0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #60 -: Септември 20, 2009, 22:04:00 pm »
Момичета,пак ще съм благодарна за съвета ви.Немога да накарам Митко по никакъв начин да спи в периода 18ч.-21ч.когато е последното му хранене и накрая е толкова преуморен че почти не яде.Дотогава естествено е и страхотен рев.Люлям го на ръце,успокоявам го и неиска и това е :?

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #61 -: Септември 20, 2009, 22:11:37 pm »

Според Вас др.Бърди, в това положение да му сложа ли 3та доза Превенар?
Лейди_11, ами найстина тук няма мле4на каШа,в Испания съм, колкото и странно да зву4и.
Лично аз бих изчакала с Превенар-а. Не че на листовката пише нещо съмнително, но принцип е, че ваксинация се прави на здрав организъм.

А в бг за кашите е обратно - почти всички са млечно- пловоди, млечно-зърнени, млечно - шоколадови. Не съм купувала каши на някои марки, именно поради "млечното" в тях.
Щом са безмлечни - прави ги с АМ.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #62 -: Септември 20, 2009, 22:15:03 pm »
Момичета,пак ще съм благодарна за съвета ви.Немога да накарам Митко по никакъв начин да спи в периода 18ч.-21ч.когато е последното му хранене и накрая е толкова преуморен че почти не яде.Дотогава естествено е и страхотен рев.Люлям го на ръце,успокоявам го и неиска и това е :?

Период. Аз бих разредила и зачестила (както ви пасва) храненията. Мария се буди от глад в подобни случаи, дори като по-малка се хранеше и спееки.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #63 -: Септември 21, 2009, 10:44:35 am »
Немога да накарам Митко по никакъв начин да спи в периода 18ч.-21ч.когато е последното му хранене и накрая е толкова преуморен че почти не яде.Дотогава естествено е и страхотен рев.Люлям го на ръце,успокоявам го и неиска и това е :?
Опитай да го оставиш да се наплаче едно хубаво, може пък да иска да го оставиш малко на спокойствие. Понякога бебетата имат нужда да си поплачат, стига разбира се това да не са някакви колики. Ако не иска да спи остави го да играе известно време, за да се умори и не го карай на сила или пък го остави известно време сам/на тишина, притъмнена светлина или някоя нежна приспивна музика/ и не го безпокой, може пък да се отпусне и да заспи. Беба например заспива все по-често, когато е сама без да има никой около нея. Само когато е много уморена я приспивам, понякога с голям рев, защото иначе, колкото по-малко спи, толкова по-крива става. А може и да е само период, както казва Евро-то :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #64 -: Септември 21, 2009, 11:13:29 am »
Момичета,пак ще съм благодарна за съвета ви.Немога да накарам Митко по никакъв начин да спи в периода 18ч.-21ч.когато е последното му хранене и накрая е толкова преуморен че почти не яде.Дотогава естествено е и страхотен рев.Люлям го на ръце,успокоявам го и неиска и това е :?

Миро е по същия начин , все едно ток го бие. Редува добро настроение с рев ,но в никакъв случай не спи в този период.Успокоявам го ,като го къпя,тогава е спокоен ,след това яде(много малко) и заспива почти сам..

Искам да попитам момичетата как лекуват безапетитие? В родилното Миро ядеше по 70 мл,след това увеличихме постепенно количеството и стигна до 100мл. От две седмици реве като одран само като види бибата. Храня го с кърма.Вчера вече реших че не ми иска кърмата ,направих му една доза нан1 но и от нея писна. Водих го при нашата педиатърка и тя просто ми каза да го храня на 2 часа и нищо друго. Миро се роди с цепка на устната и небцето,въпреки всичко се захрани нормално с биберон ,а тя изведнъж реши да си измие ръцете с това че той не можел да се храни като нормалните деца и приключи темата с безапетитието..
 Моля дайте ми съвет ,от какво може да е и как да го преодолеем ? Сега яде на 2 часа по 50/ 60 мл,понякога и малко повече.. Благодаря предварително!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #65 -: Септември 22, 2009, 19:11:18 pm »
Любе,явно е някакъв период,защото и Митака беше така преди около 3-4 седмици.И аз го водих на лекар като ме посъветва да сменя млякото.Ние сме на Хумана.Не посмях защото съм чувала че не било много хубаво.Просто и аз оставих детето на по често хранене без да насилвам и след десетина дни пак почна да си пие млякото.За протокола-от честото кърмене кърмата не ми се увеличи както пише навсякъде че трябва да стане.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #66 -: Септември 22, 2009, 21:09:48 pm »
Здравейте малкия ака по 1 път на ден и акото му е като на голям човек :?това дали е нормално и се напъва ато ака 8O.Моля за съвет :o
Моля д-рБърди за коментар!Благодаря :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #67 -: Септември 22, 2009, 21:16:23 pm »
Не разбирам въпросът Ви... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #68 -: Септември 22, 2009, 21:49:58 pm »
Момичета,пак ще съм благодарна за съвета ви.Немога да накарам Митко по никакъв начин да спи в периода 18ч.-21ч.когато е последното му хранене и накрая е толкова преуморен че почти не яде.Дотогава естествено е и страхотен рев.Люлям го на ръце,успокоявам го и неиска и това е :?

Миро е по същия начин , все едно ток го бие. Редува добро настроение с рев ,но в никакъв случай не спи в този период.Успокоявам го ,като го къпя,тогава е спокоен ,след това яде(много малко) и заспива почти сам..

