0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сиофор
« -: Ноември 18, 2008, 15:30:56 pm »
здравейте момичета, прочетох каквото има писано по темата , но не открих точно това, което ме интересува, а то е : аз съм с поликистоза, но резултатите ми от инсулиновата резистентност са добри, нямам диабет, истината е че съм с наднормено тегло. Назначен ми е сиофор 3 Х 1. Моля, ви кажете ми според а Вас след акто ен съм диабетик каква е идеята да пия такива дози от това лекарство.

Благодаря предварително ан всички
*
Re: Сиофор
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2008, 15:41:17 pm »
Доколкото прочетох това е Метформин и се изписва за повишаване качеството на яйцеклетките и за по-добра овулация.
Нека се включат и другите момичета с мнения.
Re: Сиофор
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2008, 16:10:42 pm »
да това е метформин, но това , което пише в листовката на самото лекарство е насочено само и единствено към диабета и високия инсулин.
Наистина ще съм благодарна на всички мнения.
Факт е , че от днес си ги пия хапчетата така, както ми е казала лекарката, но се притеснявам да не се обарка нещо
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Сиофор
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2008, 16:37:57 pm »
навремето   д-р Тодорова  ми  го предписа и на  мен/ наред с  тироксина за щитовидната/ -аз  го купих ,прочетох листовката и отказах да  го пия  ,защото 
 1.това което пишеше там ме  стресна 
2. назаначен ми бе без никакви изследвания .

Гинеколога  / добър репродуктивен специалист / го отхвърли - на дневен ред бяха съвсем други проблеми .
Тогава  тя не ми обясни ефекта му  -въз основа на факта  ,че съм с поликистоза  ми го предписа .Сега чета  и виждам ,че  предназначението му има и друга цел.
Година по -късно  се замислям ,че  може би  е била права   и съм се насочила да правя тест за инсулинова резистентност  ,но според неговия  резултат ще видим какво ще правим .

хвърли поглед на съседнат тема -точно за това  е
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29421.0
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 16:39:38 pm от nimika »


*
Re: Сиофор
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2008, 08:45:12 am »
Сиофор или Метформин се изписва и само за поликистоза. По принцип се смята, че подобрява качеството на яйцеклетките, при евентуална АРТ процедура спомага да се избегне хиперстимулация /в това не съм 100% сигурна/, ако няма други проблеми в комбинация с Клостил дава добри резултати и евентуална бременност.
Освен всичко спомага и за регулиране на теглото /в комбинация с диета и двигателен режим разбира се/, а от там се нормализират и овулацията и част от хормоните.
Все пак на всеки му понася различно. На мен доза 3 х половинка не ми влияеше, сега приемам 3 х 1 и съм добре. Знам, че има момичета, на които им се гади от него.


Re: Сиофор
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2008, 15:55:45 pm »
ами честно казано пия го от 2 дни и не се чувствам особено добре. гади ми се и имам разстройство , но ще си го пия какво да се прави , ако стане по- зле ще звъня на док.
*

    berry

  • *
  • 34
  • Тези, които винаги гледат в земята изпускат дъгата
Re: Сиофор
« Отговор #6 -: Ноември 19, 2008, 21:52:20 pm »
krisi1812 ,аз също съм пила Сиофор. При мен имаше данни за инсулинова резистентност. Помогна ми да отстлабна с 7-8кг. Пих го обаче в продължение на 6 месеца. И на мен в началото ми ставаше гадно от него, но след седмица-две стомахът ти ще свикне с него. Аз го пих по схема, мисля че е правилно да се започне с минимална доза и постепенно да се достигне до максималната 3 х 1 табл.дневно. И един трик - пий го по време на хранене, така по-лесно ще го понесеш. Мисля, че няма да сбъркаш с приема му, но за всеки случай помоли лекаря си да ти обясни целта и очакваният ефект лично за теб от лекарството. Успех!
Re: Сиофор
« Отговор #7 -: Ноември 20, 2008, 10:54:55 am »
благодаря  ви момичета за споделения опит и мнения
Re: Сиофор
« Отговор #8 -: Ноември 22, 2008, 13:26:27 pm »
Аз сьщо приемам Сиофор,поради поликистоза (завишени тестос,андрост,DHEA).За сега пия 2х половинка,но явно не е достатьчно,защото нямам кой знае каква промяна в стойностите.Може би трябва да се увеличи дозата или да се смени препарата,но това ще реши Орбецова.Засега тестост. и DHEA се повлияват,но андрост. не.Той по-трудно ли се сваля.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Сиофор
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2008, 09:23:18 am »
питане - аз  трябва да  започна  прием на Метформин /глюкофаж/-/сифор /   - преди или сред храна   трябва ад е ?Май  нещо ми се върти из  главата  преди  хранене-ама на рецептата  не пише :wink:


*
Re: Сиофор
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2008, 10:37:28 am »
Метформина/сиофора/ се пие по време или след хранене.Иначе започва да ти се гади.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Сиофор
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2008, 11:21:44 am »
Angy_baby - лекар ли  така  ти  го е казал ?

Гледайки една стара   рецепта  от  преди време   на д-р Тодорова ,когато ми бе предписала Сиофор -там виждам че пише  -преди -  двете хранения  -обедно и вечерно .
Питам ,защото  сега   д-р Тодорова  като ми предписа Метформин  не писа  на рецептата  преди или  след -а  аз си  купих не  цяла опаковка ,а няколко блистера и нямам листовка  с указанията  .


*
Re: Сиофор
« Отговор #12 -: Ноември 23, 2008, 11:33:18 am »
Нимика,
предписа ми го Д-р Тодорова преди 3 седмици и много подробно говорих тогава с нея за приема му.Тя каза изрично по време или след хранене,за да няма гадене.Ти какви други лекарства пиеш?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Сиофор
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2008, 12:39:40 pm »
Angy_baby -  благодаря ти.
По отношение за  инс  резистентност -само това .

Това  ,което се  чудя  е,че нали и Метформина/глюкофажа / и  Сиофора  са  едно и също .Защо в един случай предписват едното  ,а  в друг  другото? Предписвайки ми Метформин-й казах ,че имам Сиофор от преди в срок на  годност  - каза ,че  може  и него  да приемам,но Метформина се понасял по-добре. Е  -не намерих  Метформин никъде  в града ни и купих Глюкофажа ,а Сиофора остава в  изнание  в шкафа/ разфасовката  ми е 850 и няма  как да  го пасна  на това,  което ми е предписано-  *1/2 т от 500 Метформин.

Аз пия  тироксин за  щитовидната  , сега ми предписа   и  капки  лимфомиозот   за  нея .Другите  неща са  за укрепване на имунитета,но да не спамя тук за тях.


*
Re: Сиофор
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2008, 13:07:18 pm »
Нимика,
мисля ,че Сиофор и Метформин за едно и също но тази разлика в грамажа не ми харесва.Ти от кой град си?аз съм от София-тук има Метформин.Ако искаш да ти го купя и да ти го изпратя някак си.
И аз съм на Лимфомиозот.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Сиофор
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2008, 15:15:29 pm »
Аз си купих Глюкофаж / д-р Тодорова в  скоби го е написала евентуално вместо Метформин/  -със същата разфасовка - 500  и пия по 1/2 таблетка.

За Сиофора просто писах ,че имам  наличен от преди от по 850 ,но просто ще  си стои.Или  ще  го изхвърля.


Re: Сиофор
« Отговор #16 -: Ноември 24, 2008, 10:21:25 am »
аз приемам точно сифор 850 и да ви кажа след 1 седмица прием и след като прочетох , че е най- добре да се приема по време на хранене вече съм доста по -добре, не ми става лошо от него.
*
Re: Сиофор
« Отговор #17 -: Ноември 24, 2008, 10:30:00 am »
момичета,
а имахте ли промяна в теглото/намаляване/ след приема на Сиофор и Метформин?
*
Re: Сиофор
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2008, 12:36:17 pm »
Аз пия вече една година Метформин. Един от страничните ефекти е намаляване на теглото. При мен обаче не се получи, просто си поддържам едни и същи кг. независимо дали съм на диета и спорт, или се тъпча като за последно.
Може би при всеки е различно, има момичета, които са свалили доста кг. с това лекарство.
Знам, че за да има ефект, Метформинът/ Сиофорът трябва да е съчетан с подходящ хранителен и двигателен режим, иначе няма ефект.......


*
Re: Сиофор
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2008, 20:57:10 pm »
Метформин е активната съставка в лекарството, а Сиофор, Глюкофаж, Метфогама и т.н. са просто продукти на различни фирми. С две думи това са адно и също лекарство.
Метформинът се приема преди или по врме на хранене, но щом Тодорова го е изписала така, явно има основание, според конкретиката.

Аз бях две години на Сиофор 3х1 и след направените изследвания, се установи че въобще не съм се повлияла и положението си беше доста зле. След това минах на Глюкофаж 2х1.