0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #540 -: Октомври 07, 2011, 15:45:02 pm »
о, елле, жалко, но колкото толкова, ще си говорим в другите теми :)

пп много ти завиждам за запасите във фризера  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #541 -: Октомври 07, 2011, 17:42:50 pm »
Ние скоро официално ще "напуснем темата". Кърмата ми почти спря. Имах желание да кърмя още до около месец, но пък имам зареден фризер за около 2-3 седмици  :wink:.
Със сигурност ще ми липсва, но пък ще наблегна на положителната страна  :D. Все още не съм поляла раждането на дъщеря ми  :wink:.
Успешно кърмене!
Аз като отбих Ивана плаках, толкова мъчно ми беше, че няма как да я кърмя повече. Обаче интересното беше, че точно 2 дена след това не само, че не ми лиспваше, ами ми олекна. Тази нашата мъка с кърменето просто беше прекалено много за мен.
 Не и давай всичката кърма наведнъж. И без това минавате на АМ, няма да разчитате на кърма за основно хранене (има предвид за калории), но поне може да разчитате на нея за имунитета. Казват, че дори и 50-100мл са достатъчни, за да си вземе достатъчно антитела. Така че по-добре давай по малко на ден и ще имате за по-дълго. Друг е въпроса дали това в тази възраст въобще е вярно, защото децата се захранват  тогава и не получават реакции та кой знае какво минава през червата и какво не, ама това никой не знае. Аз така с Ивана изкарах допълнително един месец със запасите от фризера, но понеже бяха малко и давах само по 100мл на ден.


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #542 -: Октомври 07, 2011, 19:37:35 pm »
Ели, запасите във фризера са от отпадналото нощно хранене. Изчислих, че съм прекарала повече от 130 часа доейки се  :oops: само за фризера. Иначе никога не съм имала излишък, даже напротив. Това се покрива с поговорката "Луд умора нема"  :lol:.
Боби, все още може да се каже, че кърмя по 2 пъти дневно. Не я дохранвам, а я оставям просто да огладнее по - рано. Вечерното хранене е задължително с шише, за да избегнем нощните партита  :lol:. Мисля, че няма да ми се занимава да размразявам по мъничко след 6-ия месец.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #543 -: Октомври 08, 2011, 01:45:10 am »
Боби, все още може да се каже, че кърмя по 2 пъти дневно. Не я дохранвам, а я оставям просто да огладнее по - рано. Вечерното хранене е задължително с шише, за да избегнем нощните партита  :lol:. Мисля, че няма да ми се занимава да размразявам по мъничко след 6-ия месец.
Да, то след шестия вече може би не е толкова важно, не знам. Аз не мога да видя на колко години сте, защото с този жълт цвят на някои компютъри въобще не мога да прочета какво ти пише на лентичката :-). Сега видах колко сте големи.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #544 -: Октомври 09, 2011, 00:16:30 am »
Момичета, имам замръзена кърма, която е на 7 месеца вече. Дани се оказа с рефлукс и спрях да го кърмя, та тогава метнах във фризера каквото успях да изцедя докато спре млякото. Чудя се, дали е годна за консумация все още и ако е, има ли смисъл да я давам сега?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #545 -: Октомври 09, 2011, 10:37:42 am »
Джбрул, доколкото се сещам кърмата е годна до 6 месеца, когато е замразена.  :)


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #546 -: Октомври 09, 2011, 11:02:50 am »
А аз бях чела някъде,че ако й няма нищо(можеш да я пробваш),можеш спокойно да я дадеш на детето.Но то в интернет информация всякаква.
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #547 -: Октомври 09, 2011, 12:53:07 pm »
Явно ще замине в кофата. Мерси момичета.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #548 -: Октомври 09, 2011, 20:28:41 pm »
"...Прясно изцедена кърма може да бъде държана в камера със самостоятелно отделение в хладилника за над 3-6 месеца, в зависимост от това колко често се отваря вратата. Съхранявайте млякото в дъното на камерата. Ако млякото е било съхранявано на стайна температура, в охладител или в хладилник преди да бъде поставено в камерата, времето за безопасно замразяване може да бъде намалено.

•   Прясна кърма може да се остави в отделение за дълбоко замразяване (фризер тип „сандък”) за 6-12 месеца. Ако преди замразяването му е било съхранявано на стайна температура или в охладител или хладилник, времето на съхранение може да варира.

•   Предварително замразено мляко може да бъде държано в хладилник за над 24 часа след пълното му размразяване.

Едно последно нещо относно указанията: Въпреки че горното е най- последния публикуван набор от указания относно безопасното съхранение на кърма, имайте предвид, че това са все пак просто указания. Разумно е да опитате да се придържате колкото се може по-точно към тях, но мляко, което е по- старо от посочения безопасен период не трябва автоматично да се изхвърля. Млякото, което наистина е лошо има забелижим кисел вкус и мирис. Дори ако изцедената кърма е „с изтекъл срок” пак може да е безопасно да се даде на бебето, щом като още има пресен мирис и/или вкус."...


