй като аз вече напавих две процедури и сега от единия до другия край на корема /от единия до другия яйчник всъщност/ имам болкии при натиск  и днес физиотерапевтката ми каза че е по добре да спра процедурите докато не ме види докторката. защото не би следвало след такава терапия да имам болка, тъй като същата е противо възпалителна. :(