0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Сиофор
« Отговор #20 -: Ноември 27, 2008, 12:10:39 pm »
колко дълго може да се приема сиофор според вас? доколкото знам дори и в началните седмици на бремеността се предписва, права ли съм ?
*
Re: Сиофор
« Отговор #21 -: Ноември 27, 2008, 16:40:44 pm »
Според мен"клко дълго",трябва да каже лекуващия лекар/ендокринолог или този ,който провежда стимулацията/.
Re: Сиофор
« Отговор #22 -: Ноември 27, 2008, 20:12:20 pm »


Здравейте момичета, аз също приемах метформин 3х1 винаги по време на храна.Мойте неразположения продължиха 2-3 месеца .С диета и повечко движения успях да сваля около 15 кг.И разбира се забременях.ДОкато го пиех се чудех за какво го пия.Но после стана ясно , че именно на него дължа двете чертички.Пих го до 14 седмица на бременността
*

    schani

Re: Сиофор
« Отговор #23 -: Ноември 27, 2008, 22:57:26 pm »
Метформин е активната съставка в лекарството, а Сиофор, Глюкофаж, Метфогама и т.н. са просто продукти на различни фирми. С две думи това са адно и също лекарство.
Метформинът се приема преди или по врме на хранене, но щом Тодорова го е изписала така, явно има основание, според конкретиката.

Аз бях две години на Сиофор 3х1 и след направените изследвания, се установи че въобще не съм се повлияла и положението си беше доста зле. След това минах на Глюкофаж 2х1.







































ЗДРАВЕЙТЕ,
И АЗ ПИЯ СИОФОР(2 ПО 1) ОТ ОКОЛО 4-5 МСЕЦА(С МАЛКО ПРЕКАСВАНЕ) НАЗНА4ИХА МИ ГО ЗАЕДНО САС КОСТИЛБЕГИТ,ПОНЯКОГА ГО ПИЯ ПРЕДИ ЯДЕНЕ НО НЕ МИ Е СТАВАЛО ЛОШО ДО СЕГА И АЗ САМ САС НАДНОРМЕННО ТЕГЛО,НО НЕ МИСЛЯ ЧЕ САМ СМАКНАЛА.ДОКОЛКОТО ЗНАМ СИОФОР СЕ ПИЕ НЕ ВИНАГИ ПРИ ДИАБЕТ А И ПРИ НАДНОРМЕННО ТЕГЛО И ЗА ДА ЗАСИЛВАДЕЙСТВИЕТО НА КОСТИЛБЕГИТА КАКТО Е ПРИ МЕН,ЕДНА ПОЗНАТА СМАКНА КГ ОТ СИОФОР И ЗАБРЕМЕНЯ.














Re: Сиофор
« Отговор #24 -: Ноември 28, 2008, 12:05:32 pm »
мари, лека бременност ти пожелавам , дано и мен ме сполети твоето щастие
Re: Сиофор
« Отговор #25 -: Ноември 28, 2008, 12:32:33 pm »
мари, лека бременност ти пожелавам , дано и мен ме сполети твоето щастие

Пожелавам Ви го от все сърце момичета, не  е лесна такава бременност (щом пием една шепа хапчета) , но знам че крайния резултат си струва! :bighug:
Re: Сиофор
« Отговор #26 -: Декември 21, 2008, 10:54:28 am »
Здравейте момичета!Имам позната,която пие Сиофор за отслабване.Изкушавам се и аз да започна,но се страхувам.Знае ли някой мнение на ендокринолог по този въпрос?
*
Re: Сиофор
« Отговор #27 -: Декември 21, 2008, 14:45:52 pm »
Здравейте момичета!Имам позната,която пие Сиофор за отслабване.Изкушавам се и аз да започна,но се страхувам.Знае ли някой мнение на ендокринолог по този въпрос?

По-добре върви първо на ендокринолог и се посъветвай с него. Недей на своя глава просто така да пиеш лекарства.
 