Искам да попитам момичетата как лекуват безапетитие? В родилното Миро ядеше по 70 мл,след това увеличихме постепенно количеството и стигна до 100мл. От две седмици реве като одран само като види бибата. Храня го с кърма.Вчера вече реших че не ми иска кърмата ,направих му една доза нан1 но и от нея писна. Водих го при нашата педиатърка и тя просто ми каза да го храня на 2 часа и нищо друго. Миро се роди с цепка на устната и небцето,въпреки всичко се захрани нормално с биберон ,а тя изведнъж реши да си измие ръцете с това че той не можел да се храни като нормалните деца и приключи темата с безапетитието..
 Моля дайте ми съвет ,от какво може да е и как да го преодолеем ? Сега яде на 2 часа по 50/ 60 мл,понякога и малко повече.. Благодаря предварително!
Съжалявам,явно не съм чела внимателно. :oops:Мислех че плаче от добавката , а той от кърмата.Нямам отговор на това...

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #69 -: Септември 23, 2009, 09:28:20 am »
Не разбирам въпросът Ви... .
Искам да попитам дали е нормално да ака само по веднъж и да е доста твърдо като консистенция?И трябва ли да сменям млякото ,сега сме на аптамил    ар може ли да е от млякото?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #70 -: Септември 23, 2009, 15:19:59 pm »
Не разбирам въпросът Ви... .
Искам да попитам дали е нормално да ака само по веднъж и да е доста твърдо като консистенция?И трябва ли да сменям млякото ,сега сме на аптамил    ар може ли да е от млякото?
Митко е на Хумана и ака по веднъж на 2 дни например,но консистенцията е нормална затова нямам притеснения.Зависи колко твърдо според мен...

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #71 -: Септември 23, 2009, 21:09:38 pm »

[/quote]
Съжалявам,явно не съм чела внимателно. :oops:Мислех че плаче от добавката , а той от кърмата.Нямам отговор на това...
[/quote]

Няма страшно :) Днес разбрах за що не иска да яде.. Понеже го водя в един център за работа с деца и там го наблюдават как се развива и как яде защото трябва да е доста силен(3 операции му предстоят) Оказа се че наистина плаче от биберона,челюстта му е пораснала и бибите трябвало да се сменят . Сега е с обикновен биберон на нук 2-ка и пак му е малко трудно защото те са за след първата операция,но пак е по-добре,днес вдигна количеството на 100мл,което си е кажи речи нормално..
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #72 -: Септември 23, 2009, 21:29:30 pm »

Съжалявам,явно не съм чела внимателно. :oops:Мислех че плаче от добавката , а той от кърмата.Нямам отговор на това...
[/quote]

Няма страшно :) Днес разбрах за що не иска да яде.. Понеже го водя в един център за работа с деца и там го наблюдават как се развива и как яде защото трябва да е доста силен(3 операции му предстоят) Оказа се че наистина плаче от биберона,челюстта му е пораснала и бибите трябвало да се сменят . Сега е с обикновен биберон на нук 2-ка и пак му е малко трудно защото те са за след първата операция,но пак е по-добре,днес вдигна количеството на 100мл,което си е кажи речи нормално..
[/quote]
Сори за спама,обаче колко сте пораснали Любе.Сладък шишко той :P

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #73 -: Септември 23, 2009, 22:11:13 pm »
Samo minavam da kaja, 4e deteto mi zapo4na d qde kashata s AM :)
I otlojih Prevenara za drygata sedmica.
Pozdravi

p.p.nqma kredor



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #74 -: Септември 25, 2009, 22:08:37 pm »
Здравейте имам въпрос, малкия му се запушва носа от време на време , водих го на лекар и той каза да мажа нослето с някакво кремче бактротон или нещо такова защото ми каза ,че от родилното се заразяват децата с стафилококи?Какво мислите по въпроса?Благодаря  ако може д-р Бърди да се включи :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #75 -: Септември 25, 2009, 22:16:18 pm »
Преди да мажа с бакторбан, аз бих пуснала посявка. Ако има стафилококи - ок, ще мажа. Но ако носът се запушва само от време (мисля, че при стафилококи хремата е постоянна), бих ползвала физиологичен разтвор и помпичка. Всъщност това правех. А като порасна бебката, започнах да ползвам и Стеримар.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #76 -: Септември 25, 2009, 23:17:13 pm »
Здравейте на всички загрижени и отзивчиви родители.И аз като повечето от вас имам нужда от съвет 8O.Моето детенце е на 5 месеца и 15 дни.До 4 месечна възраст я хранех само с кърма.След това постепенно я захраних и по съвет на нашият педиатър започнах да давам и месно пюре преди около седмица.И се появи проблема :( детето се запече.От 4 дни и давам по 5 капки Биогая.Давах и пасирана круша, и сок от круша но нямаше ефект.Накрая спрях твърдата храна и положението се нормализира.От вчера пак и давам пюрета и мисля че пак се запича.Днес акото пак стана твърдо.Не са "барабонки" но не е и нормалната консистинция.
 Дайте ми съвет моля какво да давам при запек! :youwoman:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #77 -: Септември 25, 2009, 23:35:12 pm »
Синя слива, пъпеш и круша при нас действа безотказно.

п.п. пъпеш не повече от 1 кибритена кутия, останалите колкото и душа сака.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #78 -: Септември 26, 2009, 00:48:20 am »
hellan72bg, от това, което четох, като захранвах, мога да кажа, че ранно въвеждане на месото е в края на първия месец от захранването, а по-практикувано е въвеждането в средата/края на втория месец, т.е. към осмия месец на бебето. Пусни търсачката тук, за да видиш какво е мнението за месото на д-р Бърди, доста е писал и за това.
Против запека пробва ли редуването на пюре от запичащи с пюре от разхлабващи храни? Аз така правех и не сме имали проблем.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #79 -: Септември 26, 2009, 21:53:39 pm »
Тик-Так би ли ми казала моля как си редувала храните.Кои зепичат и кои отпускат? :oops:
Благодаря ти предварително :wink: