0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: За амниоцентезата
« Отговор #20 -: Април 19, 2007, 20:46:35 pm »
kalinuccia,
аз съм на 38г, изобщо не се поголебах и миг да направя амниото /като имаш предвид, че 13 год се бирих със ст-та и имам 5 неуспешни ин витро зад гърба си/. Тук /в Германия/ ми дадоха ок. 0,2% риск от аборт, риска от Даун за тази възраст е 1:120. Мисля, че няма какво да се коментира.
Не разбирам, защо се страхувате толкова от амниото. При лекари, които само с това се занимават, опитни са и правят по стотици манипулации...... Манипулацията трае минута общо взето. I се изследва не само Даун а и няколко други ген. мутации. Аз бях решила твърдо, че ще махна бебето, ако се откриеше нещо. Мисля, че е напълно безмислено и мъчително да създадеш недъгав и непълноценен живот. Както за детето, така и за околните.
Поздрави
Благодаря на всички момичета за отговорите.
Албенанеделчева, аз също за себе си съм решила, че ако има проблем ще го махна, иначе изобщо нямаше да се колебая да правя амнио - на принципа, каквото стане това.
Разбира се, че решението е лично и именно поради тази причина аз трябва да реша, за това и са колебанията, питането. Аз очаквах, че след като съм минала 35, ще го правят задължително или поне крайно препоръчително, но се оказа, че д-р Владимиров /в моя случай/ е по-скоро скептичен, говори ми основно за рисковете от процедурата, като вметна между другото, че се изследват само тризомии 21 и 18. За това ви питах какво са ви изследвали и на вас. Ще говоря с Кременски обезателно, както и с Велев още утре.
Нашите деца са чакани и изстрадани, затова са и страховете ми относно статистическите рискове свързани с аборт.



ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*
Re: За амниоцентезата
« Отговор #21 -: Май 14, 2007, 15:11:43 pm »
в Майчин дом твърдят, че правят изследване освен за трите тризомии, също и за над 90% от най-често срещаните генетични аномалии.
най-добре е да отидеш и да разговаряш с доц.Кременски на 14-ти етаж в МД. така или иначе, всички генетични изследвания на амниотична течност се правят там и никъде другаде, доколкото ми е известно.
така че е безсмислено да ти споделяме какво се е изследвало при нас - каквото изследват в МД, това са ни изследвали на всичките.
Днес бях при проф. Кременски, просто за консултация. Получих отговори на въпросите, които ме интересуваха, за това ще ги споделя и тук.
1. В Шейново амниоцентезата се заплаща, за всички, независимо от възрастта, направленията и предишни изследвания и резултати от БХС. 150 лв. - процедурата + 30 лв. пол по желание. В МД за жени над 35 или при други показания е БЕЗПЛАТНО.
2. От Шейново пращат пробите в МД като те им плащат за това, НО в МД извършват само ДНК диагностика за 3-те тризомии /13,18,21/, защото само за това им е платено!!! На всички проби от Шейново. Това изследване е готово за 4 р. дни в МД, в Шейново до 2 седмици. То представлява изследване на нарушението в БРОЯ на хромозомите, но не и в СТРУКТУРАТА!!!
3. Цитогенетичният анализ е именно това изследване на структурата на хромозомите, което изисква повече време - 3-4 седмици!!!!!! Това дава диагностика на почти всички хромозомни заболявания.
Jam, за това питах какво са изследвали при вас, защото се оказа, че има разлика.
« Последна редакция: Май 14, 2007, 15:25:39 pm от kalinuccia »


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*
Re: За амниоцентезата
« Отговор #22 -: Юни 30, 2007, 10:34:40 am »
Kalinuccia, какво реши? Ще правиш ли амнио?
*
Re: За амниоцентезата
« Отговор #23 -: Юли 13, 2007, 01:31:02 am »
Ами не  :), реших да не правя, защото резултатите от ФМ 11-13 г.с., т.е. нухална транслуценция + назални кости е добър. Резултата ми от БХС е просто чудесен 1:7000. При това положение всички ме съветват, че амниото е излишно презастраховане.


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
Re: За амниоцентезата
« Отговор #24 -: Август 14, 2007, 16:09:00 pm »
Здравейте,
интересува ме във Варна къде го правят и кои лекари са за предпочитане?

Привет.
Във Варна амниоцентеза се прави съвсем отскоро в Св. Марина /Терапията/.
Но на мен доц. Ангелова пак от там ми препоръча при д-р Димитрова от София. Тъй като във Варна все още не са добили рутина. При нея можеш да си направиш троен Биохимичен скрининг.
Но за амнио бягай до София. И на мен това ми предстои.
Успех на всички!
« Последна редакция: Август 14, 2007, 16:14:30 pm от Milena.b »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: За амниоцентезата
« Отговор #25 -: Август 14, 2007, 16:20:25 pm »
kalinuccia,
аз съм на 38г, изобщо не се поголебах и миг да направя амниото /като имаш предвид, че 13 год се бирих със ст-та и имам 5 неуспешни ин витро зад гърба си/. Тук /в Германия/ ми дадоха ок. 0,2% риск от аборт, риска от Даун за тази възраст е 1:120. Мисля, че няма какво да се коментира.
Не разбирам, защо се страхувате толкова от амниото. При лекари, които само с това се занимават, опитни са и правят по стотици манипулации...... Манипулацията трае минута общо взето. I се изследва не само Даун а и няколко други ген. мутации. Аз бях решила твърдо, че ще махна бебето, ако се откриеше нещо. Мисля, че е напълно безмислено и мъчително да създадеш недъгав и непълноценен живот. Както за детето, така и за околните.
Поздрави

Албена, напълно споделям думите ти.
че е напълно безсмислено и мъчително да създадеш недъгав и непълноценен живот. Както за детето, така и за околните.
За това е амниото.
« Последна редакция: Август 14, 2007, 16:22:03 pm от Milena.b »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: За амниоцентезата
« Отговор #26 -: Август 15, 2007, 10:32:03 am »
Аз вече правих БХС в Терапията във Варна. Резултатът беше нисък риск. Д-р Ангелова, при която ходих, ми обясни, че при този риск не е необходимо да се прави амнио, а ме насочи към фетална морфология в съответните седмеци, през които е необходима да се ходи (22-24 г.с.,32-34 г.с.). Аз съм на 35 г., но това не наложи като задължително условие правене на амнио. По таблицата, която тя ми показа над 36 г. рискът се увеличава и тогава е задължително.
 
Re: За амниоцентезата
« Отговор #27 -: Август 15, 2007, 13:50:06 pm »
Радвам се, че са били добри показателите от БХС.
Щом Ангелова, така е преценила, тя си знае работата. Но на мен ми каза, че съм показана за амнио.
И аз ще ходя на ФМ, но в София при Димитрова.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: За амниоцентезата
« Отговор #28 -: Август 21, 2007, 20:30:32 pm »
Момичета, бихте ли ми дали някакъв телефон на д-р Ангелова, за БХС.
Re: За амниоцентезата
« Отговор #29 -: Август 22, 2007, 08:09:32 am »
Рошко,
Внимавай, по някога тя е малко серд. Зависи как ще я уцелиш. Можеш да звъниш и на централата на Св. Марина и да искаш да се свържеш с генетична лаборатория.
Успех!
089/ 868 47 01 - доц. Ангелова

Бъдете добри и не губете кураж! :)