0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1000 -: Декември 02, 2011, 12:34:17 pm »
Оставете детето на спокойствие и не пипайте пръстчетата.
Не слагайте разни глупости под тях- най много някоя беля да стане, или некроза или вид "залежаване".
Следете как се развива детето психо-моторно и да е съответно на възрастта му.
Вероятно с времето припокриването на пръстчето ще намалее, щом се увеличи разстоянието между тях.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1001 -: Декември 02, 2011, 12:50:19 pm »
Оставете детето на спокойствие и не пипайте пръстчетата.
Не слагайте разни глупости под тях- най много някоя беля да стане, или некроза или вид "залежаване".
Следете как се развива детето психо-моторно и да е съответно на възрастта му.
Вероятно с времето припокриването на пръстчето ще намалее, щом се увеличи разстоянието между тях.

Добре, благодаря за съветите!  :)

Аз много бързо се отказах от варианта да слагам плат и да го повдигам. Виждайки пъстрите на баща и, вероятно и при него са изглеждали по същия начин в бебешка възраст но тогава никой не е обръщал внимание.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1002 -: Декември 02, 2011, 13:56:10 pm »
Момичета, дайте някакъв съвет, ако може и д-р Бърди да се включи.

От 9. до 11. сутринта малкия такъв рев му удари, че чак се уплаших, все едно че нещо много го боли, и нищо не го успокояваше, но не си свиваше крачетата като за колики.
Към 7. сутринта си имаше колики, свиваше крачета, целия почервеняваше, и изпищи изведнъж, после се умири, и така един час докато се успокои, но на епизоди.После предрема до 9. и като се събуди, почна да реве истерично и продължително.

Нахраних го, смених го, гушках го, разсъблякох го да го проверя за подсичане, не можах да открия причина за реването.Какво изпускам?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1003 -: Декември 02, 2011, 15:22:07 pm »
Вероятно колики. Допитай се и до педиатъра си.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1004 -: Декември 02, 2011, 16:07:39 pm »
Силванче,и при нас се беше получило така веднъж,но пищенето беше повече от 7 часа.Оказа се,че я боляло ушенце.Не казвам че и при вас е това.Не искам "да ти вкарвам мишки в главата" Просто казва,че щом и на теб ти се струва,че не са колики,наистина може нещо друго да го боли бебчето.Ако се повтори,най-добре е да го види лекар.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1005 -: Декември 02, 2011, 16:43:46 pm »
А възможно ли е да е гладен?
И аз редовно минавам през списъка,  елиминирам всичко друго, и се връщам отначало, слагам на гърда, и много често е точно глад. Редовно се случва кратко време след предишното хранене, затова ме изненадва.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1006 -: Декември 02, 2011, 16:46:05 pm »
И на мен ми мина през акъла за ушенце, но как да разбера?

Как разбрахте вие, въртеше ли си главичката, по нещо разбира ли се?

Преди малко пък се събуди, яде и пак заспа, да видим до кога  :D , че нещо редува 3 на 3 часа спане с предремване напоследък.Вчера докато му сменям памперса ми го направи този номер, но беше за половин час, но днес доста беше, повече от 2 часа някъде.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1007 -: Декември 02, 2011, 17:43:51 pm »
deep , сега след като онагледи със снимки пръстчетата мога да се включа и аз. И на моя син бяха почти по същия начин. Роди се първия ден на деветия месец, ако има някакво значение.
Когато го заведохме първия път на ортопед специално обърнах внимание на това. Доктора ми обясни, че с възрастта се израства и ще се наместят. Каза, че е свързано с вътреутробната позиция на плода.
Сега вече почти нищо не е останало от предишната крива позиция на пръстчетата. Предполагам, че след някой и друг месец напълно ще се наместят. :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1008 -: Декември 02, 2011, 18:22:22 pm »
И на мен ми мина през акъла за ушенце, но как да разбера?

Как разбрахте вие, въртеше ли си главичката, по нещо разбира ли се?

Преди малко пък се събуди, яде и пак заспа, да видим до кога  :D , че нещо редува 3 на 3 часа спане с предремване напоследък.Вчера докато му сменям памперса ми го направи този номер, но беше за половин час, но днес доста беше, повече от 2 часа някъде.

silvanchence, ако е плач от болка, няма как да го сбъркаш, по-различен е от другите видове плач. Ако е ушенце, може да няма никакви други симптоми, така че най-добре го заведи на лекар, той веднага ще види дали има възпаление в ушичките. Моят син направи два отита и почти не е плакал, така че и това не е гаранция  :? Но ако се повтори го води, все пак е малко бебчето ти, по-добре е да го види док.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1009 -: Декември 02, 2011, 18:37:03 pm »
Съгласна съм с lоriane.Ние водихме малката на лекар и той видя,че й е възпалено ушето.Въртенето на главичката често,но не винаги е показател за проблем с ушите.При нас бебка започваше да пищи още по-силно като засучеше.
Ако мислиш,че бебчето може да има някакъв проблем,не се чуди,а направо го води на лекар.Така и ти ще си по-спокойна.Аз малката заради такова реване и в спешното съм я водила.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1010 -: Декември 02, 2011, 19:24:38 pm »
силванченце, дано се оправи бебето, че е много мъчително това (за теб ми е мисълта), на нас като ни се случи тя спря да реве в момента, в който записахме час на лекар, но си я заведохме до сме спокойни ние. като знаеш, че физически нищо й няма (дано да е така) по-лесно се понася рева, поне аз така мисля.

аз да ви се "похваля" имаме си млечица, усъмних се, баща й ми каза, че само си измислям, но я заведе на доктор и се оказах права. дала ни е капки и аз се мажа с нистатин. искам да питам възможно ли е да има връзка между кандидата в устата й и една екзема - загрубяване/изсушаване на кожата и зачервени пъпчици на дупето й? засега мажа със судокрем, успокоява, но не изчезва.

и още нещо - ади е вече на 6 месеца почти самостоятелно седи, но си мисля да дам на моя приятелка ваната, в която я къпя и която си има скосяване, така че бебето е полу-изправено. в обикновените бебешки вани няма такова и се ползват стойки и тн, но те са до 6 месеца, та въпросът ми е: от кога ги къпете без помощни средства? и дали някой е ползвал това http://www.mothercare.com/Mothercare-Aqua-Pod-Pink/dp/B001NZFW4A?ie=UTF8&pf_rd_r=0FV49DS71JWDQFHQ5Y94&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B000IVQQNQ&pf_rd_p=223220727&pf_rd_s=bottom-1 и има ли смисъл от него ?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1011 -: Декември 03, 2011, 10:31:59 am »
deep , сега след като онагледи със снимки пръстчетата мога да се включа и аз. И на моя син бяха почти по същия начин. Роди се първия ден на деветия месец, ако има някакво значение.
Когато го заведохме първия път на ортопед специално обърнах внимание на това. Доктора ми обясни, че с възрастта се израства и ще се наместят. Каза, че е свързано с вътреутробната позиция на плода.
Сега вече почти нищо не е останало от предишната крива позиция на пръстчетата. Предполагам, че след някой и друг месец напълно ще се наместят. :wink:


Благодаря Натали!  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #1012 -: Декември 03, 2011, 10:54:02 am »
Предлагам да продължите дискусиите в нова тема :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит