0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Чита

имам ли СПКЯ?
« -: Март 28, 2007, 09:49:02 am »
здравейте,

отскоро чета тук и имам въпрос.
Всичките ми хормонални изследвания досега - от няколко години назад - сочат поликистоза: нисък ЛХ и естрадиол, доста високи мъжки хормони, липса на овулация.
В същото време нямам никакви външни белези - нито акне, нито окосмяване, нито напълняване.
И не на последно място - ходила съм при поне 15 лекаря и никога никой не видя киста.
Може ли да имам СПКЯ при липса на тези данни? Има ли тук други момичета като мен? Към кой лекар бихте ми препоръчали да се обърна?
Благодаря ви! 
Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #1 -: Март 28, 2007, 10:01:43 am »
Здравей!
Такава диагноза може да постави само лекар, но на въпроса ти дали е възможно без външни белеза да имаш ПКЯ, мисля че да. За ПКЯ има много писано, прочети го. С един преглед не може да се постави такава диагноза. Нужно е да се проследят няколко цикъла и да се устонови защо нямаш овулация. Възможно е да нарастват фоликули, но да не се пукат. Ако искаш съвет към кой лекар да се обърнеш, кажи от кой град си, за да те насочим. За клиники и лекари също има отделен форум, разгледай го!
Успех!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Чита

Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #2 -: Март 28, 2007, 10:11:21 am »
благодаря ти за отговора.
от софия съм, ходила съм при много лекари и специално съм ги питала, но всичките твърдят, че няма СПКЯ. По принцип имам пролактином, като се оказа, че аденомът секретира и АКТХ, който от своя страна стимулира надбъбречните жлези да произвеждат мъжките хормони.... Бях и с диагноза ЛУФ синдром, но забременях спонтанно. За съжаление направих мисед и вече съм тотално объркана. ако някой може да ми даде съвет към кого да се обърна, ще съм наистина благодарна.
Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #3 -: Март 28, 2007, 11:18:57 am »
Аз лично не съм от София, но момичетата тук са много доволни от д-р Стаменов и д-р Владимиров. И на двамата има координати в сайта.
Късмет  :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #4 -: Март 28, 2007, 11:38:35 am »
Аз съм от софия, мила Чита.
Мойте хоромнални изследавиня пък показаха още март 2005-та пробелм с естрадиола, първо много висок, след това много нисък. Доказаха ми и липса на овулация но не сме следили с лекуващата ме АГ за растящи фоликули, но имам повишено окосмяване въпреки че нямам  проблеми със надбъбречните жлези, тестостерона ми е в норма.
Но така или иначе ми казаха че съм с ПКЯ и е потвърднео от 2-ма лекари...
Тук в сайта назачатие има повече инфорамция за ПКЯ , а моят съвет към теб е да си потърсиш добър Аг, в зависимост от това от град си...
Ако искаш пиши ми на е-майла...  :) :P
 
*

    Чита

Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #5 -: Март 28, 2007, 18:48:00 pm »
Благодаря ти и на теб. И все пак на теб откриха ли ти кисти?
*
Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #6 -: Март 29, 2007, 10:48:44 am »
Благодаря ти и на теб. И все пак на теб откриха ли ти кисти?

Пиши ми по е-майла ако искаш.
Да отриха ми кисти, двама лекари ми потвърдиха диагнодата ПКЯ, даже вторият ми каза че имам уголемен, кистозен десен яйчник,но това беше април 2006-та, а през май 2005-та пък ми отриха 28 мм киста пак на десен яйчник...  :) :P
Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #7 -: Март 30, 2007, 13:15:04 pm »
здравейте,

отскоро чета тук и имам въпрос.
Всичките ми хормонални изследвания досега - от няколко години назад - сочат поликистоза: нисък ЛХ и естрадиол, доста високи мъжки хормони, липса на овулация.

