0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    мими

продухване на тръби
« -: Май 10, 2005, 10:14:50 am »
здравейте
някой би ли ми обяснил при лапароскопия може ли да се види дали имат проходимост тръбите,или това става само с цветна снимка.И оше какво представлява продухването и има ли разлика между запушени тръби и сраствания на тръбите.Извинете ме за невежеството ама сега започвам да се сблусквам с такива проблеми
продухване на тръби
« Отговор #1 -: Май 10, 2005, 14:02:51 pm »
Мога да ти отговоря на първата част на въпроса - да, с диагностичната лапароскопия се прави точно това - вижда се проходимостта на тръбите, също така запазен ли е фимбриалния апарат на тръбите - власинките, които придвижват яйцеклетката. Смята се, че лапороскопията е по-точен метод за проверка на тръбите от цветна снимка, тъй като при последната е възможно да се получи "спазъм" на тръбата и да се получи фалшив резултат за непропускливост на тръбите.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    мими

продухване на тръби
« Отговор #2 -: Май 10, 2005, 16:38:41 pm »
благодаря ти много FreshBreeze.Аз не знам защо съм останала с впечатление че при лапароскопията не може да се разбере дали тръбите са проходими..... :cry:
продухване на тръби
« Отговор #3 -: Май 11, 2005, 13:25:20 pm »
Продухването, или както го наричат персуфлация е вкарване на газ под налягане в тръбите, след което излиза една диаграма от уреда, която малко прилича на кардиограма, на която е показано как е влязъл въздухът и има ли запушване. За съжаление не може да даде точен отговор на въпроса коя тръба е запушена и до каква степен. На това отговор може да даде цветната  снимка, но най-сигурна е лапароскопията. Запушените тръби, мисля, че са такива, които нямат проходимост, а страствания на тръбите, би трябвало да означава, че са проходими на места, а на други имат сраствания.
продухване на тръби
« Отговор #4 -: Май 20, 2005, 10:33:18 am »
Здравейте, момичета!
Аз съм със запушени тръби двустранно. Казаха, че няма начин да се отпушат. Вие да сте чували за нещо друго?
*

    Anonymous

продухване на тръби
« Отговор #5 -: Май 21, 2005, 16:39:16 pm »
Eдна моя приятелка беше със запушени тръби двустранно, но и ги продухаха, след това ходи два месеца на нагревки - физиотерапия и забременя.
продухване на тръби
« Отговор #6 -: Май 21, 2005, 19:12:11 pm »
Госте, от физиотерапията ще да е било, не от продухването  :lol:
продухване на тръби
« Отговор #7 -: Май 25, 2005, 11:28:17 am »
Здравейте отново!
Извинявайте, че не ви писах по-рано, но нямах интернет. Така ме зарадвахте с това, което сте написали.  :lol:  Значи има начин да се отпушат тръбите ми. В петък ще ходя при моя гинеколог и ще го попитам дали може да се направи нещо такова и при мен.  Защото ми предлагат единствено инвитро  :cry:  Благодаря ви много!
*
продухване на тръби
« Отговор #8 -: Май 25, 2005, 16:21:42 pm »
Pupsik,

Моля те пиши какво ти каза твоя лекар. Аз съм в същото положение- само ин витро, дори не може да ми направят пластика, казват, че няма смисъл. Тъпото е, че имам две цветни снимки, при първата всичко беше наред, а година по-късно, тотално запушване. Дори не могат да ми кажат какво е запушването, а ако е салпингит ин витрото ще е 100% неуспешно.
*
продухване на тръби
« Отговор #9 -: Май 25, 2005, 18:27:47 pm »
Привет момичета.Моя приятелка беше със запушени тръби,но след успешна операция всичко е наред.Има бебче вече на 2 год.и сега мисли за второ.Честно казано ако бях на ваше място бих отишла при още един гинеколог да види снимката и да каже какво мисли.Само мога да ви кажа,че проблема може да се реши и оперативно(знам,че се радвате да го чуте),но най добре ще ви каже някой доктор.Не е решение да бързате с инвитрото.Всеки лекар го препоръчва сещате се защо.Разказаха ми за случай-едно семейство правили 5 пъти инвитро дали 30хил.лв. и на 6-ия път станало.Вече си мисля,че и там нещата не се правят като хората за да ходим по сто пъти.Другото което чух е,че здравната каса поема 3 хил.лв.за инвитро.Това вече е новина!Нали :lol: Все пак не съм 100%сигурна,но това може да се провери.
*

    Anonymous

продухване на тръби
« Отговор #10 -: Май 25, 2005, 20:49:25 pm »
Според мен към инвитро трябва да се прибягва само в случай, че всички останали методи не са дали резултат. Иначе си е товарене на организма с негативни усещания, лекарства , хормони и т.н. Според мен, трябва да се опита физиотерапия.
*
продухване на тръби
« Отговор #11 -: Май 25, 2005, 21:58:30 pm »
Цитат на: Anonymous
Според мен към инвитро трябва да се прибягва само в случай, че всички останали методи не са дали резултат. Иначе си е товарене на организма с негативни усещания, лекарства , хормони и т.н. Според мен, трябва да се опита физиотерапия.


Къде мога да прочета или разбера нещо повече за физиотерапията и как влияе на запушени тръби :?:
продухване на тръби
« Отговор #12 -: Май 26, 2005, 09:52:23 am »
Aз съм ходила на физиотерапия. Правиха ми електростимулация, парафин и нещо с магнит, не помня точно името. Причината беше сраствания на едната тръба които се виждаха на снимката. Но не мога да коментирам ефекта, понеже се появиха други проблеми - TSH, хламиди . Но със сигурност само полза има от физиотерапията.
*

    Anonymous

продухване на тръби
« Отговор #13 -: Май 26, 2005, 11:04:47 am »
Elfi, на мен ми правиха цветна снимка декември месец. Тогава установиха запушване двустранно. Но лекарят ми каза, че понякога се получава спазъм на тръбите и тогава на снимката тръбите излизат като запушени. Затова февруари, тази година, ми правиха лапароскопия и се разбра, че отново са запушени благодарение на някакво нелекувано възпаление. Освен това имам и хламидия, която лекувам, но може и тя да е причината за запушването. Казаха ми, че няма смисъл от пластика, защото тогава процента за забременяване е съвсем нисък. Не този лекар ще ми прави инвитро, затова му вярвам. Мислила съм да проверявам и на друго място, но вече си подадох документите за помощ от страна на здравната каса и съм одобрена. Разбрах също и, че някои момичета са отпушвали тръбите си със гладолечение. Като разбера точно в какво се състои, ако искаш ще ти напиша. Това е засега. Извинявам се, че толкова набързо написах, но имам малко спешна работа. След малко пак ще се включа да потърся нещо. Успех!
*
продухване на тръби
« Отговор #14 -: Май 26, 2005, 11:43:02 am »
Цитат на: Anonymous
Elfi, на мен ....... Успех!


Знам, че е напълно възможно да е спазъм...но не мога да разчитам на това. Нямам хламидия, а за стари нелекувани възпаления- не съм сигурна, ако е имало нещо- то трябва да е било безсимптомно. Да ти кажа, имам позната, която отпуши тръби с лечебен глад. Сега препрочитам книгата на Л. Ковачева и се колебая сама ли да го правя или в клиника.
Имам и едно неуспешно ин витро, но се чудя защо съм го правила без да се изясни какво е това запушване, по-късно разбрах, че ако имам салпингит е било безмислено...но никой не ми спомена за това.
Много съм объркана, не мога сама да си назначавам лечение, а според лекарите ми най- разумно е да правя друго ин витро и да не си губя времето с нови изследвания.

Пиши като имаш време, може и на мейла от профила.
продухване на тръби
« Отговор #15 -: Май 26, 2005, 11:56:49 am »
Госта бях аз!
продухване на тръби
« Отговор #16 -: Май 26, 2005, 12:40:36 pm »
Да, ЗК отпуска лекарства до 3000 лв. еднократно за година. На мен ми отпуснаха. Най-добре е лекарят, който те лекува да ти подготви документите. Успех

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
продухване на тръби
« Отговор #17 -: Май 27, 2005, 14:16:48 pm »
Цитат на: elfi
Pupsik,

 Тъпото е, че имам две цветни снимки, при първата всичко беше наред, а година по-късно, тотално запушване. Дори не могат да ми кажат какво е запушването, а ако е салпингит ин витрото ще е 100% неуспешно.


Не е ли добре да се направи лапароскопия, ще се разбере точно какво е положението? Като същевременно се уговориш с лекаря, че ако е нещо поправимо, да направи пластика. Иначе защо да рискуваш с инвитро, без да е сигурно какво е положението.

Поздрави и успех!!
Благодаря ти, Бени!







*
продухване на тръби
« Отговор #18 -: Май 27, 2005, 21:13:26 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Цитат на: elfi
Pupsik,

 Тъпото е, че имам две цветни снимки, при първата всичко беше наред, а година по-късно, тотално запушване. Дори не могат да ми кажат какво е запушването, а ако е салпингит ин витрото ще е 100% неуспешно.


Не е ли добре да се направи лапароскопия, ще се разбере точно какво е положението? Като същевременно се уговориш с лекаря, че ако е нещо поправимо, да направи пластика. Иначе защо да рискуваш с инвитро, без да е сигурно какво е положението.

Поздрави и успех!!


Ами, аз вече правих едно ин витро. Ако настоявам ще ми направят лапаро, но засега двама лекари ми казват, че нямало смисъл...и пластика не ми препоръчват. Не знам...коя съм аз да им казвам какво да правим.

Успех и на теб :)
*
продухване на тръби
« Отговор #19 -: Май 29, 2005, 17:20:34 pm »
Цитат на: elfi


Ами, аз вече правих едно ин витро. Ако настоявам ще ми направят лапаро, но засега двама лекари ми казват, че нямало смисъл...и пластика не ми препоръчват. Не знам...коя съм аз да им казвам какво да правим.

Успех и на теб :)


Аз имам 4и неуспешни ин-витро процедури и едва сега ми казват, че може би имам хидросалпингс и да направя лапаро за да махна тръбите преди евентуална следваща процедура.Така че ако имаш това чудо иди на лапаро преди следващо инвитро.Няма смисъл да рискуваш ако има дори и малки съмнения за хидросалпингс.
Успех ти желая каквото и да решиш
 :goodluck: