0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте, не съм предполагала преди време, че и аз ще бъда пометена в тази "епидемия"
Реших да споделя за спермограмата на мъжа ми моля ви за съвет и най вече Мели.

 След като си направих необходимите изслевания и прегледи не се установиха отклонения освен,че матката ми е малка но казаха, че не страшно.
  Спермограмата на мъжа ми беше много лоша и след преглед с уролог казаха че е Varicocelle. Решихме да не избързваме и до втората беше на обикновени витамини.
След втората спермограма имаше съвсем малко раздвижване на сперматозоидите.Отново на преглед при друг уролог, който отрече да има Varicocelle, изписа ПРОВИРОН, отново с витамини. Възможно ли е при лоши показатили както казват всички да има надежда.Ето в основни линии съдъжанието на спермограмата:

Обем-2,5
рН   -7,5

Вискозитет - нормален
Брой - 46млн.
Подвижност  10% добре
            20 слабо подвижни
            70 неподвижни
Морфология  20


« Последна редакция: Март 26, 2007, 18:09:34 pm от orhidea »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #1 -: Март 26, 2007, 18:00:27 pm »
orhidea, ако може да се разчита на тези резултати - то те не са "ужасни", но не са и цвете. Според мен ще трябва да се разнищи от къде идват те.
Ако питаш мен трябва да направите СГ в специализирана клиника, уролог който да потвърди наличие или липса на Варикоцеле, да се изследват хормоните му и едва след това да се назначи терапия/операция.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #2 -: Март 26, 2007, 18:20:47 pm »
evro, благодаря за съвета. Ние направихме първите изслевания в Майчин Дом, после тъй ката е невъзможно с времето да пътуваме реших да продължим в Пловдив, където ориентацията е по слух като в пустиня.Ако някой знае свястна клиника много благодаря предварително.
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #3 -: Март 26, 2007, 18:32:48 pm »
консултация и читава СГ вижте дали можете при Мели да направите, в Торакс.
Аз не че съм от Пловдив, но ако бях щях мъжкото да си го заведа при Мели. :D

Брей, в МД почнали да ги разнообразяват спермограмите  :lol:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #4 -: Март 26, 2007, 18:37:07 pm »
Да, точно така.
И ние сме от Пловдив, спермограмата в Торакс, а ние и от уролога - Д-р Дечев сме доволни.  :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #5 -: Март 26, 2007, 20:04:13 pm »
Вторият преглед при уролог бяхме при др.Делчев и той отрече Varicocelle и назначи провирон.
« Последна редакция: Април 01, 2007, 19:18:38 pm от orhidea »
*
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #6 -: Март 27, 2007, 10:49:39 am »
orhidea направете спермограма в Торакс при Мели. По последни данни :)(точно преди 1 седмица)

Необходимо време за даване на материала - най-много 10 минути
Необходимо време за излизане на резултатите - едно хубаво кафе и разходка до 4-тък пазара и избор на хубави плодове и зеленчуци :) Общо време 1:30 - 2 часа
Необходими средства - 45 лв за спермограма с морфология :)
Краен резултат - точни, ясни и обяснени показатели :)

Да си от Пловдив и да хосиш чак до София за спермограма .... :) Хората от София в Пловдив идват, а ти ... ;)

Само трябва да откриете причината за лошата подвижност, а иначе от към морфология сте много добре.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #7 -: Март 27, 2007, 11:01:38 am »
И аз съм за Мели.
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #8 -: Март 27, 2007, 11:55:27 am »
С две ръце гласувам за Торакс и Мели, поне ще получиш адеватна информация и компетентна консултация!
Успех!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #9 -: Март 28, 2007, 10:31:10 am »

ОК! Благодаря ви момичета . Няма да  задълбавам повече ако имам въпроси ще се възползвам.Хората затова са казали: "не питай старило, а патило"
 Всеки ден пътя ми е по край Торакс,  ама на нали човек търсейки правилния път то той е най-дългия. Щом изпие хапчатата ще направим спермограма в Торакс.
 
Да съгласна съм с ЕVRO, че не бива да притискаме половинките си. Слава богу моят търпи обработки но СКЪПИ МЪЖЕ бъдете малко по в час и на нас ни писва да бъдем "кучета водачи"


      Приятен ден на всички
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #10 -: Март 29, 2007, 09:14:38 am »
А моето мнение е да си направите коректна спермограма при Мели и на базата на нейните резултати да продължите лечението, най-трудно при мъжки стерилитет е прилагането на адекватно за случая лечение и няма "калъп" по който да се отстранява проблема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #11 -: Март 29, 2007, 10:25:48 am »
 mini, тава каето казваш е така но от много мнения а сега от скоро чета из сайта и още съм по объркана.Късно снощи изпратих питане до самата др.Мели надявам се в близко бъдеще да получа отговор.Пролет е и трябва отново да я почваме от някъде.

 Не си падам по писането но това което чета в сайта засилва моите подозрения и колебания.  Всички изследвания и прегледи до тук не са правени така на прима виста, стремяла съм се да бъдат на специализирано място до колкото свързано с проблема стерилитет.

 Например миналата година октомври месец тук в клиника в Пловдив специалист ме посъветва за инсеминация при тези параметри на спермограма, никакво конкретно предложе ние за лечение не чух за 5 месеца във въпросната клиника.
 Подложих се на тази безмислена интервенция в нашия случай мо мое мнение и по мнение на специалист, който после каза думата "безмислено" ама после след парите.
 А аз исках просто да покажа нагледно на моя мъж, че трябва да се лекува, защото мъжете чуят ли за нещо,което ги изключва като фактор отново всичко им е пълно и равно.
 Ама не искам да продъжавам лутането по този начин, всички ми пеят за алтернативните методи,които колкото и да си тъп ти е ясно.
 Защо никой не излиза със конкретно предложение а се оказва, че си губим времето взаимно.

Ооох, мразя да пиша
« Последна редакция: Март 29, 2007, 10:28:11 am от orhidea »
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #12 -: Март 29, 2007, 13:28:51 pm »
Значи Орхидейке, погледни в темата ембриологът отговаря(където отговаря всъщност самата Мели) ако не се лъжа там Мели обясни, защо мъжкия фактор се счита за нелечим-защото няма специалисти и оттам всички гледат да не действат по тази линия, а да "забременят" жената -било то с инсе, икси, инвитро. То и програмата на касата е "безплодие при жената" независимо у кого са причините. Ние обаче те посъветвахме да отидеш при един от малкото специалисти в БГ по м.стерилитет.

Всъщност искам да попитам какъв е този препарат Провирон, който ще пие мъжа ти и да те посъветвам и аз като Мини първо да се консултирате с Мели и после да пиете каквото и да било. 
Успех ви желая!  :D
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #13 -: Март 29, 2007, 18:07:40 pm »
Орхидея, твоят мъж прави ли изследване на хормони, преди да започне да пие Провирон? Това е хормонален препарат и може да му разбърка хормоните, ако са в норма. Илианка, Провирона го търсят често и момчетата, които се занимават с фитнес, заради натрупването на мускули. Моя мъж го пи същото лекраство (като помисля само с какъв зор го намерихме от Турция, че тук не се внасяше)през септември месец. Не знам дали беше от него, но той определено не се чувстваше добре. За съжаление, подобрение в спермограмата нямаше никакво, за щастие, нямаше и влошаване.
Късмет и успех!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #14 -: Март 30, 2007, 09:47:57 am »
Орхидея, твоят мъж прави ли изследване на хормони, преди да започне да пие Провирон? Това е хормонален препарат и може да му разбърка хормоните, ако са в норма. Илианка, Провирона го търсят често и момчетата, които се занимават с фитнес, заради натрупването на мускули. Моя мъж го пи същото лекраство (като помисля само с какъв зор го намерихме от Турция, че тук не се внасяше)през септември месец. Не знам дали беше от него, но той определено не се чувстваше добре. За съжаление, подобрение в спермограмата нямаше никакво, за щастие, нямаше и влошаване.
Късмет и успех!


Подозирах аз, че е хормон- може би е тестостерон, щом го пият занимаващите се с фитнес. Та затова съвета ми към Орхидейка е да не пият нищо преди да са се консултирали с Мели. Именно както казваш може да  обърка още повече нещата. Някои ги изписват на сляпо хормоните (както и нас ,жените) белким помогнат.....ама дали е там проблема?
*
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #15 -: Март 30, 2007, 10:26:36 am »
Илианче, не знам как му е подействало, но е факт, че той почти ги е изпил.
И  ние като Розавелка от Гърция го взеха то беше цял виц - два месеца.
Ще си проличи при изследваниятя в последствие.
 Ама мене друго ме е яд, едва ли един гинеколог не знае какви изследвания трябва да си направи мъжа,така се губи време.Уролог търсих сама а при първите прегледи естествено всеки се опира на това до момента. :P

           :bighug:
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #16 -: Март 30, 2007, 10:33:26 am »
Мила Орхидейке, обикновен гинеколог не знае на теб какви изследвания да ти направи, камо ли на мъжа ти !!!! А пък от хормонални - направо ги е страх да ти ги пуснат за изследване, щото после трябва да ти ги разчетат- а пък е ТРУДНО О-О-О-О!
Както и да е и ние в началото сбъркахме пътя, добре че поне не стана още по-зле.
Пил каквото пил, изчакайте времето за контролата и я направете при Мели.
Дано да имате положителен резултат!!!!!
Re: Моля за мнение относно спермограма
« Отговор #17 -: Март 30, 2007, 10:49:45 am »
Само между другото и на моя мъж Провирон му беше изписан от гинеколожка. Добре, че навреме се опомнихме, направихме спермограма при Мели, както и изследване на хормони, та нещата си дойдоха на мястото. Просто е нямал нужда от хормонален препарат, а от витамини и добавки.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]