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Сиофор
« Отговор #28 -: Декември 21, 2008, 17:00:18 pm »
Здравейте момичета!Имам позната,която пие Сиофор за отслабване.Изкушавам се и аз да започна,но се страхувам.Знае ли някой мнение на ендокринолог по този въпрос?
Е -как така   ще пие  за отслабване - не й ли е предписан от лекар ?
Изумявам се -аз  едни витамини вече  ме е страх  да пия  без да  питам гинеколога ,ендокринолага  и т.н ,а   някой  на  своя глава какви работи пият!
Аз  знам менение на ендокринолог по въпроса ,но то отговаря за моето състояние и ми е  предписан след изследвания и определени показания.


Re: Сиофор
« Отговор #29 -: Юли 26, 2011, 20:23:30 pm »
Здравейте след месеци изследвания най накрая се установи че овулация няма
Много ви моля ако някой е приемал estrofem 2mg,сподели на мен ми е изписан в КИРМ плевен и не ми се ще да повярвам че може да подтиска производство на фуликули Трябва да го пия от 3ден,с клостилбегит по1????И на 8и 9ден инжекции menogon 75
Много ви моля ако знае някой какво ще повлияе този estrofem 2mg да ми каже че вече и аз незнам какво да мисля :(Предпи са ми и siofor 1000 намам проблеми със захърта????


Re: Сиофор
« Отговор #30 -: Юли 26, 2011, 21:44:31 pm »
 :ask: пия сиофор 1000 сутрин по време на ядене, доц.щерев ми го предписа преди няколко месеца. миналата година бях изследвана за инсулинова резистентност, доста висок ми беше инсулинът. отслабнах малко, подобри се цикълът. след колко време пиене трябва да се повтори изследването  :ask:

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сиофор
« Отговор #31 -: Юли 27, 2011, 00:11:22 am »
Мецинка, като ти установиха високия инсулин, не ти ли предписаха още тогава Сиофора? Отслабването е много добре, но без лекарства - не става. Трябва поне 6 месеца да приемаш препарата, да пазиш диета и тогава да пуснеш контрола, да се види как са нивата на инсулина.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Сиофор
« Отговор #32 -: Декември 30, 2012, 16:36:42 pm »
Здравейте! Пия сиофор 850 по 3 пъти на ден от около 20 дена-имам инсулинова резистентност и ПКЯ.Тъй като си меря базалнате температура имам чувството че напоследък е по-ниска в сравнение с температурата ми в същата фаза на цикъла от предишни месеци!!! Възможно ли е сиофора да понижава телесната температура или си въобразявам?  8O
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Сиофор
« Отговор #33 -: Декември 31, 2012, 09:43:42 am »
Здравейте! Пия сиофор 850 по 3 пъти на ден от около 20 дена-имам инсулинова резистентност и ПКЯ.Тъй като си меря базалнате температура имам чувството че напоследък е по-ниска в сравнение с температурата ми в същата фаза на цикъла от предишни месеци!!! Възможно ли е сиофора да понижава телесната температура или си въобразявам?  8O
Не, не е от него

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Сиофор
« Отговор #34 -: Януари 09, 2013, 15:07:04 pm »
Пия Сиофор от 1000 мг., взимам го три пъти дневно след хапване по 1 половинка от 500 мг., т.е. дневната ми доза е 1500 мг! Това ми е предписано. Цикълът ми си остана един и същ на около 35-37 дни (винаги редовен и обилен, траещ по 5-6 дни, силно болезнен в първите 2 дни). Телесното ми тегло не спадна т.е. тежа си около 75-77 кг за ръст 160 см. Въобще не съм отслабнала, като че ли напълнях малко. А внимавам какво ям и имам достатъчно движение.
Тези дни бях болна и пих антибиотици (Далацин Ц), ще трябва да мине около седмица, докато се прочисти организма ми и да направя нови изследвания, за да се види какво се случва с инсулина.
АГ ми предписа Инофолик за ПКЯ, въпреки, че при последен преглед нямаше налични кистички.
След 15-ти този медсец пак се тръгва по доктори. Че трябва да следя инсулина на 3 месеца.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сиофор
« Отговор #35 -: Януари 11, 2013, 02:06:31 am »
Как точно се храниш? Много е важен режима, би трябвало с лекарствата и с правилно хранене да започнеш да сваляш по малко. От колко време приемаш сиофора?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Сиофор
« Отговор #36 -: Януари 11, 2013, 14:33:18 pm »
sixsens, здравей, хапвам по 3 пъти на ден по малко, но от всичко т.е. нямам забранени храни. Пия го от 3 месеца. И Другата седмица съм на контролен преглед.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сиофор
« Отговор #37 -: Януари 12, 2013, 00:03:30 am »
Е, грешно се храниш значи. При инсулиновата резистентност ИМА забранени храни. И това не е препоръчително, а задължително. Не се консумират определен вид въглехидрати - забравяш за бялата захар, бялото брашно, картофи, ориз, газирани напитки. Хайде, картофи и ориз моооже от време на време да хапнеш, ама много рядко, като цяло ако можеш - хич не трябва да ги ядеш. Поне не и докато не овладееш инсулина и свалиш килограмите. Бобовите растения също се консумират умерено. В общи линии наблягай на месо, ядки, зелечнуци и плодове, белтъчини - млечни продукти на корем можеш. Това състояние е доживотно, в смисъл - предразположението към диабет си остава завинаги. Можем да овладеем резистентността, но не и да я премахнем. Затова, оттук нататък цял живот трябва да се съобразяваме какво и как ядем. Гадно, да, ама...какво да се прави.
Няма да стане с режим тип - ям от всичко, но по малко. Същността на инсулиновата резистентност е такава, че просто някои храни са забранени вече, все едно си диабетик, за жалост.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Сиофор
« Отговор #38 -: Януари 14, 2013, 02:19:11 am »
sixsens :( :? О, ужас... не е честно. Направо е скапващо, иде ми да наруша една точка от правилника разбира се не да те обидя теб, а лошото ми здраве  :balk_145: Обожавам картофи - сега какво ще правя, обичам всичко свързано с тях  :(
Но така е сега трябва да преосмисля цялото си хранене, за да съм що годе здрава.
Благодаря ти!  :bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сиофор
« Отговор #39 -: Януари 14, 2013, 03:44:36 am »
А, говори ми и аз обожавам картофи под всякаква форма, както и сладичко :lol: Сещай се как нарушавам и аз точки от правилника на ум :lol: Да си призная, режима го спазвам едно към гьотере напоследък :oops: Много е трудно човек на тия години да си промени тотално хранителните навици и вкусове. Аз не съм голяма фенка на месото по принцип, ям го, но не ми е любима храна. И като не може картофи и хляб и направо имам чувството, че трябва да стоя гладна. Отделно си имам проблеми със стомаха и повечето от разрешените храни ми дразнят колита, да не говорим, че не обичам много-много разните там зелентии /спанак, зеле, марули и от сорта листни и зелени :lol:/ и съвсем ми се стопява избора на храна. Трагедия, мдааам.
Обаче, в началото като ми откриха ИР се взех в ръце и няколко месеца стриктно спазвах режима. Резултатът беше - в рамките на една година свалих 25 кг. То и затова сега си позволявам да прегрешавам понякога, макар да не съм свалила всички излишни килограми. Покрай празниците се отпуснах малко и веднага ми се отрази, сега пак почвам режимче. Така ще е тя, ще трябва да се контролираме, няма начин. Номерът е веднъж да влезем в норми, да овладеем резистентността и инсулина и после вече малко по-лесно се поддържат нещата. Така че, не се отчайвай. Започни си стриктно режима, пий си лекарствата и ще има резултат. Обаче, потърси още едно мнение и си направи обременяване. Аз ти писах и в другата тема, само с инсулин и кр. захар на гладно не се поставя тази диагноза, това дава само насока и подсказва за по-нататъшно изследване. Трябва ясно да се знае какво е положението, за да се предпише и правилното лечение в правилните дози.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!