0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #280 -: Юни 29, 2007, 15:18:27 pm »
Чеф би ли написала моля те, вашето меню примерно за ден, два.
Благодаря ти, просто за сверка.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #281 -: Юни 29, 2007, 16:15:05 pm »
5-6 часа - кърма
9.00-9.30 - попара (от 3 дни, не е много очарована, но може да я прояде)
11.00 - 11.30 - 60 гр. плодово пюре (до преди еднаседмица, но като започнаха големите жеги реших да давам сок 3/1 с вода, защото тя не иска да пие чиста вода, нито чай, та това пюре отпадна, а през час предлагам вода със сок :wink:)
13.00 - 180-200 гр. зеленчуково или месно пюре
17.00 - 120 гр. каша с пресен плод или с плодово пюре (купувам чисти каши, не плодови, защото предпочитам аз да си меша с плодове :D)
20.30-21.00 - 180-200 гр. АМ

през ден редувам местното и зеленчуковото пюре. яде пиле, пуйка, заех и телешко, свинско и агнешко не съм дала още. зеленчуците почти всички съм ги въвела с изключение на зелен боб, спанак домати и червена чушка, както и варива.

давам и 1-2 пъти седмично пилешки бульон по 20-30 грама на обед
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #282 -: Юни 29, 2007, 16:31:21 pm »
5-6 часа - кърма
9.00-9.30 - попара (от 3 дни, не е много очарована, но може да я прояде)
11.00 - 11.30 - 60 гр. плодово пюре (до преди еднаседмица, но като започнаха големите жеги реших да давам сок 3/1 с вода, защото тя не иска да пие чиста вода, нито чай, та това пюре отпадна, а през час предлагам вода със сок :wink:)
13.00 - 180-200 гр. зеленчуково или месно пюре
17.00 - 120 гр. каша с пресен плод или с плодово пюре (купувам чисти каши, не плодови, защото предпочитам аз да си меша с плодове :D)
20.30-21.00 - 180-200 гр. АМ

през ден редувам местното и зеленчуковото пюре. яде пиле, пуйка, заех и телешко, свинско и агнешко не съм дала още. зеленчуците почти всички съм ги въвела с изключение на зелен боб, спанак домати и червена чушка, както и варива.

давам и 1-2 пъти седмично пилешки бульон по 20-30 грама на обед

Благодарско  :), но ние явно сме мноооооого далеч от това меню.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #283 -: Юни 29, 2007, 16:34:18 pm »
Абе имай предвид, че аз Деси започнах да я захранвам на почти 5 м., а вие доста по-късно, както и че тя изобщо не е злояда, поне към момента. И след като първите 5-6 храни ги вкарвах по 6-7 дни, след това започнах през 3 дни нова храна да давам, защото тя не е отказвала :)
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #284 -: Юли 01, 2007, 14:01:22 pm »
Обзета съм от подозрения правилно ли храня бебка. Два месеца захранвам, а изместен биберон няма. Ще напиша кога колко яде и се надявам на съвет какво да променя.

~08:00   150 AM
~11:00   130 плод + 100-150 АМ
~14:00   130-180 зеленчук + 100-120 АМ
~17:00   150 АМ
~20:00   150-180 AM

Време е и за месото (макар аз да не си падам много :?). Препоръчайте някое месно пюренце за начало. За сега съм най-доволна от Гербер и Семпер. От Хип само тиквата е на голямо уважение :D!
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #285 -: Юли 01, 2007, 14:17:42 pm »
Според мен в два часа трябва да даваш зеленчука или месото като започнете и 130-180 както си го написала е достатъчно, няма нужда от АМ, а в 17.00 да даваш каша с плод и пак махаш АМ, щом така искаш и готово  :D

А за марка, Деси също яде, гербер, семпер, сънвал и хип, но тя не подбира, обича и готвено също :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #286 -: Юли 01, 2007, 14:53:39 pm »
Според мен в два часа трябва да даваш зеленчука или месото като започнете и 130-180 както си го написала е достатъчно, няма нужда от АМ, а в 17.00 да даваш каша с плод и пак махаш АМ, щом така искаш и готово  :D
Хм, така както казваш ще има 3 външни хранения. Не е ли рано за 7 месечно бебе? Иначе и Елица обича готвено, но малкото стопанство на селото засега само тиквички и картофи дава. За месото се чудя. Пуйка? Заек?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #287 -: Юли 01, 2007, 15:44:24 pm »
Боровин, аз като майка на злоядо дете, ще ти напиша нашето меню, когато имахме супер апетит (за съжаление това меню продължи само 2 седмици)

