0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #80 -: Септември 28, 2009, 16:50:53 pm »
Всеки организъм може да реагира индивидуално, но като цяло:
Запичащи и разхлабващи храни
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #81 -: Октомври 03, 2009, 19:21:41 pm »
Д-р Бърди, бих искала да се обърна към вас за съвет и помощ: по телцето на бебето ми има 2 сухи червени петна, които изчезват или по-скоро се успокояват сам нощем. с какво мога да го мажа и ако е с медицинска козметика след колко време да очаквам резултат? в момента петната са дори по-червени отколкото на снимката която изпращам. бебето е на 4 месеца, а му се появиха като стана на 2 месеца. благодаря ви...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #82 -: Октомври 03, 2009, 19:33:54 pm »
забравих да кажа, че около месец и половино ползвах екзомега мляко за тяло на а-дерма, но не видях ефект....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #83 -: Октомври 03, 2009, 20:28:18 pm »
Инфектирана екзема е това.
Лекувайте съответно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #84 -: Октомври 03, 2009, 20:33:48 pm »
благодаря за бързия отговор. какво имате предвид под "лекувайте съответно"? бих искала ако е възможно вие да ме посъветвате с какво да лекувам...
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 22:03:24 pm от rossi_t »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #85 -: Октомври 03, 2009, 22:21:04 pm »
Статия за "третата сливица": http://www.lolov.com/frames/info.htm.
И още нещо по темата : http://www.doctorsbg.com/content/view/29/46/
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #86 -: Октомври 03, 2009, 22:28:13 pm »
Цитат
Ако детето е малко и не може само да каже какво го боли, трябва внимателно да наблюдавате за следните симптоми:
# дали бута и пипа постоянно ухото си;
# плаче ли повече от обикновено;
# изтича ли нещо от ухото;
# реагира ли при силни звуци.

Тези симптоми само предполагат среден отит. Точна диагноза и правилно лечение може да се постигне единствено след преглед на ушите от специалист.
********

Простете, но това са срамни неща за писане в 2009.

Колко е това "обикновено плачене"? че да преценим че не "е обикновено"? ами ако детето плаче поради апендицит или коремна болка?
Когато започне "да изтича нещо от ухото" нещата са напреднали. Макар и да има спонтанни перфорации, обикновено те са усложнение, а не първа изява на един отит.
Много деца, особено до 12м възраст когато са изнервени си пипат настоятелно ушите. Не значи че имат отит. Големите деца просто казват че ги болят ушите или се обръщат по посока на звука, но само ако отита е с течност. Доста отити протичат само с температура и без нищо друго ( е, с ринит, или вирусно заболяване, или инфекция като първопричина).
Това пък за "силните звуци" е бисер.
Другите неща за "вентилационните тръбички":

* В Бг страшно злоупотребяват с тях
* Един правилно лекуван отит не дава усложнения. Ако не гледате уши в рамките на редовен преглед, или давате Бисептол, или изпразвате спринцовки с физ.разтвор в бедните нослета на децата, или третирате с Коларгол ->> "работите активно" за един хроничен отит.
* Колкото повече перфорации допускате да се случват от небрежност, толкова сте по-близко до усложнение.

НИКОГА при един среден отит не се налагат операции, освен при около 1-2 процента от случаите по редки и специални показания. Предизвиканите перфорации НЕ са световна практика и са фактор за хронифициране на отита, тъй като създадения отвор МОЖЕ и да не се затвори. Тоест, лекува се с добър АБ, а не се бърза с "драстични подходи". Наличието на гной или течност в средното ухо, само по себе си ИЗОБЩО не е показание за незабавна намеса и хирургично перфориране. Хирургичното перфориране е крайна мярка по принцип, освен ако по небрежност не сте оставили със седмици и е късно за АБ да е бърз в действието си.
Е, ако седмица сте пропуснали един отит с Бисептол, или не гледате уши (както масово правят в Бг и натискат тук и там! САМО)... може и мастоидит да стане. Отитите СА МНОГО сериозна и опасна патология!


Никакви "специалисти" в повече не са нужни за Дг- дълг на всеки педиатър е да гледа уши в рамките на прегледа. С отоскоп! а не да натиска насам-натам.
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 10:54:29 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #87 -: Октомври 03, 2009, 23:02:08 pm »
Неправилно съм писала в по-малката възрастова граница на темите за взаимопомощ, моля модераторите да ги преместят в другата тема.

Докторе, не разбирате ли че в бг детско здравеопазване няма? Лично аз се оплитам понякога като "пиле в калчища" между Вашите съвети и съветите на лекар, прегледал , детето ми. Едно от нещата, за които избрах настоящата педиатърка е, че разполага с отоскоп и преглежда с него. Друг е въпроса кой какво вижда - защото имало е разминаване по конкретен повод  между констатацията й и тази на УНГ /на практика и аз не разбрах кой е прав/.



