0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

мъжки фактор и фонда
« -: Януари 30, 2009, 15:25:44 pm »
Здравейте момичета!
Може би не  е много подходящо да пускам тази темичка, но... надделява желанието да споделя притесненията си
Имате ли някаква информация относно включването в програмата, когато причината за безплодие е мъжки фактор?Накъде четох, че до програмата нямало да се допускат жени които се нуждаят от донорски яйцеклетки.Важи ли това и в обратните случай-когато става въпрос за необходимост от донорски на спрматозоиди
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #1 -: Януари 31, 2009, 13:32:47 pm »
Здравейте и от мен!

Надявам се, че е подходящо да добавя въпрос към тази тема. Знам, че все още не са готови критериите за отпускането на средства, но нещата ще бъдат донякъде подобни на старата схема, при която се отпускаха средства само за лекарства: та, при проблем мъжки фактор при кандидатстване дали са се изисквали само спермограми, доказащи проблем при мъжа, или и набор от изследвания, показващи състоянието на жената?

Мерси
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #2 -: Януари 31, 2009, 17:28:16 pm »
Да се включа и аз и при нас проблемът е мъжки фактор, след въпрос към лекаря ни ни бе обяснено че се говори за женски фактор но това включва и проблеми при мъжа.Досега сме правили 3инсета и 1 икси все с донор ,но тази каша с отпускането на средства май няма да се реши по рано от май юни.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2009, 12:02:51 pm »
Да се включа и аз и при нас проблемът е мъжки фактор, след въпрос към лекаря ни ни бе обяснено че се говори за женски фактор но това включва и проблеми при мъжа.Досега сме правили 3инсета и 1 икси все с донор ,но тази каша с отпускането на средства май няма да се реши по рано от май юни.

Лекарят ти няма как да знае какво в момента се обсъжда, тъй като не участва в работната трупа. Коментарът му е на базата на работата с касата, а в момента се създава коренно различна структура. Нито може да прогнозира кога ще заработи фонда.

Уверявам те, че сдружение Зачатие полага огромни усилия да убеди работната група, респективно министъра на здравеопазването, да се включи мъжкият фактор на инфертилитета в показанията за кандидатстване. За момента сме постигнали разграничение между стерилитет при жената и стерилитет при мъжа, докато във всички останали програми досега се говореше само за стерилитет при жената, дори когато причината е в мъжа.

Тук може би е мястото да спомена, че ако всички репродуктивни клиники бяха подкрепили Зачатие в предходните ни инициативите (например когато сдружението се опитваше да се противопостави на абсурдната и широко тиражирана в медиите идея, че абортът е основната причина за стерилитет), сега щеше да е значително по-лесно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2009, 16:14:52 pm »
Здравей, Мели.

Благодаря за отговора дотук. Но имам въпрос - правилно ли тълкувам думите ти, че към настоящия момент, ако причината за стерилитет на една двойка е мъжкия фактор, изобщо не е сигурно, че фондът ще покрива ин-витро процедурата?

Мерси отново.
*
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2009, 13:09:01 pm »
и мен живо ме интересува отговора на този въпрос!!!
има ли смисъл да чакаме фонда или да се захващаме със събирането на пари за нов опит?!
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2009, 14:23:57 pm »
и мен живо ме интересува отговора на този въпрос!!!
има ли смисъл да чакаме фонда или да се захващаме със събирането на пари за нов опит?!
Май ще трябва да събираме парички за съжаление .


*
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2009, 15:39:06 pm »
и на мен на там ми намирисва....
сега се чудя да си губя ли времето в чакане?!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2009, 15:51:12 pm »
Момичета, ще ме извините но нали Мели това е написала, че в момента се уточняват всички въпроси които ни касаят.
Всички сме нетърпеливи всички искаме да знаем и да ни е ясно, но как да се случи като на участващите в дискусиите още не им е за да ни дадат точна и крайна информация.
Моля, за малко повече търпение и да си спестим предварителните заключения.И за тях ще имате време.
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2009, 16:19:02 pm »
И така стигам пак до онази приказка - Помогни си сам за да ти помогне и Господ. Май ще трябва да започнем със събирането на парите,защото докато онези "умни "глави решат нещо ,за нас може да е минало прекалено дълго време /а само ние си знаем как минава то/, а ако пък стане ,тази събрана сума ще ни дойде добре.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #10 -: Февруари 15, 2009, 11:47:47 am »
На този адрес можете да прочетете временния проект за правилник http://www.zachatie.org/Pravilnik_AR_03022009.pdf
Всяка актуализация се предоставя за обсъждане в момента, в който сдружение Зачатие я получи.

За улеснение ви копирам изискванията за включване в програмата поради мъжки фактор:

а) Azoospermia, при положение, че са налице данни (клинични и хистологични)
за наличие на достатъчна сперматогенеза;
б) Олиго- и/или астено- и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или
ICSI с поне два от следните параметри:
аа) обем < 1.0 мл;
бб) концентрация < 20 мил/мл
вв) с добра подвижност < 40% (grade 1-2);
гг) с добра морфология < 30% (по СЗО); < 15% (по Крюгер)
в) или с един от параметрите по б “б” плюс един от следните:
аа) хеми-зона тест 35 и по-малко (HZA);
бб) наличие на спермоантитела при мъжа и/или жената.

В тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33585.0 можете да предлагате промени, да изказвате мнения или да добавяте нови идеи. Колкото по-добре се изработи правилника, толкова по-качествено ще се работи след това.

А защо обиждате хората, които работят за вас неуморно и без пари, остава загадка за мен.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    гостенка

Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #11 -: Март 30, 2009, 21:55:38 pm »
е, не!
Ако не удобряват двойки с мъжки фактор  е върха!
Какво значение има дали в мъжа или в жената е проблема?!?!? То бебето пак не става. Все си мислех, че ще се наредят нещата, ама "умните глави" от министерството пак развалят картинката.
При двойките с мъжки фактор какво предлагат? Може би да стане чудо? Или да изчакаме в надежда до 40-50 години, когато вече и за нас- момичетата ще е късно и много трудно!?!?
Искам да ви кажа, че аз събирам пари, но нали се сещате, че с "големите заплати" в България не става лесно и бързо.
И какво става? Хем живея в лишения, хем се моля да ме удобрят във фонда, ама май от никъде няма да ме огрее.
 :(
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #12 -: Март 30, 2009, 23:00:00 pm »
Е ли възможно първо да четем, пък после да пишем. Ти прочете ли това което Мели е написала преди теб?
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #13 -: Април 29, 2009, 01:42:33 am »
 Когато се кандидатства с мъжки фактор за жената всички хормони на 3 ден ли се изискват или само ФСХ ?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #14 -: Април 29, 2009, 11:15:52 am »
само ФСХ  -ние сме с мъжки фактор  и  съм подала  само ФСХ за мен.За него -две спермограми.
Въпреки ,че имам лапароскопии за кисти и т.н.  за мен друго не сме прилагали.


Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #15 -: Април 30, 2009, 11:06:59 am »
и ние сме с мъжки фактор за мен само ФСХ , а за съпруга хистология от биопсия и една спермограма.


Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #16 -: Май 14, 2009, 17:43:15 pm »
galian, ти говориш само за "една спермограма" ?!? От клиниката, която сме избрали също ми казаха, че в нашия случай (ние сме с азооспермия) е достатъчно представянето на 1 бр. спермограма! Учудих се, т.к. в правилника за фонда категорично се изискват две СГ? Каква е твоята информация по въпроса? Благодаря ти предварително.
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #17 -: Май 14, 2009, 17:58:50 pm »
galian, ти говориш само за "една спермограма" ?!? От клиниката, която сме избрали също ми казаха, че в нашия случай (ние сме с азооспермия) е достатъчно представянето на 1 бр. спермограма! Учудих се, т.к. в правилника за фонда категорично се изискват две СГ? Каква е твоята информация по въпроса? Благодаря ти предварително.
Момичета изпълнявайте изискванията по правилник, за да нямате забавяне по технически причини!
Прилагайте си двете спермограми, макар че при тази диагноза биопсията го доказва, правилника има свои изисквания.
Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #18 -: Май 14, 2009, 20:46:38 pm »
galian, ти говориш само за "една спермограма" ?!? От клиниката, която сме избрали също ми казаха, че в нашия случай (ние сме с азооспермия) е достатъчно представянето на 1 бр. спермограма! Учудих се, т.к. в правилника за фонда категорично се изискват две СГ? Каква е твоята информация по въпроса? Благодаря ти предварително.
И на мен така ми казаха от клиниката при подготвянето на документите.Реално погледнато след биопсията не сме правили никакви спермограми освен тази която е за фонда.Надявам се , че няма да има проблем.


Re: мъжки фактор и фонда
« Отговор #19 -: Май 25, 2009, 18:22:01 pm »
ДО КОГА СЕ ПРИЕМАТ ДОКУМЕНТИ