 7.00 - 160-180 АМ
10.00 - 10.30 - 60-70 гр. плод от пюре + 160-180 АМ
14.00 - 14.30 - 130-160 гр. зеленчуково пюре + 60-100 АМ
18.00 - 18.30 - 100 каша + 60 гр.плод от пюре + 100 АМ
21.30 - 22.00 - 130-160 АМ

С домашно приготвено пюре проядохме зеленчука, иначе купешко пюре не искаше и да помирише :? Когато го захраних с домашен картоф, сладък картоф и тиквичка, прояде и купешките пюрета, но само на Хип, Семпер, Гербер, Бебивита, Нестле.
За месо препоръчвам Хип - заешко със копър, пробвах и смятам, че е супер вкусно, аз с това сега захранвам. За съжаление нямам пресен заек, иначе и аз щях да си спретна една манджичка  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #288 -: Юли 01, 2007, 15:50:26 pm »
боровинчо, много ядете вие.  8O
на 7 месеца, давай на обяд 180 зеленчуково пюре и това е то. къде бухаш и по още 130 АМ отгоре? аз съм удивена къде го побира туй нящо госпожицата.
по същество, твоето обедно хранене е заместено. заместено означава, да си достигнала цялото количество храна, а ти си го достигнала.

месото за начало е определено пуйка, заек или пиле. няма какво да се чудиш.

кашите също е време да ги почнеш, иначе няма с какво да заместваш второто сутрешно или следобедното хранене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #289 -: Юли 01, 2007, 17:26:30 pm »
две външни бе мила, къде видя три :wink:
на обед пюре и следобед каша с плодове, другите три са АМ :D
Деси беше на толкова горе долу като заместихме двете хранения, а на 8 м. и 8 дни и трето с попара, не че умира да я яде...
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #290 -: Юли 01, 2007, 22:08:40 pm »
боровинчо, много ядете вие8O
Само на мен ми личи обаче :oops: :wink:.

на 7 месеца, давай на обяд 180 зеленчуково пюре и това е то.
Всеки божи ден съм въоръжена със 180, хапва към 100 с апетит и после се почва бърчене на нос, плезене на езика и колкото да не ме обиди изяжда още малко. Докато не дам шишето се озърта тревожна. Освен да и приготвям само по 30 АМ следващата седмица, после да разредя през ден и да спра.

по същество, твоето обедно хранене е заместено. заместено означава, да си достигнала цялото количество храна, а ти си го достигнала.
Съгласна съм за количеството, но калориите на 180 зеленчук са на половината на 150 АМ.
Или това няма значение, просто следващото хранене ще е по-рано?

кашите също е време да ги почнеш
Опитах да заместя храненето в 14:00 като увелича калориите, прибавяйки към зеленчука ориз или елда каша. За съжаление никак не хареса по-гъстата манджичка. Мляска, потриса се, гледа ме обвинително и прекратих експеримента. Кашите ги забърквах с вода, без АМ. Единствен път имах успех с пресни тиквички на пара, пасирани и смесени с елда каша.

За месо препоръчвам Хип - заешко със копър
Мерси Перденце, надлежно ще закупя. Дано намеря и на Гербер или Семпер некой заец, да се подсигуря и мятаме месото :?, няма как.

две външни бе мила, къде видя три :wink:
на обед пюре и следобед каша с плодове, другите три са АМ :D
Реших, че сутрин - плод, обед - зеленчука, за трето броих кашата следобед. Ко да прайш, изнемогвам от към акъл вече...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #291 -: Юли 01, 2007, 23:14:14 pm »
боровинчо, доколкото съм чела, нуждата от калории намалява с възрастта на детето. калоричността на 1 литър АМ, колкото изпиват на възраст около 6 месеца, не можеш да я заместиш със зеленчуци, месо, зърно и плодове - така си е. но вероятно и не е нужно. бесният растеж от първите месеци се забавя.

