0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

нови кисти след лапароскопия
« -: Май 20, 2009, 11:42:57 am »
Здравейте моимчета,
пиша ви тъй като вече съм на дъното на отачянието. Януари месец правих лапароскоипя в Майчин дом. Имам поликистоза, придружена с оксмяване по брадичка, гъди , отзад на опашката , на корема, бакенбаде, почти по цялото тяло и акне, което се появи на 23 години и което отшумя с течение на времето, сега съм на 30г. След лапарото изчакахме 3 месеца, но нямах спонтанна овулация , напарвих хормонални изследвания и се оказа , че LH  и FSH продължават да поддържат високите си стойности&
LH: 18.33 , реф. ст/сти 1.9-12.5
FSH- 12.73 , реф. ст-сти 2.5-10.2
Тестостерон - 1.62, реф. ст-сти 0.49- 2.64
Prolactin:480.2(59.3-619)
DHEA S 5.57(2.68-9.
Имам и умерена инсулинова резистеннтност, дактор Тодорова предписа глюхофаж. Сега на 4 ме сец започнах стимулация с по 1 таблетка клостилбегит и на 12 ден имаше 13 мм фоликул , и 5мм ендометриум, а на 15 ден беше нарастнал само с 1 мм и се появиха нови кисти, които подтискат овулаицята. Това го установи доктора в Бургас. Веднага се обадих на омя доктор в Майчин домо, кой то прами лапарото и той ми каза , че това не били кисти. Общо взето вече не зная на какво да вярвам. Сега доктора от Бургас, кааз, че положението ми е много сериозно, и минавам на клостилбегит по 2 таблетки дневно от 3 до 9 ден, от 1 ден на цикъла естроферм до 14 ден , а от 15 до 25 ден 2х1 дуфастон. Не зная дали увеличената доза на клостила, ще адде резултат , вече не вярвам, продължавам да нямам овулаиця и аде се появявят нови кисит и вече съм на ръба на отчаянието. Моля , ако някоя от вас е имала подобни проблеми, хормонални , с окосмяването и с появата на онви кисти да ми пише, имам чувството , че вече ще полудея. Благодаря ви предварително.

url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ani_mih][/url]
*
Re: нови кисти след лапароскопия
« Отговор #1 -: Юни 08, 2009, 12:41:23 pm »
нямам подобни проблеми,но по време на прегледи ми се е случвало да ми кажат,че :
                  "имам кистозен яйчник и нямам ову"- няма да го коментирам,защото не беше вярно
                  "клостил бегита помага наистина за фоликулите,но пък за сметка на това подтиска ендуметриума.Ако чакаш лигавицата да е супер ,няма да стане"- това са думи  на доктор много уважаван в тези среди и са абсолютно верни.Обикновено момичета,които са лекувани с клостил забременяват след спиране на приема му...

  Това не е съвсем точен отговор на въпросите ти,но все пак може да ти е от полза.
  УСПЕХ
*
Re: нови кисти след лапароскопия
« Отговор #2 -: Юни 08, 2009, 21:51:08 pm »
Здравей,Габи!
За съжаление не мога да ти помогна с някакъв отговор по твоя проблем,но виж в тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37142.0

Успех!!!!!
*
Re: нови кисти след лапароскопия
« Отговор #3 -: Юни 08, 2009, 22:00:29 pm »
Здравей Габи, аз също ще споделя това което зная, а именно, че клостолбегита наистина подтиска лигавицата, но пък ако те следят редовно и пиеш други лекарства... може и да не се получи този ефект... знам ли...Аз не съм пила и може би други момичета ще се включат с по-компетентно мнение. Аз наскоро правих лапаро заради поликистоза. Преди това обсъдихме варианта с клостила, но именно заради това че подтиска одебеляването на лигавицата се реших на лапаро. Всъщност на теб фенестрация ли ти правиха? Преди фенестрацията и моята лигавица беше много тънка. На 16ти ден беше 4мм и почти цяла година пих дуфастон без да има ову. След операцията засега е ок и не зная с какво щяхме да продължим ако не беше, може би със същото лечение като твоето сега... Важното е да си попаднала на добър лекар на който да имаш доверие. Също, преди приема на клостила да имаш проверени проходимост на тръби и спермограма на партньора. Успех, мила :)
Re: нови кисти след лапароскопия
« Отговор #4 -: Юни 10, 2009, 00:15:42 am »
gabi_ivanova, кой доктор посещаваш в Бургас?
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.