0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ели 5555

бодежи ниско долу при бременност
« -: Март 28, 2007, 13:48:12 pm »
В 6г.с. съм и имам бодежи ниско долу от  дясно. Често кихам от някаква алергия.Има ли опасност от кихането нещо да се получи и нормално ли е бодежи на този етап?Нямам кървене и лекаря видя в 4,5г.с.плоден сак.
 
*
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #1 -: Март 28, 2007, 14:00:13 pm »
Бодежите са контракции. Консултирай се с лекаря си. Може да пиеш но-шпа, но непременно се обади.
Късмет и след 8 месеца - здраво бебе.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #2 -: Март 28, 2007, 18:25:53 pm »
От кихането не би трябвало да се притесняваШ. Както Лали каzва, "zдрав плод вятър не го брули" (или неЩо подобно беШе  :oops:). А бодежите може да са от раzтягането на матката, или евентуално ако съвпадат с датата на М? Най-добре питай док.
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #3 -: Март 28, 2007, 18:43:07 pm »
White, извинявай, но бодежите ниско долу не са контракции. Контракциите са свиването и втвърдяването на матката, което обаче се усеща по съвсем друг начин и се появява обикновено доста по-късно. Усещането е точно как ти става на камък матката, може и да няма болки.
Ели не се притеснявай, тези бодежи ги имах и аз, както и много други, до около 16 седмица, това е от разтягането на матката. Щом нямаш кървене, не е проблем.
Поздрави

*
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #4 -: Март 28, 2007, 18:45:12 pm »
Албена, за съжаление съм права. Дори може да са сигнал за аборт. :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #5 -: Март 28, 2007, 18:54:11 pm »
White, съжалявам, но не съм съгласна,
1. бодежите не са КОНТРАКЦИИ, обясних по-горе какво са контракциите, мисля, че много мадами, преживели ги вече ще ме подкрепят.
Не знам какъв ти е източника на това твърдение, аз го казвам от собствен опит. в момента съм с контракции, доста чести понякога, усещам матката си как ства твърда и се издува
2. 90% от жените /вкл. и аз/ имат бодежи и предърпвания ниско долу и от двете страни, в областта на яйчниците до някоя седмица. Да твърдиш, че това е признак на аборт /без да има кървене/ е меко казано безпочвено.
През цялото време лекарите ме убеждаваха, че е нормално. И те си преминават в по-късните седмици сами.
Поздрави

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #6 -: Март 28, 2007, 19:19:25 pm »
бодежите в начална бременност са от разтягането на матката и придърпването на връзките. нямат нищо общо с контракции.
контракции има в напреднала бременност.
*
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #7 -: Март 28, 2007, 19:32:40 pm »
И аз да подкрепя Албена и Манхатън. Аз и досега имам придърпвания, но все по-рядко. За сравнение ще дам пример с предишните ми две бременности, завършили с аборти - тогава почти нямах болки, нито придърпващи, нито други. Само кървене и кръвоизливи.

Но при всеки е индивидуално, така че слушай лекаря, наблюдаващ бременността ти, Ели 5555! След около 7 до 10 дни ще видиш как тупти сърчицето и ще се успокоиш.
Поздрави!
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #8 -: Март 29, 2007, 18:33:10 pm »
бодежите в начална бременност са от разтягането на матката и придърпването на връзките. нямат нищо общо с контракции.
контракции има в напреднала бременност.

 И аз доколкото знам е така.Аз съм вече в 5тия месец и все още имам такива бодежи,но гинеколожката ми каза че е нормално понеже матката и коремната мускулатура се разстягят. И все пак това ако те притеснява направи консултация с гинеколога си
*

    galinabianca

Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #9 -: Март 30, 2007, 21:02:11 pm »
здравейте,значи трябваше да ми дойде на 20.03 днес е 30.03 и не висяха никакжо плодно сакче,на 21 си направих тест който беше отрицателен,след 3 дни друг който се оказа положителен и днес друг пак е ++.проблема е че ми откриха и киста на левия яйчник и имам леки наболявания ,но ме е страх от извънматочна бременност за което и докторката се опасява,но все пак ще изчакваме още 3 дни до нов преглед-дано има сакче.моля ви ако някой е имал такъв проблем нека пише за него защото не издържам от притеснения.Възможно ли е още да е рано да се види наистина?последна менструация на 21.02 за сравнение 8O
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #10 -: Март 31, 2007, 14:23:59 pm »
Доколкото знам има вероятност да не се види,ако овулацията е била по късно което е възможно.А и от друга страна зависи какъв е ултразвука.Недей да мислиш за извънматочна и проблеми.Дано всичко бъде наред.Стискам палци.
*

    galinabianca

Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #11 -: Март 31, 2007, 14:33:10 pm »
ами ултразвука май не беше от първа младост:) тук в нашата болница не са много напред.разбрах че има значение дали е вагинален или коремен,мисля че тоя беше от втория,ама незнам....ще разбера всичко в понеделник.дано няма проблеми :(.аз пак ще пиша.
*

    galinabianca

Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #12 -: Март 31, 2007, 14:40:04 pm »
krasimira1986 на теб в кой ден от закъснението ти видяха сакче?
*

    radostg

  • *
  • 25
  • Надеждата умира последна!!!
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #13 -: Април 02, 2007, 09:19:35 am »
Ели 5555 и аз имам бодежи и придърпвания, това е нормално и може да продължи през цялата бременност. На моменти е доста неприятно, но се успокояваш с това, че малкото човече расте и се намества да му е удобно. :DЛека мила :goodluck:
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #14 -: Април 03, 2007, 19:04:30 pm »
Галина при мен видяха сакчето на 5с.и 2дни,но на снимката е толкова малко едва се забелязва,така че не губи надежда.А относно бодежите аз си ги имам почти от самото начало.Ходих при док. и тои ми изписа болкоуспокояващо и ми каза да почивам,то няма голяма полза от хапчетата и почивката-пак си ги имам.Но поне се поуспокоих щом се срещат често.
*
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #15 -: Април 04, 2007, 13:22:30 pm »
За контракциите и бодежите-присъединявам се напълно към мнението на Албенад.Много точно ги е описала.
Галина,чакаме вест и от теб,мила! :crossfingers: :crossfingers:
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #16 -: Април 04, 2007, 16:56:51 pm »
пак съм аз:) видяхме бебчето само че лежа малко в болницата за болките от кистата.бият ми но-шпа и днес съм по добре,но ще постоя още 2 дни или колкото са нужни докато минат болките.иначе кистата до 2-3 месеца трябва да изчезне-така казаха.айде момичета дано и  за вас се чуват добри новини:)   balk_66
*
Re: бодежи ниско долу при бременност
« Отговор #17 -: Април 04, 2007, 19:39:25 pm »
Браво,Галка!Чудесно е това!Стой си в болницата и слушай лекарите! :DВсичко ще е наред!
Коя е болницата?