Мартин започна месото с пюре на Хип - пуйка с тиква. и до ден днешен си го тачи много.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #292 -: Юли 02, 2007, 09:27:20 am »
боровинчо, доколкото съм чела, нуждата от калории намалява с възрастта на детето. калоричността на 1 литър АМ, колкото изпиват на възраст около 6 месеца, не можеш да я заместиш със зеленчуци, месо, зърно и плодове - така си е. но вероятно и не е нужно. бесният растеж от първите месеци се забавя.

Мартин започна месото с пюре на Хип - пуйка с тиква. и до ден днешен си го тачи много.

Ей умното си е умно! То и аз чета, де да помнех като теб.
Най-сърдечно ти благодаря :D

Хубава седмица на всички ви и добър апетит на дечурлигите!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #293 -: Юли 02, 2007, 14:47:50 pm »
Здравейте, мацки!
Има ли някой списък с реда на въвеждане на храните, различен от
http://ilianas.hit.bg/ ?
И....от кога е нормално да се мине на 4 пъти хранене? Викито ми вече се буди по-късно сутрин и сега я храня през три часа и половина. Но тя ми се струва, че не огладнява толкова бързо и се притеснявам, дали не я тъпча с храна. Нашият режим е така:

7.30-8.00h - 170мл АМ
11.30h - 170 AM
15.00h - 125/130g зеленчуково пюре
18.30h - 60/80г плодово пюре + 100мл АМ
22.00h -  200 АМ

Как ви се вижда нашият режим?

« Последна редакция: Юли 02, 2007, 14:55:27 pm от oganche »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #294 -: Юли 02, 2007, 15:11:04 pm »
Оги, много ви е добре режима за възрастта. за 4-кратно хранене сте много малки още. Мартин още е на 5 хранения дневно, засега няма признаци да преминава към 4 пъти.

списъци има най-различни, особено в бг-мамма. аз съм дала списъка на моята педиатърка, по който аз захранвах - той е в закованата тема "Хранене и захранване на нашите дългоочаквани бебета".
« Последна редакция: Юли 02, 2007, 15:12:56 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #295 -: Юли 02, 2007, 15:27:43 pm »
E как става тая работа бе Джаме, а кАжи ми ти...
Мартуш - яде по 5 пъти, слаб и фин кат манекен. Николас - 4 пъти, от които сутрин кисело мляко с плодове, а следобед само плодове - и пак ... да не показвам снимки от морето, че...
Не е и до липса на движение, щото е нон стоп на ход. Вече ходи само с една ръчичка подкрепа и щъка като луд, ама на...
В очакване ....
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #296 -: Юли 02, 2007, 15:45:27 pm »
Оги, Мия мина на четирикратно хранене някъде на 8 месеца и до ден днешен си е на такова, като сутрин между храненията има плодово пюре или сок. Вие на колко месеца сте? Моята бебка сега изяжда по 210мл. мляко на 1г. и 1м.
Фуси, и на нас всичко ни се лепи. Преди като беше на 6-7 месеца, ядеше по-малко от останалите бебета, а тежеше с почти 1 кг. повече от тях. Вярно, че тя си е от мързеливите "интелектуални" бебета, ама все пак... Явно си е до организъм.
<br />[link=http:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #297 -: Юли 02, 2007, 15:49:57 pm »
Благодарско, момичета! Явно ще изчакам с разреждането на храненията.
Мешко, Вики е на 5 месеца и няколко дни.
Джами, отивам да ти диря списъка :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #298 -: Юли 02, 2007, 16:11:38 pm »
E как става тая работа бе Джаме, а кАжи ми ти...

Фуси-О, нема справедливост на тоя свят.  :lol: майка му на Мартин яде по 100 грама храна без хлеб на ден, обаче е сто кила, примерно.. :)

за бебета пуфкавостта не е проблем, все пак - стига да не прекаляват. (я дай снимки от морето, компетентното жури да направи оценка ;)) виж, за майките им - проблееем... особено като не са в кондиция в периода на търчането наведен и хванал под мишките щапукащ младенец, който период ни очаква и двете зад ъгъла.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #299 -: Юли 02, 2007, 16:32:17 pm »
Оги, аз се водех по смисъка на Дони и мармотчето за захранването и тях ги има в закованата тема.
Общо взето е важно да спазваш основните правила, да не даваш алергезиращи храни, глутена не по-рано от 8 месеца, месо към 7-я месец, да не заместваш много бързо млечни хранения и това е в общи линии :D