0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моята лапароскопия
« -: Юни 16, 2005, 20:00:37 pm »
Здравейте, искам да напиша какви са резултатите от моята лапароскопия,  сигурно ще бъде полезно на много момичета.

Първо малко предистория: Аз съм с една извънматочна точно преди 4год. в следствие на която съм с една тръба. 6 месеца след това продължихме опитите за бебе, но без резултат. През това време съм правила цветна снимка, хормони, стимулации, проследяване на овулацията, още едно изследване на проходимостта на тръбата но чрез ехограф. Правили сме и три спермограми и единственото което до сега виждахме като проблем беше посткоиталния тест, затова и започнахме инсеминации. След като направих 4-ри неуспешни реших да направя и лапароскопия. Сега като си помисля още от миналата година мислех да я правя. Смятах, че може да има сраствания от предната операция, които не се усещат при преглед, но все я отлагах и си мислех че този път вече ще стане, но уви.
И резултатът е следния: още в началото се вижда една ципа която е срастнала с коремната стена(това го гледах след това на записа). В епикризата пише сраствания на оментум с предна коремна стена и леви аднакси . Това срастване е отстранено, за да може да се стигне до другите органи. Десен яйчник обхванат от ципести сраствания. А той по принцип беше по-мързелив и когато имаше фоликул, не винаги имаше овулация. Оказа се, че и да е имало овулация яйцеклетката не е можела да излезе от срастванията. Левият яйчник също с малко сраствания, лявата тръба проходима, но към края беше срастнала с едно черво, което е ограничавало движението й. Всички сраствания бяха отстранени, тръбата е освободена и яйчниците надупчени.
Сега ще направим няколко месеца почивка и се надявам, че вече сме открили проблема. А ако не стане след няколко месеца ще продължим с търсенето на проблема или ще продължим с инсеминациите.
Това е от мен, надявам се да съм била полезна.   :roll:
Моята лапароскопия
« Отговор #1 -: Юни 16, 2005, 20:02:37 pm »
Браво, Фауна! Дано скоро се похвалиш и с коремче  :D
*
Моята лапароскопия
« Отговор #2 -: Юни 16, 2005, 20:14:40 pm »
Браво фауна  :)
Дано всички възможни причини вече да са история и скоро да се похвалиш !  :D
*
Моята лапароскопия
« Отговор #3 -: Юни 16, 2005, 20:15:29 pm »
Благодаря little_rabbit, при вас как върви, колко инсеминации направи.
Моята лапароскопия
« Отговор #4 -: Юни 16, 2005, 20:43:42 pm »
Цитат на: fauna
Благодаря little_rabbit, при вас как върви, колко инсеминации направи.

Все още са 4 - не съм помръднала от март насам :roll:
Нека да мине лятото и ще видим накъде :balk_159:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моята лапароскопия
« Отговор #5 -: Юни 16, 2005, 22:02:43 pm »
Фауна, поздравления и от мене, че се реши на лапароскопия. И ето, че е имало защо.

Дано това да е последната перчка пред вас и следващият път да се видим вече по съвсем друг повод -  newsm04 .


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Моята лапароскопия
« Отговор #6 -: Юни 17, 2005, 07:39:14 am »
Поздрави и от мене :balk_47: Искрено се надявам с това вече да ви се е решил проблема а от това което чета го смятам за такъв.Чакаме веселата новина от тебе в най скоро време!!!!!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моята лапароскопия
« Отговор #7 -: Юни 17, 2005, 08:14:49 am »
Фауна, чудесно. Сега ще успееш.
*
Моята лапароскопия
« Отговор #8 -: Юни 17, 2005, 09:07:57 am »
Пожелавам ти съвсем скоро положителния резултат да е на лице :D
И да те попитам нещо. При направената цветна снимка и хидротубация усещаше ли някаква болка? Питам, защото и аз съм като теб с една извънматочна в резултат на която съм с една тръба, на хидротубацията се видя, че е проходима, но сраствания се виждат само чрез лапаро, но пък ако имало такива то щяло да има и болка при съответните манипулации, та затова питам :oops:
Успех
*
Моята лапароскопия
« Отговор #9 -: Юни 17, 2005, 10:50:17 am »
Цитат на: StefiZ
Пожелавам ти съвсем скоро положителния резултат да е на лице :D
И да те попитам нещо. При направената цветна снимка и хидротубация усещаше ли някаква болка? Питам, защото и аз съм като теб с една извънматочна в резултат на която съм с една тръба, на хидротубацията се видя, че е проходима, но сраствания се виждат само чрез лапаро, но пък ако имало такива то щяло да има и болка при съответните манипулации, та затова питам :oops:
Успех


Не StefiZ, нямах болка при цветната снимка и хидротубацията освен неприятното усещане при вкарване на инструмента. Но предполагам, че болка би трябвало да има при запушена тръба или при някакво стеснение, а при мен въпреки че тръбата беше срастнала в единия край не беше нарушена проходимостта й. А ципестите сраствания около яйчниците бяха доста финни и дори прозрачни, но се виждаха добре след като се издърпат с инструмента. Като цяло иначе яйчниците бяха нормални по вид и размер. При предварителните прегледи при опитите да се напипа някакво срастване не се откриваше нищо.
Успех и на теб
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моята лапароскопия
« Отговор #10 -: Юни 17, 2005, 10:59:16 am »
Мен пък по време на хидротубацията ме боля доста, но поносимо.
Обаче половин час след това имах много силни болки, направо нетърпими.
*
Моята лапароскопия
« Отговор #11 -: Юни 17, 2005, 11:07:39 am »
Благодаря Фауна, започнах да се замислям дали да не направя и аз едно лапаро на есен, за да се провери дали нямам сраствания от операцията :?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моята лапароскопия
« Отговор #12 -: Юни 17, 2005, 11:18:31 am »
Аз мисля, че лапароскопията трябва да се прилага само в много краен случай. Всяка интервенция е шок за организма и носи своите последствия.
*
Моята лапароскопия
« Отговор #13 -: Юни 17, 2005, 11:57:41 am »
Така е Лали, но и едно инвитро не е по малък шок, а като гледам на там съм се запътила и то с големи крачки. Защо, ако проблема е точно леко срастване на тръбата, иначе проходима, да не се отстрани и да се даде шанс за нормално забременяване. За съжаление незнам, кое е правилно и кое не вече, но си мисля, че първо бих избрала лапарото преди инивтрото.

Фауна, къде и при кой доктор прави лапарото?
Моята лапароскопия
« Отговор #14 -: Юни 17, 2005, 12:23:25 pm »
Браво, много се радвам, за теб и покрай отпускарското време дано се похвалиш с хубава новина много скоро!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Моята лапароскопия
« Отговор #15 -: Юни 17, 2005, 12:50:46 pm »
StefiZ, аз също в последните месеци доста мислех и четях за инвитро. Но знаех, че преди да стигна до там трябва да направя лапароскопия, за да знам какво е положението и какво да очаквам. Още повече, че виждах как някои момичета се насочваха към лапаро чак след 1-2 неуспешни инвитро.

Лапароскопията я правих в Шейново при д-р Ненов. За там във форума имаше най-добри отзиви и затова се насочих към Шейново.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моята лапароскопия
« Отговор #16 -: Юни 17, 2005, 12:53:52 pm »
Да, преди ин-витро е добре да се направи лапароскопия.
Моята лапароскопия
« Отговор #17 -: Юни 17, 2005, 13:23:01 pm »
:)
Браво, Фаунче!
Незнам защо, но като изчетох цялото ти писмо изпитах облекчение!
В смисъл - усетих, че сте хванали проблема най-после и сега всичко ще е наред! От сърце ти го пожелавам! Дай, боже, скоро успех! Късмет!
*
Моята лапароскопия
« Отговор #18 -: Юни 17, 2005, 13:29:40 pm »
Благодаря Фауна :)
*
Моята лапароскопия
« Отговор #19 -: Юни 17, 2005, 13:30:56 pm »
Благодаря Жужи, аз също чакам добри новини от теб и много се надявам инвитрото да бъде успешно. Пиши от време на време как върви.
Успех!  :)