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #549 -: Октомври 10, 2011, 16:17:18 pm »
аз ще използвам моите запаси да видя дали въобще ще приеме шишето сега след като от време на време й давам същият тип биберон залъгалка за зъбите. и ако вземе, че склони тогава ще почвам отново с цеденето, че ми е много досадно и неприятно. стискайте ми палци
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #550 -: Октомври 11, 2011, 11:42:49 am »
Ние скоро официално ще "напуснем темата". Кърмата ми почти спря. Имах желание да кърмя още до около месец, но пък имам зареден фризер за около 2-3 седмици  :wink:.
Със сигурност ще ми липсва, но пък ще наблегна на положителната страна  :D. Все още не съм поляла раждането на дъщеря ми  :wink:.
Успешно кърмене!

Ох, и ние май вървим натам, а сме само на месец  :balk_144: :balk_145: :balk_145:   от 4-5 дни се изцеждам с помпата и всичко което изкарвам е около 60 -80 гр. (преди "изкарвах" по 100-120 мл.) което не стига за никъде. Та минахме и на АМ, като аз продължавам да се изцеждам( на всеки 3-4 часа) и като събера за едно хранене я давам.
Не знам защо така изведнъж ми намаля така  :(  Гледам да се храня добре и здравословно, макар че не се получава особено :oops: Вече пия втора опаковка от чая на Шаркови за кърмачки, но успех голям както виждате няма.  Една приятелка  ми препоръча чая на HIPP; подочух и нещо за чай от анасон,  и тях ще пробвам, та да видим. Макар че ми отнема много време това изцеждане и не остава време за нищо друго, иска ми се поне още 2-3 месеца да му давам кърма.
 В предишните страници споменахте нещо за сминдуха, ама не разбрах - той в някакъв чай ли се съдържа?


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #551 -: Октомври 11, 2011, 13:07:08 pm »
Иванита,чая на Шаркови по колко го пиеш?Аз пиех по 1-2л на ден,и най-вече след обяд.
Иначе,не разбрах - кърмиш и  доизцеждаш? или само изцеждаш и даваш?
В първия вариянт е много възможно детето да изсмуква повече от преди.Пък аз като цяло никога не съм изцеждала повече от 30-40мл,а се кърмихме до 13м.В началото също дохранвах,но в момента като започна да прави паузи от 3ч само на кърма,спрях АМа.
И за какво здравословно хранене говориш,надявам се не стоиш гладна :wink: и не караш предимно на домати :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #552 -: Октомври 11, 2011, 14:54:31 pm »
Иванита,чая на Шаркови по колко го пиеш?Аз пиех по 1-2л на ден,и най-вече след обяд.
Иначе,не разбрах - кърмиш и  доизцеждаш? или само изцеждаш и даваш?
В първия вариянт е много възможно детето да изсмуква повече от преди.Пък аз като цяло никога не съм изцеждала повече от 30-40мл,а се кърмихме до 13м.В началото също дохранвах,но в момента като започна да прави паузи от 3ч само на кърма,спрях АМ.
И за какво здравословно хранене говориш,надявам се не стоиш гладна :wink: и не караш предимно на домати :)

:D  Не, не стоя гладна - по-скоро се храня нередовно понякога, и карам на сухо, ама като ми куца организацията и не мога сготвя понякога :( :oops: Знам, че трябва да ям повече млечни продукти, месо, ориз и т.н.
Имах предвид  - изцеждам и давам. Засякох на няколко пъти колко изсуква на едно ядене - е няма такова мързеланче - за около 40 мин. около 50мл. и то с голямо сумтене, дърпане, бутане да се разбуди. След това трябваше да се доизцедя
За чая -на опаковката пише по 500 мл. на ден и аз толкова пия. Очевидно трябва да е повече :lol: Започвам още от днес :-)
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 14:59:22 pm от ivanita »


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #553 -: Октомври 11, 2011, 15:27:38 pm »
 ...наистина, какво беше инфото за сминдуха? И аз се връщам назад,ноне го намирам,а съм си го купила :oops:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #554 -: Октомври 11, 2011, 16:16:56 pm »
Горещо препоръчвам безалкохолна биричка. Само си намерете тази, която ви е най - приятна за пиене.
 Пия сминдух на капсули, но сме вече към края на "производството"  :wink:.

Чаят на Шаркови съдържа анасон, ако не се лъжа.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #555 -: Октомври 11, 2011, 22:05:06 pm »
 :D Иве,спокойно,ще се организираш :wink: Още ти е просто рано :D

Храненето ти,мисля,не е някакъв важен фактор.Щом ядеш - ок.Виж,течностите са важни - мляко,вода,чай - каквото да е,ама поне по 1л на ден(освен чая за кърма).

