0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #20 -: Април 01, 2008, 22:27:53 pm »
Момичета ,кажете това сирене Екскузита...или там както е, в опаковка като Филаделфията или Рамата ли е .Да знам какво да търся...Пробвах по-старите две кремчета с киселото и прясното желирано мляко...Няма да ми се сърдите,допадат ми само първите две,три хапки.Мисля да опитам и новата рецепта ;).с тази плътност ме съблазнява...Иначе всичките пайчета и кексчета са уникални...Много ви благодаря за рецептите...
Тук е момента да добавя,че отдавна вече съм си набавила трици,да не си помислите ,че продължавам да си хапвам пайчетата с мюсли...
Ааааа,мисля, че фалшивата грис халва ще ми хареса ,обаче още не съм я пробвала...

Снощи си направих по памет сос към останалото пилешко бутче...едно яйце,чаша кисело мляко,магданоз и чесън .Разбърках добре,залях бутчето,предварително опечено и го мушнах в микровълновата за две минути...Много вкусно беше...Даже и на мъжлето му хареса...А той по повод на палачинките ми вика: "ако я няма мръвката е гола вода...хихихи...обаче на мен много ми хареса,въпреки ,че не можах да я обърна и я направих като омлет,печена само от едната страна
« Последна редакция: Май 18, 2008, 19:33:38 pm от jam »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #21 -: Април 04, 2008, 22:47:52 pm »
Рецепти от книгата на д-р Дюкан

Давам малко манджа, че салати всеки може да измисли.


Пиле Маренго

Постелете дъното на тефлонов тиган с лук и зеленчуков бульон, разтворен в малко вода. Когато лукът се позачерви, добавете няколко нарязани парчета домат, мащерка, черен пипер и сол.
Поставете парчетата пиле върху този мек и ароматен килим, захлупете, оставете да се задуши с половин чаша вода. Половин час преди края на задушаването добавете добре измитите и нарязани на парчета гъби. Оставете излишният сос да изври.

Желирано яйце с шунка

Пригответе няколко рохки яйца, 4 мин. варене /аз мисля може и не съвсем/ и толкова резени постна шунка. Разтворете желатин по инструкциите на желатина, ароматизирайте ги със сол и черен пипер и добавете ЕДНА капка коняк.
Увийте още топлите рохки яйца в резените шунка и ги сложете в чашки, залейте ги с желатина и ги оставете да изстинат.

Филе от риба във фолио

Изберете едно хубаво филе от риба по ваш избор. Поставете го върху лист фолио Поръсете филето с копър, изстискайте малко лимон, посолете и поръсете с черен пипер. Добавете за вкус и парчета лук и един нарязан праз, който ще отсраните след опичането. Завийте фолиото и сложете рибата в горещата фурна. Извадете я след не повече от 10 мин., за да се запази сочността й. /аз лично ще пека повече и дори ще запека след задушаването, като махна фолиото за минута-две/

"Божествен" сос

Разбъркайте в тенджера 2 жълтъка, 1 суп. лъжица горчица, 150 г. нискомаслена извара, 1 ч. лъжичка царевично нишесте, сол, черен пипер. Кипнете сместа на огъня, като продължавате да бъркате. Дръпнете я от печката и добавете ситно нарязани сроматни треви и лимонов сок.
Сосът се поданся с топла риба и се консумира топъл.

За сега толкова!
« Последна редакция: Май 18, 2008, 19:34:47 pm от jam »
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #22 -: Април 06, 2008, 16:35:19 pm »
Ехоооо,вижте какво сготвих.В различните етапи на готвенето е мнооого вкусно.Сега стяга в хладилника и после ще видим:
http://amber-bg.com/cooking/index.php?option=com_content&task=view&id=239&Itemid=53

Обаче искам да питам кулинарките,смятате ли ,че това чудо миже да се запече във фурна.Сега ще е като тирамису,обаче печенко май няма никак да е зле.ама ако реша да го пека,трябва ли да му добавя сода или направо да го пъхна във фурната...

Глямо бъркане падна,та за това не ми се рискува,преди да се консултирам с вас
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #23 -: Април 16, 2008, 20:35:35 pm »
пускам рецептата на Fussi за солени и сладки кексчета - страхотни са!!!

3 яйца
прясно мляко на око, ама може би половин чаена чаша
200 гр. извара или 1 екскуиза
1 бакпулвер
6, 7 супени лъжици трици.

В зависимост от това дали правиш сладки или солени кексчета слагаш:
за солените - смлян кимион и наситно нарязана телешка шунка
за сладките - течен хуксол(за цялата горна смес 3 супени лъжици) и канела

Аз правя половин доза солени, половин доза сладки. Освен това си намажи формата с малко олио, за да можеш да ги отделиш. Не е чаааак пък такова нарушение
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #24 -: Април 17, 2008, 20:08:21 pm »
*Телешко с лапад*


Телешки шол на малки хапки се запича на грил тигана, лапада се почиства и нарязва на ситно, слагат се в тава, добавя се домат и пресен лук, малко сол и червен пипер, залива се с вода и се запича.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #25 -: Април 17, 2008, 20:21:21 pm »
 Оказа се, че любимото ми ястие става и за дюканския период :D (оригинала е с мнооого олио :oops:)
Приготвих яйца на очи, но на сух тиган. Около тях сложих 2-3 печени чушки и залях със доматен сос (настъргани доматки, които повряха без мазнина около половин час) с много чесън и магданоз :wink: Може и чушките да поврят  малко в доматения сос. Стана фантастично вкусно :D
(само дето се озъбих на цените - кило домати - 3лв.,кило чушки - 5.50лв. 8O 8O 8O ми то излиза колкото кило пържоли 8O)
« Последна редакция: Май 18, 2008, 19:35:33 pm от jam »


Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #26 -: Април 29, 2008, 07:52:36 am »
След като похапнахме козунаци трябва отново да се върнем в "правия път"!
Ето ви една изпитана рецепта /Нещо подобно бях чела във форума, но не точно/.Много е вкусно, а в същото време диетично.

Пилешко филе на фурна

400г пилешко филе,
за соса:
200г обезмаслена извара
1 сварено и настъргано на ситното ренде (великденско) яйце
1 кисело мляко 0.1%
2 сурови яйца
подправки, аз сложих вегета и копър,но който каквото обича

Нарязвате на хапки пилешкото филе и го разстилате в йенска тавичка.
Разбивате съставките на соса и заливате месото.
Пече се в умерена фурна около 30мин. (Аз малко го пресуших,но пак става за хапване)
Да ви е "сладко"! Наздраве!

« Последна редакция: Май 18, 2008, 19:36:11 pm от jam »
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #27 -: Май 12, 2008, 10:28:42 am »
Купих си Екскуиза, обаче тя е солена. Да търся ли и безсолна? Т.е.има ли такава?
Диетичната не е солена - има вкус на изцедено кисело мляко.

Аз, такова , едно предложение имам. ... Струва ми се, че ще е по-полезна в такъв вид.
В amber-bg.com имат подобна тема и наистина е лесна за ориентиране - тази нашата си я оспамихме :lol:
« Последна редакция: Май 12, 2008, 10:36:07 am от Danny S »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #28 -: Май 18, 2008, 19:03:43 pm »
това, другари, е темата за рецептите, продуктите и магазините.

всякакви разговори около режима на Дюкан остават в другата тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26346.0;all

успех на всички!
« Последна редакция: Май 18, 2008, 19:06:47 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #29 -: Май 18, 2008, 19:30:51 pm »
Рецепти от Cygnus:

Пилешко филе със сос (1 етап)

Пилешко филе 1 тарелка
1 глава лук
пикантина
черен пипер
1 ч.ч. вода

За соса:

200-300 гр 0,1% кисело мляко,
 2 твърдо сварени яйца,
 нарязан магданос

Пилешките филенца се изпичат с подправките и нарязаната глава лук (без никакво олио)
Соса се пасира и с него се заливат пилежките пържолки.

Дроб по селски (1 етап)

Пилешки дробчета 1 тарелка
1 глава лук
подправки
1 ч.ч. вода

Запича се в йенска тавичка


Баница с извара (1 етап)

0,5 кг. обезмаслена извара
5 яйца
0,5 бакпулвер
подправки

Разбърква се в тавичка и се пече/

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #30 -: Май 20, 2008, 10:20:02 am »
  Ето няколко рецепти от книгата "Моята диета в 350 рецепти"
на д-р Пиер Дюкан.


Пилешки шишчета с горчица

Подготовка:20 мин
Приготвяне:15 мин
За 4 души

Продукти:
-4 парчета бяло пилешко месо
-2 с.л. силна горчица
-1 ч.л. лимонов сок
-1/2 накълцана скилидка чесън
-1 ч.чаша топла вода
-1 кубче обезмаслен пилешки бульон
-2 ч.ч. обезмасл. прясно мляко
-1 ч.л. царевично нишесте

  Нарежете бялото месо на едри парченца и ги поставете в салатиера. В купичка смесете горчицата с лимоновия сок, чесъна и разтвореното в топла вода кубче бульон. Изсипете 3/4 от маринатата върху месото. Разбъркайте добре и поставете в хладилника за 2 часа.
  След 2 часа нанижете парчетата месо на шишове и ги изпечете в гореща фурна за 15 мин. В малка тенджера изсипете останалата четвърт от маринатата и млякото, в което вече сте разтворили царевичното нишесте. Сложете соса на слаб огън, за да се сгъсти
.
« Последна редакция: Май 20, 2008, 10:50:13 am от Жекова »
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #31 -: Май 20, 2008, 10:27:39 am »
   Рула от шунка

Подготовка:10 мин.
За 4 души

   Продукти:

-1 скилидка чесън
-1/2 стрък пресен лук
-200г обезмаслена извара
-8 парчета шунка без мазнина
-8 листа зелена салата
-4 стръка магданоз

