0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Доц. Узунова
« -: Май 01, 2007, 15:27:02 pm »
Единствената информация, която намерих за доц. Узунова е, че преглежда всеки понеделник не помня къде. Бих искала ако някой знае e-mail(за предпочитане) или телефон да ми ги пусне. А някой има ли информация дали е добър специалист-микрохирург?
Благодаря предварително.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Доц. Узунова
« Отговор #1 -: Май 01, 2007, 17:37:57 pm »
GRACO, ето какво намерих аз- "доц. Узунова Преглежда всеки понеделник безплатно в Майчин дом в поликлиниката на 1ет". Не, че е по-изчерпателна информация, но поне става ясно, че приема в поликлиниката на Майчин дом. Успех :)

*
Re: Доц. Узунова
« Отговор #2 -: Май 01, 2007, 18:16:26 pm »
Благодаря Златулка, но аз намерих същата информация. Търся мейл, за да мога да й опиша предварително случая ни и да преценим дали ще се ходи или не до София. Все пак не вярвам някой да няма някаква информация за нея.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: Доц. Узунова
« Отговор #3 -: Май 01, 2007, 20:28:48 pm »
Здравей graco,
миналата година доц. Узунова направи биопсия на тестисите на моя съпруг.Немога да преценя какъв специалист е, но след потвърждаване на резултата:азооспермия, от нейна страна получихме само препоръка за използване на донорски материал, без да се търси причина за стерилитета или поне някаква насока/съвет, за по-нататъчни изследвания.Сама си прецени дали да я посетите или пък да потърсите друг специалист в тази област.Успех!
« Последна редакция: Май 01, 2007, 20:33:14 pm от didoni »

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Доц. Узунова
« Отговор #4 -: Май 01, 2007, 22:24:53 pm »
и аз да се включа, въпреки че съм се срещала с нея преди повече от 7 год.
тя наистина преглежда в поликлиниката ма Майчин дом.
също преди толкова години тя прави биопсията и на моят мъж /азооспермия/, като уточни обаче причината за това - много рядко срещано /по рождение/ заболяване, т.е. липса на семенни каналчета..
мисля, че може да вземеш телефона на Майчин дом от услуги и там да те ориентират..
аз съм доволна от нея, защото после никой не опроверга нейната диагноза - беше точна, кратка и ясна..
дано съм ти помогнала.
успех!
*
Re: Доц. Узунова
« Отговор #5 -: Май 03, 2007, 20:31:57 pm »
Аз намерих тази информация дано ти послужи:
доц. Йорданка Великова Узунова
урология
Адрес: София ул."Св.Георги Софийски" 1 
Телефон: 02/9230356 
Месторабота:
   Клиника по урология към "Александровска" http://www.bgmedicine.info/bolniciv.php?key=65
 


Re: Доц. Узунова
« Отговор #6 -: Юни 03, 2007, 10:46:46 am »
Здравейте,прочетох този постинг и реших и аз да драсна някой ред.Искам да кажа ,че изразявам личното си мнение и то е:
Преди 2 години отидох на преглед при доц.Узунова с диагноза азооспермия.След проведен разговор с нея ,тя ми обясни схемата по която ще се работи.Първо ще се извърши стимулация с хормони.След близо месец ще се видят резултатите чрез спермограма,после ако не  стане ще се направи курс инжекции с алое.Ако и тогава не стане ще се направи биопсия.След инжекциите с хормони отново отидох при нея .Направих си втора спермограма.Резултатът нулев.Тя ми каза продължаваме с инжекции с алое .след тях нямяше никаква промяна.Тогава тя вдигна ръце и каза някой неща не не могат да се променят дори с медицината.
Защо го пиша това.Защото бях изненадан ,защо доц.Узунова не предложи да се направят изследвания нито хормонални нито генетични нищо.Всеки път си прибираше парите  и толкова.Но това беше първият специалист с който се серещах и тръгнах с безрезервно доверие.Имах чувството ,че тя работи по една и съща схема.Стимулация с хормони,ако нестане биопсия.Иначе GSM  на доц.Узунова е 0888355444.
А иначе моят проблем се откри,но не чрез нея ,а първите стъпки за поставянето на точна диагноза станаха при преглед при д-рМ. Даскалова в Пловдив
Re: Доц. Узунова
« Отговор #7 -: Юни 06, 2007, 16:25:03 pm »
Ivelllin, разкажи как протича сега лечението ти при д-р Даскалова и има ли вече подобрение.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: Доц. Узунова
« Отговор #8 -: Юни 10, 2007, 10:19:53 am »
Ivelllin, разкажи как протича сега лечението ти при д-р Даскалова и има ли вече подобрение.


Всъщност лечение при д-рДаскалова няма.Аз се обърнах към нея след прегледите при доц.Узунова.С помощта на д-р Даскалова успях д анаправя нужните изследванияи да се стигне до диагнозата.Дали ще има подобрение......Надяваме се.
Re: Доц. Узунова
« Отговор #9 -: Юни 19, 2007, 10:01:01 am »
Ivelllin, разкажи как протича сега лечението ти при д-р Даскалова и има ли вече подобрение.


Всъщност лечение при д-рДаскалова няма.Аз се обърнах към нея след прегледите при доц.Узунова.С помощта на д-р Даскалова успях д анаправя нужните изследванияи да се стигне до диагнозата.Дали ще има подобрение......Надяваме се.
Aide i az da drasna edin red.Imam mai gadnata diagnoza Azoospermiq.Hodih pri D-R Kacarow beshe mi naprawena biopsiq pratime pri bilkar na efekta e O DIAGNOZATA mi beshe che w posledniqt stadii na razwitieto w testisite mi se gubi .Bqh otchaqn i reshih naprawo da ne gubim wreme a  da se zapochne inseminaciq ot donor.Sega nesto w men gowori da si naprawq genetichen test molq za SOS
*
Re: Доц. Узунова
« Отговор #10 -: Юни 26, 2007, 15:08:55 pm »
Искам само да кажа че вече съм ходил отдавна при доц. Узунова. Проблемът е че в България има предимно уролози, които имат нещо като втора специалност "андролог". Гинеколози колкото искаш (и добри и не толкова добри), но андролозите все още са кът, ако изобщо са истински андролози.
Та доц. Узунова ме омайваше с много и всякакви благи приказки, но накрая трябваше да си плащам за приказките - 30 лева на сеанс - в брой, без бележка, без нищо!!! Приличаше ми на баене на врачка, която ми казва че всичко ще бъде хубаво, всичко ще се нареди прекрасно, и - разбира се, същата терапия както я описват и други които са я посетили - алое, ако не помага алое - Прегнил, и ако и това не помага - Господ да ти е на помощ! Опитите ми със препарати съдържащи тестостерон бяха също неуспешни - и преди и след посещението при доц. Узунова.

За голям късмет, съвсем случайно обстоятелствата се стекоха така че се насочих към един от сериозните центрове за ин витро оплождане. След два ин витро цикъла вече си имаме прекрасен син, вече скоро ще стане 5 месеца!

Искам да кажа първо, всички които се опитват да си имат бебе да не се отказват лесно, защото в крайна сметка резултатът е налице и второ - доц. Узунова може да е добър уролог, но в повечето случаи не може да помогне на двойки които искат забременяване. Всеки да си решава сам.