0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #520 -: Ноември 05, 2012, 07:46:31 am »
А ембрионите ви с фрагментациите ли са? Достигате ли до бластоцист?
Някакви изследвания предложил ли е доктора?
Честно да ти кажа - незнам. Според мен не са стигнали до бластоцист. Относно други изследвания - за сега не е предложил.

papa2011, аз правих хистероскопия в нашата клиника преди успешния ми опит. Струваше 650 лв. и я правих за премахване на малък полип. ...Не я мисли тая хистероскопия, дано с нея да открият причината за неуспехите ти и след това да имаш най-после положителен резултат.
Дано, дано, дано, звучи много обнадеждаващо  :lol:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #521 -: Ноември 05, 2012, 08:50:24 am »
Скоро не съм ви чела, но вече имам нова (втора) Заповед и ми предстои да взема решение кога ще започнем нов опит. Предполагам ще е януари. Имате ли идея кога ще са в новата сграда?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #522 -: Ноември 05, 2012, 11:19:45 am »
Здравейте, преди биопсия какво е по- подходящо да пия нош па или аулин?
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #523 -: Ноември 05, 2012, 11:35:43 am »
Paggg2 около час преди биопсията пий аулин или нимезил, аз така правя и не ме боли!Успех!
Рара , в нашата клиника диагностична хистероскопия струва 350 лв, не е страшно, при мен беше с пълна упойка защото д-р Шефкетова мислеше, че може да премине евентуално в оперативна, предполагам, че и при теб ще е така, щом доктора иска да види какво може да пречи на инплантацията!Ако премине в оперативна, се заплаща допълнително, оперативната струва 600 лв.
Успех, дано да откриете причината!
Аз също се срешнах с доктора на 03,11 в събота, той ми предлага да замразя още едно или две ембриончета и тогава да правим стимулация за да мога да събера поне 8 общо от които да се избере най - добрите и да се изчакат на стадий бластоцист!Това ми даде като съвет, каза за сега да не мисля за донорството, което и на мен ми се въртеше като вариянт, но се оказа, че не се финансира от ФАР такъв опит!Аз имам замаразени 4 снежинки!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #524 -: Ноември 05, 2012, 12:18:15 pm »
Здравейте момичета, на въпроса за хистероскопиите, искам и аз на свой ред да , оперативна ли се води, тази която се свързва със клампиране на тръбите?
На кой ден от МЦ се прави или по-скоро до кой ден? Незнам, защо ми влезе и на мен, една муха в главата :?


*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #525 -: Ноември 05, 2012, 16:28:15 pm »
paggg2 , на 31-ви правих биопсия и не съм пила нищо предварително. Не усетих болка по време на манипулацията. За след това ми казаха, ако имам болки да си сложа свещичка индометацин или профенид.


*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #526 -: Ноември 05, 2012, 17:09:34 pm »
Здравейте момичета, на въпроса за хистероскопиите, искам и аз на свой ред да , оперативна ли се води, тази която се свързва със клампиране на тръбите?
На кой ден от МЦ се прави или по-скоро до кой ден? Незнам, защо ми влезе и на мен, една муха в главата :?
Да, води се оперативна. Прави се в първите чисти дни (до 10-11 ден от месечния цикъл).
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #527 -: Ноември 05, 2012, 18:52:43 pm »
Здравейте момичета, на въпроса за хистероскопиите, искам и аз на свой ред да , оперативна ли се води, тази която се свързва със клампиране на тръбите?
На кой ден от МЦ се прави или по-скоро до кой ден? Незнам, защо ми влезе и на мен, една муха в главата :?
Да, води се оперативна. Прави се в първите чисти дни (до 10-11 ден от месечния цикъл).
Благодаря ти  :bighug:


*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #528 -: Ноември 05, 2012, 19:47:59 pm »
Днес последен преглед преди пункцията.Имаме 6 фоликулчета-от 16 до 20 мм,лигавица 8.5 мм-М.Утре вечер Прегнил 5000 и в четвъртък пункция.Днес сложихме последния Мерионал.
Е2 не е ли височко за толкова фоликулчета-1091.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #529 -: Ноември 05, 2012, 19:52:25 pm »
Пими, много е добре Е2, колкото по-високо, толкова по-добре.  :lol: Желая ти много успех! Ще правите ли трансфер?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #530 -: Ноември 05, 2012, 20:00:51 pm »
Пими, много е добре Е2, колкото по-високо, толкова по-добре.  :lol: Желая ти много успех! Ще правите ли трансфер?

Да се надяваме,че ще правим.Дано само не стане като предния път,когато ембриона спря развитие!Благодаря ти!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #531 -: Ноември 05, 2012, 20:27:19 pm »
Браво, Пими! По спомени Е2 трябва да е 200 на зрял фоликул, направо си по учебник. Успех!!!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #532 -: Ноември 05, 2012, 20:46:23 pm »
Днес последен преглед преди пункцията.Имаме 6 фоликулчета-от 16 до 20 мм,лигавица 8.5 мм-М.Утре вечер Прегнил 5000 и в четвъртък пункция.Днес сложихме последния Мерионал.
Е2 не е ли височко за толкова фоликулчета-1091.
Не е високо, даже си е много добре, но те момичетата вече са ме изпреварили :) Късмет и от мен  :bighug:


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #533 -: Ноември 06, 2012, 09:17:14 am »
Днес ми е 13 ден след трансфер и  имам леки болки сякаш ще ми идва.Незнам какво да мисля и какво да правя,болката е по скоро като тежест не е остра и силна.Може ли някой да ми бъде полезен  как да си обясня всичко това.Възможно ли е да ми дойде цикъла!?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #534 -: Ноември 06, 2012, 09:43:28 am »
Днес ми е 13 ден след трансфер и  имам леки болки сякаш ще ми идва.Незнам какво да мисля и какво да правя,болката е по скоро като тежест не е остра и силна.Може ли някой да ми бъде полезен  как да си обясня всичко това.Възможно ли е да ми дойде цикъла!?

Време е за тестче  :D Тези болчици ми говорят  :wink: ей, за такъв резултат  :bfp: Желая ти го от сърце!  :P Вземай си, но-шпа за болчици, можеш да го приемаш и 3х3 дори!


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #535 -: Ноември 06, 2012, 10:10:16 am »
Днес последен преглед преди пункцията.Имаме 6 фоликулчета-от 16 до 20 мм,лигавица 8.5 мм-М.Утре вечер Прегнил 5000 и в четвъртък пункция.Днес сложихме последния Мерионал.
Е2 не е ли височко за толкова фоликулчета-1091.
хич не е високо, екстра е- значи ще извадите толкова Я.
Успех!!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #536 -: Ноември 06, 2012, 14:20:32 pm »
Не се притеснявай овулацията ти е точно изчислена.Щом са ти поставили Прегнил,овулацията ще настъпи след 36 часа,затова го слагат и него,това е неговата функция.Няма как да ти се спука фоликула на 12 ден вечерта или на 13 ден.
Ima Ima... az redono pukam folikuli sled pregnil 6 meseca i nito edna qicekletka ne uspqha da izvadqt samo s hormonite, PKK, virusologiqta i pyta si ostavash

Момичета, да ви се похваля, най-накрая успяха да хванат яйцеклетката и я извадиха на 12 ден - зряла е и вече спи зимен сън. Д-р Стаменов ми направи пункция без упойка - не боли!!! Усещането е като при цитонамазка. За сравнение една биопсия при д-р Персенска си е сериозно предизвикателство.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #537 -: Ноември 06, 2012, 15:23:59 pm »

Мирена 8O на мен ми предстои биопсия точно при др.Персенска
mgstra, благодаря ти, че сподели,
а кой ти прави биопсията?
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 15:27:43 pm от paggg2 »
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #538 -: Ноември 06, 2012, 16:22:59 pm »
На мен и четирите биопсии ми ги е правил д-р Стаменов. При първите две ме боля съвсем малко, но на третата и четвъртата щях да умра. Така че явно не зависи само от лекарят.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 15
« Отговор #539 -: Ноември 06, 2012, 16:26:11 pm »
На мен и Д-р Персенска и Д-р Шефкетова са ми правили биопсии- изобщо не ме боля.