за поликистоза не трябва ли ЛХ-то да е високо. :?
*

    Чита

Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #8 -: Март 30, 2007, 14:01:52 pm »
моето ЛХ май никога не е било високо. по принцип доц. Андреева ми е обяснявала, че когато пролактинът е много висок - както беше при мен - другите полови хормони от хипофизата - ЛХ и ФСХ - пък са много ниски.
то явно при мен е някаква хормонална каша. мисля да отида и при доктор Катя Тодорова за още едно мнение. тук прочетох доста добри неща за нея.
Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #9 -: Юли 09, 2008, 13:58:19 pm »
Здравейте на всички,
моята гинеколожка ми беше поставила диагноза поликистоза,но след като ми направиха редица хормонални изследвания и преглед при друг лекар сега наскоро ми поставиха нова диагноза хипооваризъм.Двете диагнози една и съща ли са,че вече съвсем се обърках?Благодаря ви предварително!
Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2009, 15:27:03 pm »
Не че разбирам много. Аз съм с СПКЯ, ама заради високо ЛХ. Обаче ,като се порових в гугъл, ги споменават като отделни заболявания. Няма много информация за хипооваризма /или аз не знам как да търся/. Лекарят не ти ли каза на какво основание ти поставя диагнозата?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2009, 18:45:54 pm »
Не че разбирам много. Аз съм с СПКЯ, ама заради високо ЛХ. Обаче ,като се порових в гугъл, ги споменават като отделни заболявания. Няма много информация за хипооваризма /или аз не знам как да търся/. Лекарят не ти ли каза на какво основание ти поставя диагнозата?
Аз пък се чудя след като така или иначе сама казваш, че не разбираш много от темата защо вадиш стари теми и се опитваш да даваш "отговори" на хора, които и без друго за 2 години сигурно са ги получили от другаде.

Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #12 -: Февруари 22, 2009, 17:07:50 pm »
Аз пък се чудя след като така или иначе сама казваш, че не разбираш много от темата защо вадиш стари теми и се опитваш да даваш "отговори" на хора, които и без друго за 2 години сигурно са ги получили от другаде.
Ами навярно не съм разбрала, че темата е стара. Благодаря, че толкова мило ми отвори очите.
Re: имам ли СПКЯ?
« Отговор #13 -: Април 04, 2009, 21:58:52 pm »
Здравейте,много съм объркана.Преди месец и полувина бях напълно убедена че съм със поликистоза благодарение на интернет,форуми и най вече на Капка Атанасова от Майчин Дом Варна.Имам менструация на 40-45 дни и тъй като миналата година при последния ми преглед ми казаха че единия ми яйчник бил уголемен и поликистозен,прочетох де що има информация за поликистозата и се шашнах.Януари си записах час при Кателия Александров (за когото четох именно тук само хубави неща)за 25.март.Неможех да стоя и да чакам март да доиде и реших да отида в майчин дом поне да ми кажат какви изследвания да си направя.Още с първия преглед Капка Атанасова заключи-ПОЛИКИСТОЗА,липса на овулация.Правих хормонални изследвания и цветна снимка по нейна препоръка.Хормоните са в референтни стойности но съотношението между LH и FSH е около 3.Отивам със хормоните и цветната снимка и Атанасова ги гледа и след 2 минути каза "при теб нещата не са добре" .Заля ме гореща вода.Хормоните не били наред ,едната тръба запушена другата нагъната...изхода -инвитро 8O.При добра спермограма инсеминация.Тръгнах си за пореден път със сълзи на очите .Аз съм на 24 и след един преглед и два вида изследвания ми говорят за инвитро.Направихме спермограма и така доиде ред за часа ми при Александров.Отидох със всички изследвания разказах му къде съм ходила и какво са ми казали...и знаете ли какво ,той се смя на всичко ,отрече всичко,изследванията били наред, цветната снимка също.Като ми видя яйчниците каза чеса добри като на 24г. момиче.Отрече да имам поликистоза дори ми каза че имам признаци на овулация.Аз само слушах и ...тъпеех .До тогава аз не спях спокойно.Много се проточих но искам да споделя тези небивалици които ми се случват ,все още съм объркана какво да мисля.Иска ми се да чуя и вашето мнение за Александров за 40 дневния ми цикъл -норнално ли е.Този месец Александров ще следи за овулация и тогава ще говорим за диагноза ако има такава.