Иначе,ми се струва повече проблем поведението на бебчето.Там трябва да работите по въпроса.Опита ли да изместиш храненията да са след сън,например.И моя беше много муден,много слабичък,но нещата тръгнаха след 3м.До тогава също дохранвах,после спрях.Детето наддаде и укрепна.После кърменето се превърна в песен :wink:

Мисля,че във твоя случай е най-добре да се обърнеш към ЛЛЛ и да потърсиш съвет.
Вероятно нещо в позата,времето на хранене и силиците на бебето не е както трябва.Но едва ли е в кърмата ти.Спокойно си дохранвай,но не спирай да кърмиш.И кърми,не със шише.Първо кърмиш,после дохранваш.

Ще тръгнат работите,сигурна съм.
И не тегли и не брой милилитри.Знам как е,но повярвай ми - това е най-голямата грешка.Затормозяваш само себе си,внушаваш си неувереност и изпитваш страх.Нямаш нужда от това.Просто следи бебето да е в добро състояние,да издържа 2-3ч без храна и да спи спокойно.И тегли веднъж на най-малко 10 дни,ако наддава - супер.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #556 -: Октомври 11, 2011, 23:48:53 pm »
иванита, аз много подкрепям мнението на фибо. поговори с някого от ллл.
сега се връщам от среща с моята консултантка по кърмене и за пореден път я чух да казва - единственият начин да се увеличи млякото е като се слага бебетото на гърдата често и не се пропуска нощното хранене. не гледай часовника, слагай го на гърдата, когато показва, че иска да суче, дори да не изсуква нищо, той стимулира гърдите и те произвеждат мляко. понякога от устата на моята тече мляко (тоест, тя си държи гърдата, тя пуска, но бебето не гълта). аз последния път като се опитах да изцедя изцедих точно 2 капки от двете гърди, пък моята девойка е 8кг и е само на кърма. води си се по бебето, слагай го на гърдата когато си поиска, вечер може и през час да иска и това е ок и е нормално и е добре за производството на мляко и, не нищо не му става на коремчето :)
стискам палци
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #557 -: Октомври 12, 2011, 00:12:14 am »
Eли,според мен на час искане не е съвсем добре :) Да,стимулира,но и не се дава време на гърдата да се напълни достатъчно.Бях се затворила в подобен омагьосан кръг :lol: Струваше ми три дни зор за да влезем пак в крак.За такива моменти е мисля че не е фатално да се даде АМ,за да мине достатъчно време да се напълни гърдата.Или бебе да се разсейва мъничко по мъничко и да се удължава часа с 15тина минутки.Напр бебе яде на 1ч,дава му се на 1ч15м,после 1ч30м и така до 2ч или 3ч,зависи каква е целта.Вечер наистина има по-малко кърма,аз лично си бях решила проблема по този начин.Но е имало моменти когато и съм дохранвала с малко,за да изкара пълни 2ч :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #558 -: Октомври 12, 2011, 14:24:31 pm »
Иванита, успя ли да сложиш бебето на гърда?
Това с меренето е омагьосан кръг, и аз се бях вкарала в него. Най-добре мери веднъж дневно на голо, после почни напр. веднъж седмично.
Навсякъде пише, че за увеличаване на лактацията бебето трябва да се слага на гърда на всеки 2-2,5 часа. Аз така и правех в началото и май имаше ефект. Чудех се дали това е верният подход, защото пък при това често слагане бебето яде по-малко, мързи го да се събуди и т.н., но проработи. Важно е и нощното хранене, защото тогава се отделяло повече пролактин.
50 гр. за 40 минути не е толкова малко. Имай предвид, че колкото повече дохранваш, толкова по-малко бебчето ще изсуква само. То просто е с по-пълно стомахче и го мързи да полага усилия. Аз дохранвах с кърма само първата седмица след консултацията ми в кабинета в МД. След това спрях и то след скандал със съпруга ми, че само съм я тъпчела. Още помня как твърдях, че 35 грама не са й достатъчни и трябва да й додам, той ми забрани. Истината е, че спирането на дохранване имаше ефект и тя започна полека-лека да изсуква повече. Пиша го, защото с теб сме с еднакъв термин и още е рано да ти намалява/спира кърмата. Ако искаш пробвай да намалиш постепенно додаваната кърма. Според мен това ще даде ефект, поне при мен даде.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #559 -: Октомври 12, 2011, 15:28:22 pm »
Иванитка,не че имам голям опит с цеденето,но аз така и не съм изцеждала повече от 50мл и то с голям зор(даже и сутрин,когато гърдите са най-пълни).Бебка беше постоянно на гърдите ми,в чудо се бях видяла.Колко съм писала и аз тук и си мислех,че детенцето ми е недохранено,но нещата вече взеха да влизат в ритъм.Сега малката яде на 2-3 часа.
Наистина не гледай колко изцеждаш,а гледай бебето.Ако малкия Благо е засукал гърдата ти,пробвай да спреш шишетата.Убедих се,че само бебето може да "каже" на организма ти от колко мляко се нуждае.
Аз помпи и шишета не ползвам-пробвах три пъти и се отказах,че беше голяма мъка и за мен и за нея.
Дано и при теб се получат нещата :)
[/url]