0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #140 -: Март 27, 2007, 13:51:21 pm »
Честито Гъбка! Желая ти лека бременност и още един толкова хубав резултат, като този от снимката!  :D


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #141 -: Март 27, 2007, 15:32:18 pm »

Някой знае ли какво означава склерозирал цервикс (или нещо подобно)?
 :?
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #142 -: Март 29, 2007, 18:24:06 pm »
Днес си взех резултатите от урината и ето нещо, което ми е непонятно, може ли да ми кажете какво трябва да означава това и дали да се притеснявам?!
 - седимент - епителни клетки, слуз?
всички останали показатели са окей.


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #143 -: Март 29, 2007, 18:30:44 pm »
всичко е ОК :D
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #144 -: Март 29, 2007, 18:32:57 pm »
ами този седимент, който е с епителни клетки и слуз? това окей ли е?


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #145 -: Март 30, 2007, 05:37:46 am »
Епителните клетки са вид кожни клетки. Най-повърхностния слой на кожата се нарича епител. За слузта се пледполага, че попада по съседство с влагалището.
В тази връзка си има правила за даване на урина:
1. Първа сутрешна урина;
2. Преди пробавата се прави тоалет /за предпочитане без сапун, а само вода/. Лично на мен тва ми е молко оф, щото едвам се устисквам от шума на течащата вода :lol:
3. Пробата се взема от "средната струя" урина - нито в началото, нито в края.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #146 -: Март 30, 2007, 08:05:12 am »
Ами не исках да се хваля, ама отново съм бременна.

Ама как така няма да се хвалиш, бе! Дай Боже всекиму твоя късмет! Честито и щастлива бременност ти желая!
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #147 -: Март 30, 2007, 14:31:45 pm »
Лейди,тая процедура дето я даваш е за стерилната урина.Я ми кажи като отидеш в поликлиниката да даваш обикновена урина в чашка,как се устискваш да е първата?  :P Аз лично не мога и давам поредната за деня. :lol:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #148 -: Март 30, 2007, 14:36:42 pm »
Е значи всичко си е окей наистина. Благодаря Лейди.


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #149 -: Март 30, 2007, 17:49:08 pm »
Цитат
Лейди,тая процедура дето я даваш е за стерилната урина.Я ми кажи като отидеш в поликлиниката да даваш обикновена урина в чашка,как се устискваш да е първата?   Аз лично не мога и давам поредната за деня
Ми, пикая си вкъщи и винаги в стерилен контейнер.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #150 -: Март 31, 2007, 19:10:57 pm »
мацки, знае ли някой какво става с нащо Васе, бе?
не спирам да го мисля туй момиче. нали и аз преносих и знам какво е, направо пак го преживявам. ама тя и моя рекорд би :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #151 -: Март 31, 2007, 19:45:39 pm »
Мани, последните новини от петък бяха, че още няма нищо. Бебка е все още високо, плацентата не е калцирана и няма признаци. Чакаше преглед днес и ако няма нищо до неделя вечерта, в понеделник ще я вземат за предизвикване на раждане. Нейния лекар го нямаше в страната и трябваше да е на преглед днес при някакъв друг.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #152 -: Март 31, 2007, 19:55:31 pm »
И аз съм вече нетърпелива, днес си е била ок отново :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #153 -: Април 01, 2007, 21:46:51 pm »
ГЪБКА страшно много се радвам за теб! Честито и леко бременеене!  :D
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #154 -: Април 02, 2007, 00:14:11 am »
Ами не исках да се хваля, ама отново съм бременна. Незнайно как, но се е получило. След като се роди сина ми с мъжа ми спряхме да се пазим, понеже така и така нямаше как да стане отново чудо. А детенцето взе, че стана веднага тоя път и нямам думи да опиша колко сме щастливи. Моя доктор каза, че просто не е виждал друг такъв случай и отново не вярваше, че съм забременяла от мъжа ми, който уж не можеше да бъде баща. Та сега и в тая тема ще се включвам
Целувам ви всички и ви желая да имате моя късмет:)


Честито миличка, чудесата стават и повече от веднъж :D
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #155 -: Април 02, 2007, 13:34:01 pm »
честито на Гъбка!! много ме радват тия новини...и ние бяхме основно с мъжки фактор, това много ме обнадеждава!  :)

хора, абе аз не мога да се отърва от тия гадни гъби  :? всеки месец поне по два курса правя с глобули - то не бе Гинодактарин, не бе Макмирор, Клотримазол, полижинакс....сега последното беше 6 глобули с Гинодактарин и после 6 нощи за регулиране на флората  Floragyn...и пак имам чувството, че не е минало! тъпото е, че наближава термина, и съм чувала, че можело да се предаде на бебето...вече си чудя какво да слагам, кви промивки да правя.... :help1:
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #156 -: Април 04, 2007, 16:58:47 pm »
Имам един въпрос... днес ходих на ултразвук и машината ме дава че съм в 15 - 16 седмица, а аз утре правя 13 седмици. Знам, че овулацията ми е някъде около 10 ден така, че е нормално да ме дава с 4 - 5 дена напред но с 2 - 3 седмици ми се вижда много. Главата на бебето е 3.30см което си отговаря точно на 15 - 16 седмица. Аз отидох да ме видят, че да се успокоя, че е добре бебето, а сега след тоя резултат почвам да се притеснявам повече...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #157 -: Април 04, 2007, 17:14:48 pm »
Аз лично бих се притеснила, ако бебето мереше с две-три седмици по-малко. Добър ли беше ултразвука или по-стар? Възможно е мерките да не са взети правилно. Лекарят какво каза по въпроса? Ако много се притесняваш, отиди при друг лекар за още един преглед.
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #158 -: Април 04, 2007, 17:18:24 pm »
Гери, нямаш повод за притеснения.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #159 -: Април 04, 2007, 17:24:45 pm »
Благодаря ти Baby2007 за отговора. Ами мисля, че е добър ултразвука (на вагинален ме гледаха) и доктора също - доктор Попов, Шейново. А иначе след 10 дена съм на ЖК, и ще видя там какво ще ме измерят. Иначе доктор Попов не каза нищо притеснително, а и самото бебе се движеше и изглеждаше добре, так че се надявам да е добре, а и четох май някъде че не се развиват равномерно бебетата през цялата бременност, така че май трябва да се успокоя, а и ти като казваш, че е по притеснително ако изостава... Голяма съм параноичка...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!