0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Съвет и голяма доза помощ
« -: Февруари 28, 2007, 14:24:53 pm »
 Искам да ви попитам някой има ли информация дали и как се лекува липсата на сперматозоиди в еякулата...дори незнам дали се изразявам правилно. Приятелят ми има някакво запушване, което от своя страна води точно до това, от което следва че не може да има деца...След поредица от прегледи при известни професори и др. специалисти - е унищожена всяка една надежда в него, за бъдещо поколение. Преди време ни бяха изпратили в Пловдив при една лечителка, но след редица новопоявили се фактори, той прекрати лечението... Иска ми се да науча повече по темата, така че ще съм много благодарна за получени линкове или просто упътване къде да се обърна, опитвам се да разбера дали с този проблем  все пак ин-витрото е възможно, дали има някакви варианти. Благодаря на всички и се извинявам на админ ако повтарям темата или я пускам не на точното място
Когато искаш нещо толкова силно, рано или късно го получаваш

Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2007, 17:35:11 pm »
Досега коментирали ли сте биопсия на тестис с някой от лекарите? От лечителите не очаквам такова нещо! Как установихте, че има запушване?
Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #2 -: Март 01, 2007, 11:38:12 am »
След редица изследвания и прегледи при лекари, до колкото знам  е правена
Когато искаш нещо толкова силно, рано или късно го получаваш

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #3 -: Март 04, 2007, 23:08:22 pm »
На място ти е темата.
За лечителките нямам думи.
Кажи сега какво е правено, ама точно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #4 -: Март 06, 2007, 16:46:27 pm »
Shamira здравей!
 Според мен най-точно може да се каже след една биопсия на тестисите.На нас ни предстои да правим такова нещо.И ние нйамаме нищо в яекулата,ама никакви сперматозоиди.Със диагноза обструктивна азооспермия сме(Запушени канали).Между другото след лечение се бйаха появили 2% подвижни и аз изпаднах във възторг,защото това за нас е много,при положение че нйамахме нищо.Но най добре се вижда при разширена спермограма и още по точно при биопсия.Съветвам те да обсъдите със специалист въпроса за биопсия. И не се предавайте!
Всичко ще се оправи! До скоро.
*
Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #5 -: Март 07, 2007, 15:33:52 pm »
Ние също нямаме никакви сперматозоиди в еакулата, причината е криптохизъм. Не са ни предлагали биопсия, защото като чуят, че на съпругът ми му е правена операция едва на 7 год. и казват, че няма смисъл. Въпросът ми е към Мели, дали наистина няма смисъл?


Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #6 -: Март 09, 2007, 14:46:23 pm »
 Лично аз не мога да ти кажа със 100% точност, всички изследвания, които са му правили за една година, от както е открит проблема... Но преди седмица ни зарадваха с новината за икси (мисля,че така се казваше процедурата) и от там отново има надежда...
Когато искаш нещо толкова силно, рано или късно го получаваш

Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #7 -: Март 09, 2007, 18:57:07 pm »
Странно е и знам, че не трябва да се надявам , но ми закъснява няколко дена... имам странни симптоми, сред които са някой нормални преди М, но и някои страшно нетипични... обеснявам си всичко с времето и промените около мен... надеждичката в мен обаче се опитва да даде глас... След броени дни съм рожденничка и ако чудото стане (макар и да са съмнявам :( ) няма да има по-прекрасен подарък от този
 :wave:
Когато искаш нещо толкова силно, рано или късно го получаваш

*
Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #8 -: Март 09, 2007, 19:29:27 pm »
Еми, хайде да стиснем палци.
Дано всичко е наред и наистина си бременна. Чудесата понякога се случват.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #9 -: Март 09, 2007, 19:55:32 pm »
колко дни ти закъснява,направи си тест и не пропускаи да пишеш ако имаш :bfp: :crossfingers:
Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #10 -: Март 13, 2007, 19:56:22 pm »
Няма шанс  :( ... вече когато му дойде времето ще стане с икси
Когато искаш нещо толкова силно, рано или късно го получаваш

Re: Съвет и голяма доза помощ
« Отговор #11 -: Март 15, 2007, 11:21:22 am »
Не се отчайвай миличка,винаги има надежда трябва само да вярваме ,че чудото ще се случи. :blowingdust2: