0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Спермограма
« -: Март 21, 2007, 15:17:13 pm »
Направих си спермограма и сега ще я споделя с вас (или поне това което се разчита) за да си кажете експернтното мнение.
Обем-8,0 мл
Ph-8,5
Цвят-Жълтеникав
Втечняване-45 мин
Вискозитет-N
Аглутинация-(+)....(не се чете)
Агрегация-(-)....(същата работа)
Клетки различни от сперматозоиди-Левкоцити (6-8),Епителни клетки и ед. T. vag (ако съм го прочел вярно)
Концентрация на сперматозоиди-40 млн/мл
Общ брой сперматозоиди-320 млн
Общ брой подвижни сперматозоиди-51%.От тях:
-Нормокинетични-22%-(3-4)
-Хипокенетични 29%-(2-1)
-Акинетични-49%-(0)
Към тях пише 'Прогресия при 37 градуса (скала 4-0)
Брой нормокинетични сперматозоиди в мл-9млн/мл
Общ брой нормокинетични сперматозиди в еякулата-72 млн/еякулат
Нормални форми-50%
Патологични форми-50%
дефекти-главични-21%,шийни-7%,опашни-22%
Това е всичко.Кажете сега какво става и т.н. :)
*
Re: Спермограма
« Отговор #1 -: Март 21, 2007, 15:41:26 pm »

Аз така само на пръв поглед, че не съм специалист.
Обема е много, нормата е от 2 до 6, а стандартното количество е между 3 и 4.
рН е малко над норма (нормата доколкото си спомням е от до 8)
Аглутинация и Агрегация не знам какво е и ще следя темата.
Левкоцитите - би трябвало да пише някаква норма, защото в нашата спермограма съвсем друго пише.
Подвижността - доколкото си спомням нормокинетичните трябва да са над 50 %.


Пушиш ли?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Спермограма
« Отговор #2 -: Март 21, 2007, 16:47:48 pm »
Не са ли посочени референтни стойности? Съдейки по другите ст-ти:
Обемът е над норма
Ph-то е над норма
Аглутинацията - не е хубаво, че я има: това е образно казано когато сперматозоидите плуват вкупчени и това пречи на единичкия необходим за зачеване
Левкоцитите мисля, че трябва да са до 10
Общият брой е над норма
Морфологията е добра (трябва да е над 14% ако е по Крюгер или над 30% по СЗО)

Ама това е мнение на не специалист, дано се включи някой с по-широки познания.
Успех!
*
Re: Спермограма
« Отговор #3 -: Март 23, 2007, 15:35:44 pm »
Това че обема и Ph-то са над нормата е зле така ли?И Аглутинация е зле.И като цяло е зле работата?Доктора каза без да обяснява че е ОК спермограмата.
*
Re: Спермограма
« Отговор #4 -: Март 23, 2007, 16:38:23 pm »
dave, за да ти е достоверна спермограмата трябва да се направи в специализирана клиника по стерилитет. Тази спермограма без референтни стойности силно ме съмнява да е правена в такава клиника. Предполагам, че са ти казали, че преди изследването трябва да има 3-5 дни въздържание (не повече) и да не употребяваш алкохол и лекарства. Ако искаш да има някакъв смисъл от спермограма - направи я пак, но в специализирана клиника.
*
Re: Спермограма
« Отговор #5 -: Март 23, 2007, 16:54:36 pm »
Аз не искам да те обезнадеждавам, още повече, че всеки случай е отделен сам за себе си. За да има референтни стойности при изследванията, значи че има нещо нередно, ако стойностите не влизат в тях. За съжаление не мога да ти кажа какво значи завишеният обем и Ph, но аглутинацията нещата ни бяха описани както съм споменала в по-горното изказване. Наистина най-добре е да се обърнете към специализирана клиника по стерилитет, а освен това направете и морфология към спермограмата. Успех!
*
Re: Спермограма
« Отговор #6 -: Март 23, 2007, 20:09:05 pm »
Дадена е норма за всичките показатели.Не съм я писал щото тя е еднаква и вие я знаете.В повечето случаи съм над нормата.Не пия,не пуша и т.н. между другото.Спазени са изискванията за да бъде всичко точно.
*
Re: Спермограма
« Отговор #7 -: Март 23, 2007, 21:32:50 pm »
А спермограмата правена ли е в специализирана клиника? Не го пренебрегвай това - много е важно!
*
Re: Спермограма
« Отговор #8 -: Март 24, 2007, 12:52:31 pm »
Правена е в лаборатория където се правят всякакви изследвания-кръв,урина и такива неща.Не мисля че това е основното.Приемете резултатите за истински и тях разглеждайте.
*
Re: Спермограма
« Отговор #9 -: Март 24, 2007, 20:32:46 pm »
Не е за пренебрегване факта къде е правена.В обикновенните лаборатории работят лаборанти,а не ембриолози.И ние правихме една в такава лаборатория и втора при ембриолог и имаше доста разминавания в данните.Според мен ,а и според другите момичета най-добре повтори спермограмата в специализирана клиника и напиши тях за коментар.
Re: Спермограма
« Отговор #10 -: Март 24, 2007, 20:47:45 pm »
Не искам да те разочаровам, но тази спермограма според мен не е вярна. Както са ти писали момичетата е правена от лаборанти, а не от ембриолози. А пък за такава морфология нито съм чувала, нито съм чела. Те донорите имат не повече от 12% по Крюгер...
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Спермограма
« Отговор #11 -: Март 25, 2007, 12:55:35 pm »
rozovelka, моят мъж има 16 по Крюгер и не е от "донорите". Това "12" сигурно е грешка, а?
Иначе - няма какво да я разглеждаме и приемаме за вярна. Ако ти го правиш - ами това е грешка! Трябва да се повтори в специализирана клиника и после мисли за резултатите. Може и всичко да ти е ОК!
Re: Спермограма
« Отговор #12 -: Март 25, 2007, 13:19:53 pm »
Опс, ами грешка е разбира се, съжалявам, исках да кажа 21%, поне така бях чела. Извинявам се за грешката, но все пак спермограмата трябва да се повтори в специализирана клиника.
Лан  :balk_21: :balk_21:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Спермограма
« Отговор #13 -: Март 26, 2007, 10:21:02 am »
Правена е в лаборатория където се правят всякакви изследвания-кръв,урина и такива неща.Не мисля че това е основното.Приемете резултатите за истински и тях разглеждайте.
Влязъл си тук за да поискаш мнение. Такова ти беше дадено, но то явно не ти харесва. Приемаме резултатите за истински и ти казваме, че нещо не е наред. Ако пак не искаш да го приемеш - може да си останеш със заблудата, че нямаш проблем и да продължиш напред. Моят съвет е да полсушаш тези, които вече са минали по този път - след като ти казват, че има разлика между изследването в обикновена лаборатория и клиника по стерилитет, значи е добре да се замислиш. То и джи пи-то е с медицинско образование, преглежда, изписва рецепти и т.н, ама си има лекари специалисти, които са с повече познания в дадена област. Успех!