0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Момичета, дайте акъл! Вчера говорих с моя, относно прегледа, който трябва да направим при Кацаров, знам че много се забавихме, ама отхвърляхме други ангажименти. Тук са стойностите.  Румен настоява да повторим изследването, предполагам и Кацаров ще го поиска. Въпросът ми е каква да е последователността - дали първо да отидем при Кацаров, или първо да повторим изследването и да отидем с новите резултати с цел да си спестим разкарване.
Моля за акъл мацки, чиито мъже са били при Кацаров за инфо как е по-добре да процедираме... Благодаря!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #1 -: Юни 13, 2005, 11:14:19 am »
Колко време мина от предното изследване?
Според мен първо повтаряте, после при Кацаров.

Успех 8)
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #2 -: Юни 13, 2005, 11:18:20 am »
честно казано, не виждам причина нито да повтаряте спермограмата, нито да ходите при Кацаров.
всичко ви е в норма, освен морфологията, която е малко под нормата, но нея нито Кацаров, нито природата могат да поправят...

освен ако нещо бактерийки е имало и сте ги лекували антибиотично по  лекарско предписание - но тогава не ви трябва нова спермограма, а само контролно микробиологично изследване на еякулат и тогава при доктора.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #3 -: Юни 13, 2005, 11:39:50 am »
Джами, искаме да повторим, по две причини:
1. Спермограмата е правена след курс с антибиотици и тогава се изказа предположение, че те може да са повлияли на морфологията.
2. Първата "доза" от еякулата не е попаднала в чашката, а четох, че трябва да е цялото количество, за да е достоверна морфологията и че в първата струя (сори ама не знам как по медицинско да го кажа) са най-качествените сперматозоиди.
И не на последно място - не съм го карала аз да прави нещо, той настоява :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #4 -: Юни 13, 2005, 11:43:12 am »
Цитат на: ultra
Джами, искаме да повторим, по две причини:
1. Спермограмата е правена след курс с антибиотици и тогава се изказа предположение, че те може да са повлияли на морфологията.
2. Първата "доза" от еякулата не е попаднала в чашката, а четох, че трябва да е цялото количество, за да е достоверна морфологията и че в първата струя (сори ама не знам как по медицинско да го кажа) са най-качествените сперматозоиди.
И не на последно място - не съм го карала аз да прави нещо, той настоява :D


ааа, е нека се напне момчето тогава, явно са му харесали списанията и касетите :P
макар да се съмнявам, че антибиотика влияе на морфологията, другата причина е важна...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #5 -: Юни 13, 2005, 14:27:24 pm »
Ултра, а при Кацаров що ще дирите тогаз...
(Сорим, не мога да отворя линка с предните резултати, нали съм отвсякъде бан-ната).
Ние като приключихме тая история с антибиотиците и бактериите, резултатите ни вървят нагоре :wink:

Стискам палци за добри резултати 8)
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #6 -: Юни 13, 2005, 14:40:24 pm »
Ми Фреши, Владимиров там ни праща, морфорогията и обема са ни малко поднормени и едни Staphylococcus aureus си влачим, та затова. Май клоня към идеята - първо спермограма и микробиология и после при Кацаров. А искаме да повторим щото от февруари доста време мина, нищо не предприехме, никакво лечение, то и аз съм виновна, но Румен не прие изследването сериозно тогава. После проведох един масиран образователен курс и сега вече сам настоява. Та бързам да ходим на доктор докато не е размислил пак :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #7 -: Юни 13, 2005, 14:49:39 pm »
Ааа разбирам.

Ми няма лошо, отидете! Кацаров - той какво, освен да го погледне някакво варикоцеле дали има, иначе друго с какво ще помогне, не знам. Или пък ще му изпише Оксибор Форте. Поне при нас протекоха така нещата. Микробиологията и сами си я виждахме какво пише вътре... Е, зависи антибиотик за бактерията кой изписва, на моя мъж му ги изписваха в Торакс, та при Кацаров общо взето на разходки ходихме... Е, лепна ни една дижурна диагноза "варикоцеле" като видя, че сп-мата не е много добре. Предният път, с "хубавата" сп-ма от майчин дом му казал, че му няма нищо след преглед с ехограф.
 Малко се повтарям с тая история, сорим... Ама си мисля, че като е специалист №1 е трябвало да му каже да си направи сп-ма на друго място, а и едва ли вената се е разширила точно последния месец...