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #88 -: Октомври 03, 2009, 23:06:17 pm »
Ох... разбирам.
Но тези там неща са ужасни... не бива по тях да се водите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #89 -: Октомври 04, 2009, 02:24:51 am »
Samo platenite pediatri li imat otoskop? :(
naistina tova e tajno
izvinqvam se za otklonenieto :(



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #90 -: Октомври 04, 2009, 14:44:07 pm »
  Ей,това за прегледа с отоскопа колко е важно... и как ли ще реагира педиатъра ми като му кажа...  :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #91 -: Октомври 04, 2009, 16:32:25 pm »
Ние в Бургас от към медицина, пък и не само сме много зле, но поне отоскопи имат педиатрите.Виж друг е въпроса дали се сещат за него при прегледа или пък въобще дали работи апарата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #92 -: Октомври 04, 2009, 18:17:00 pm »
Samo platenite pediatri li imat otoskop? :(

не. според мен, отоскоп имат съвестните - без значение частни или по каса.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #93 -: Октомври 04, 2009, 22:41:34 pm »
Д-р Бърди, относно екземата на бебето ми, чиято снимка изпратих вчера бих искала още веднъж да ви помоля за вашето мнение  с какви лекарствени средства може да се лекува екземата? знам, че вече не давате консултации, но поне ме насочете дали това да бъде кортикостероид или вид медицинска козметика? необходимо ли е да се разреди къпането? преди време Ви бях изпратила снимка с млечните корички на бебето по главата и вие ме посъветвахте какъв шампоан да използвам. към днешна дата коричките почти изчезнаха...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #94 -: Октомври 08, 2009, 21:28:05 pm »
Здравейте, моля за съвет:

Бебето ми плаче много силно след като излезе от коритото в банята вечер и после докато я мажа и обличам. Незнам дали и при някой от вас се случва, но мен ме притеснява вече. Чудя се дали няма някакъв по-сериозен проблем. Питах днес педиатъра ни и тя ме посъветва да пробвам да не я мажа с нищо след баня ... Но тя плаче веднага след като излезе от коритото.
Може да ви се струва дребен проблема (силно се надявам да е такъв), но моля да споделите дали вашите деца са плачели така. Дали не й влиза вода в ушите по време на къпане и после да я дразни ... Колики има силни вечер. МОже и заради тях да е, но ако не я къпем - не плаче. Според мен се мъчи нещо, незнам ...

Благодаря!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #95 -: Октомври 08, 2009, 22:22:02 pm »
Или обича много водата или и се спи, пробвай по-ранко да я къпеш.
А относно тоалета след баня - и до ден днешен сме така. :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #96 -: Октомври 08, 2009, 22:30:38 pm »
И при нас беше така,но към края на третия месец спря да плаче след банята и дори се смее по време на масажа(понякога от гъдел  :D).Сега плаче само когато не е спал след предното хранене и вече много му се спи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #97 -: Октомври 08, 2009, 22:46:07 pm »
И ние плачем, но от момента в който и сложа памперса до момента в който ме захапе  :lol: Едвам се обличаме, извива се назад, реве, тръшка се и това си е. Яде каша в 18 и 21 я къпем, пробвала съм и по ранно къпане нестава. С бибата успявям да я укротя, но не винаги се получава. Такова си е детето иска цица ако може веднага, след като я сложа на леглото да я подсушавам  8O
Дори да е спала малко преди баня е същатата киселица докато се обличаме, вече свикнах с вечерното реване преди да се кърмим :lol:

« Последна редакция: Октомври 08, 2009, 22:52:49 pm от Малина »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #98 -: Октомври 08, 2009, 22:47:54 pm »
Нелката, и при нас беше така, но аз открих че моето бебче плаче от млякото с което го мажех- щипе на кожата. пробвай да не я мажеш с нищо. също понякога се дразнят и от самото обличане. разсейвайте бебчето с нещо, показвайте му играчки или го къпете пред телевизора, а също при нас помагаше- аз докато суша с хавлията и мажа, мъжът ми му даваше да пие вода или чай....
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част І
« Отговор #99 -: Октомври 09, 2009, 13:15:21 pm »
Ние сме по същия начин,просто май не обичат прекаленото мачкане и премятане ,плюс това във водата им е топло и приятно и изведнъж ги вадим и пипаме с мокри и хладни ръце,кремовете и маслата също са хладни и затова,след това и обличането... Не мисля ,че имаш някакъв проблем с детето.