  Обелете и счукайте чесъна. Измийте и нарежете пресния лук. Смесете ги с изварата. Намажете всяко парче шунка с тази смес и го завийте на руло. Поставете рулата в хладилника за около  30 мин , за да се стегне изварата. Сложете във всяка чиния по 2 листа салата, по 2 рула от шунка и украсете със стръкче магданоз.
« Последна редакция: Май 20, 2008, 10:31:48 am от Жекова »
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #32 -: Май 20, 2008, 10:31:33 am »
    Киш

Пдготовка:15 мин.
Приготвяне:20 мин.
За 2 души

Продукти:

-6 с.л.обезмаслена извара
-3 яйца, разбити като за омлет
-2 парчета пилешка шунка, нарязани на малки парченца
-1/2 нарязана глава лук
-1 щипка индийско орехче
-сол, черен пипер

   Смесете всички съставки. Изсипете ги в тава и сложете киша да се пече 20 мин. на 240 градуса.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #33 -: Май 20, 2008, 10:38:49 am »
   Суфле с шунка

Подготовка:15 мин.
Приготвяне:45 мин.
За 4 души

  Продукти:

-200мл обезмасл. мляко
-20 г царевично нишесте
-4 яйца
-400г обезмасл.извара
-200г постна шунка
-сол, черен пипер
-1 щипка инд.орехче

  Загрейте предварително фурната до 210 градуса. Смесете студеното мляко и царевичното нишесте. Отделете белтъците и жълтъците на яйцата. Разбийте жълтъците с изварата и сипете върху тях млякото, като бъркате през цялото време, за да получите гладка смес. добавете нарязаната  на лентички шунка. Посолете, прибавете черния пипер и индийското орехче.
  Разбийте белтъците на сняг, добавете ги внимателно към сместа с шунката и изсипете всичко в тефлонова форма за суфле. Овкусете и оставете да се пече във фурната около 45 минути.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #34 -: Май 20, 2008, 10:47:21 am »
  Шоколадов крем

Подготовка:5 мин.
Приготвяне:15 мин.
За 4 души

 Продукти:

-400мл мляко
-4 щипки канела на прах
-20 капки ванилия
-4 с.л. какао
-4 с.л. подсладител
-4 яйца

  Възварете млякото с канелата и ванилията. Добавете какаото и подсладителя. Оставете да изстине. Разбийте яйцата и добавете хладкото мляко. Налейте сместа във форми. Сложете ги да се пекат в средно силна фурна на водна баня за около 15 минути.
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #35 -: Май 20, 2008, 10:57:58 am »
Крем с плодове за 3-та фаза

1л прясно мляко 0.1%
20г желатин/2пак на д-р Йоткер/
1 пак разтворима напитка Болеро
във всяка чаша по няколко парченца
от позволените плодове

В 200г от млякото разтваряте желатина по указания на пак начин.
Към останалото мляко добавяте Болеро-то и разбивате добре.
Рaзтворения желатин прибавяте към овкусеното мляко,затопляте малко,
/без да завира/и наливате в купички или чаши с нарязани на дребно плодове.
1-2 ч в хладилника и да ви е вкусно!
Получават се 6 големи чаши за сладолед.


« Последна редакция: Май 20, 2008, 15:17:43 pm от jam »
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #36 -: Юни 26, 2008, 13:46:27 pm »
Крем с кафе                                                                                    1л-р прясно мляко;5яйца,150гр.захар,2с.л.нескафе.Яйцата и захарта се прибавят към млякото и се разбиват добре,следкоето и кафето.Тази смес се изсипва във форма за крем карамел,която предварително е намазана с карамел.Печесе в умерена фурна на водна баня
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #37 -: Юни 26, 2008, 13:54:39 pm »
МЕДЕНКИПРОДУКТИ:3ч.ч.брашно,3/4ч.вода,5с.л.мед,100гр.масло,1с.л.сода,канела                                                                                                                                                                                                 ПРИГОТОВЛЕНИЕ:В брашното прибавете меда пазтопен във водата,също така и разтопеното масло,содата и канелата.Омесете тестото и разточете с дебелина 1мм.,направете колелца и печете
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #38 -: Юни 26, 2008, 15:00:42 pm »
знаете ли за съществуването на крем сладоледа,който продават по диетичните магазини.Има го в различни аромати и вкус/какао,лещник,ванилия.../ Съдътжа обезмслено сухо мляко и подсладител,вместо захар...Разбива се с миксер...Страхотен е
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #39 -: Юни 26, 2008, 15:16:03 pm »
МЕДЕНКИПРОДУКТИ:3ч.ч.брашно,3/4ч.вода,5с.л.мед,100гр.масло,1с.л.сода,канела                                                                                                                                                                                                 ПРИГОТОВЛЕНИЕ:В брашното прибавете меда пазтопен във водата,също така и разтопеното масло,содата и канелата.Омесете тестото и разточете с дебелина 1мм.,направете колелца и печете
Крем с кафе                                                                                    1л-р прясно мляко;5яйца,150гр.захар,2с.л.нескафе.Яйцата и захарта се прибавят към млякото и се разбиват добре,следкоето и кафето.Тази смес се изсипва във форма за крем карамел,която предварително е намазана с карамел.Печесе в умерена фурна на водна баня
Тези рецепти Дюкански ли са???