Ултра, що нищо не предприемата бе? Ми това витамини, това антиоксиданти, ми това билки ... при нас дадоха много добри резултати :D

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #8 -: Юни 13, 2005, 14:59:57 pm »
Уф, ние на чат го обърнахме :lol:
Нищо не предприемаме щото сме за бой, щото предишния гинеколог видя трихомони, лекувахме ги с 2 антибиотика, а се оказа че ги няма (според сведения на Владимиров, който преди е работил в същата клиника, на всички пациенти им намирали трихомони - нещо не била читава лабораторията) и мъжо е недоверчив на микробиологии вече.
Пък и с овен програмист трудно се излиза на глава, ако той сам не стигне до някакво решение. Навита съм и при друг уролог да отидем, но съм обещала на Джам да докладвам дали ще сме поредния случай на варикоцеле, видяно от Кацаров :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #9 -: Юни 13, 2005, 15:02:27 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Ми това витамини, това антиоксиданти, ми това билки ... при нас дадоха много добри резултати :D


Здравей Фрешче,
Искам да те попитам с какви витамини и антиоксиданти по-точно подобрихте показателите на спермограмата при мъжа ти?
Д-р Кацаров оперира моя мъж преди 2 седмици и му каза да изчакаме 6 до 12 месеца преди нова спермограма ......... множко ми се вижда..........пък и каза да не пие сега никакви витамини и други, щото “нямало смисъл”. Аз до колкото разбирам от теб и другите момичета в клуба той е основно по операциите, където бил №1, но все пак аз си мисля, че трябва да се засили спермогенезата и с други неща. Затова, моля те, кажи какво пие твоя възлюбен още от началото, за да се насочим и ние нанякъде, щото така само да чакаме от самосебе си нещата да се оправят е кофти....
Благодаря ти!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #10 -: Юни 13, 2005, 18:20:25 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Сорим, не мога да отворя линка с предните резултати, нали съм отвсякъде бан-ната.


Що така си банната? И къде?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #11 -: Юни 13, 2005, 21:22:33 pm »
От службата им направиха ограничения :wink:
Да работят, да не се разсейват :wink:
*
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #12 -: Юни 14, 2005, 10:19:43 am »
Присъединявам се към въпроса до Фреши :lol:
С какви медикаменти подобрихте спермата, че нашата е зле доста...... :cry:
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #13 -: Юни 14, 2005, 16:42:59 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: FreshBreeze
Сорим, не мога да отворя линка с предните резултати, нали съм отвсякъде бан-ната.


Що така си банната? И къде?



Мелитка, отвсякъде съм бан-ната, добре че го има този алтернативен адрес за влизане тук, че иначе съвсем щях да изкукам без вас :D

Целувки! 8)
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #14 -: Юни 14, 2005, 16:46:25 pm »
Мелитка ми звучи като Лолитка :wink:
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #15 -: Юни 14, 2005, 16:49:36 pm »
Нелката, Габи,


Малко ме е срам, че не водя дневник на изпитите витамини и пр, а трябва. Пък и моя мъж е мнооого завеян, та и без друго не може да пие нищо по система. Иначе пие, с известни почивки, следните неща:
Бетакаротин, Вит.Е (последно по 400мг, преди се лигавеше с по 100мг), Селен или Цинк (като свърши едното, му купувам другото, но иначе май може и двете да ги пие), и последния път и по Вит.С 500мг.
Изпи вече няколко пакетчета магарешки бодил (билка) - аз я купувах от аптеките на Лечител, а сега пие бабини зъби от Поп Богомил (е не лично от него де :lol: ), което било като трибестана.

Нелка, то едно е влошена сп-ма от варикоцеле, друго от бактерии. Ние уж имаме и двете де... Така че за варикоцелето, след операцията, сигурно от самосебе си ще се оправят нещата, но пък от друга страна какво ти пречат тия витамини и антиоксиданти, може да се пият. Моят мъж пи един месец Оксибор форте също.

Дано съм била полезна!
Благодаря ти, Бени!







Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #16 -: Юни 14, 2005, 16:51:10 pm »
Цитат на: ultra
но съм обещала на Джам да докладвам дали ще сме поредния случай на варикоцеле, видяно от Кацаров :lol:


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Ама от друга страна наистина голям процент от мъжете си имали варикоцеле малко или много...
Благодаря ти, Бени!







*
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #17 -: Юни 15, 2005, 09:55:53 am »
Фреши,мерси за отговора!
Моят засега пие само комбинирани витамини, включващи Витамини А,С,Е,В1- В6, Селен , Цинк, и ако не се лъжа Фолиева киселина.
ЩЕ се опитвам и забилки да го навия,проблема е че пътува доста често и ако трябва да се варят всеки ден... няма да се получи.
Ще опитаме и това.
Все още нямаме поставена диагноза, освен "лошата спермограма"
Тепърва ни предстои повторна, и преглед при Кацаров, но ще ги  осъществиме след морето....
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #18 -: Юни 15, 2005, 11:31:42 am »
Габи, ми това са витамините ... С билките наистина е малко неудобно, ако пътува - варят се всеки ден. Не знам фатално ли ще е ако ги пие само когато е вкъщи...
Другото, което направихме ние, беше: край на басейни и тангентори (това основно заради бактериите, но и за загряването); вече носим боксерки, по-свободни, и въобще избягва загряването - особено внимава с лаптопа, спим на по-хладно - тия последните работи заради варикоцелето.

Желая ви успех!
Благодаря ти, Бени!







*
Кое първо - Кацаров или повторна спермограма?
« Отговор #19 -: Юни 21, 2005, 10:42:17 am »
Вчера бях при докторката, която ни насочи къв Кацаров. Тя каза първо при него, а той щял да ни каже къде да правим спермограма.