0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
SDI a тест
« -: Март 09, 2007, 18:40:22 pm »
Здравейте мили момичета,
предстои ми поредната инсеминация-стимулирана,с мъжки фактор сме и се интересувам от всички изследвания, които дават информация за оплодитената способност при мъжа,в американски сайтове преди година и нещо бях прочела за SDIa теста,сега видях, че в новата клиника в Плевен го правят,мисля ,че теста може да даде яснота за някои неуспешни IUI,IVF,ICSI,прави се изследване на ядрото на сперматозоида т.е на капсулата с гени "така поне аз го разбрах".Доктор Мели също го е споменавала.Не знам и не мога да разбера дали този тест помага да се отсее сперматозоид с добър генетичен заряд при икси,както и да е много задълбах,та искам да питам някой правил ли го е това чудо,само в Плевен ли се прави?
Включете се ако знаете нещо или имате мнение по въпроса,
Успех на всички!
п.с.
Колко ли струва?   
*
Re: SDI a тест
« Отговор #1 -: Март 09, 2007, 19:08:18 pm »
Прави се в Плевен и в ... Цибалаб.
На нас ни предстои също да го правим. Доверявам се на Плевен по обясними причини.
За цената може да надникнеш в сайта на Цибалаб. Така ще се ориентираш.
За съжаление, този тест не може да отсее добрите от лошите плувци. Дава само инфо за количеството им :(.
Дано Мели даде повече яснота :).


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: SDI a тест
« Отговор #2 -: Март 09, 2007, 19:42:28 pm »
Здравей Уайт,
Ние правим инсеминации в клиниката на док Владимиров. много по-удобно е да направим изследването в София.Правили сме имунологични в Плевен,от Варна сме и много трудно се придвижваме до там.Какви са причините да направите изследването в Плевен,по-добри ли са,имат техника или нещо друго?
*
Re: SDI a тест
« Отговор #3 -: Март 10, 2007, 03:59:14 am »
*
Re: SDI a тест
« Отговор #4 -: Март 10, 2007, 10:26:01 am »
Благодаря Сигнус,
Много по-разбираемо и лесно е на български.
*
Re: SDI a тест
« Отговор #5 -: Март 10, 2007, 19:44:53 pm »
Моля ти се Сигнус кажи къде се прави този количествен анализ за интегритет? Ние сме с олигоастенозооспермия и след 1-то ни неуспешно икси,четoх за този тест и тогава питах д-р Владимиров, защо не го направим, а той ми каза, че не се прави в България. В Германия струвало 10 000 евро ако искаме може да изпратиме материал. Направо лошо ми стана като чух цифрата! Сега след вече 3-то неуспешно икси се чудя по дяволите да не би пък там да ни е проблема!!! :(
« Последна редакция: Март 10, 2007, 22:29:31 pm от Faith »
*
Re: SDI a тест
« Отговор #6 -: Март 10, 2007, 20:35:23 pm »
Обади се в клиниката на Щерев, не знам дали вече са започнали да правят. Другото място, за което съм чувала беше Плевен (Конова), но пак трябва да се провери. За Германия знам, че се прави също.
*
Re: SDI a тест
« Отговор #7 -: Март 11, 2007, 20:56:02 pm »
Благодаря ти за отговора, ще се обадя да питам. А за Германия знам, но цената е невъзможно висока.
*
Re: SDI a тест
« Отговор #8 -: Март 12, 2007, 03:40:35 am »
Faith, миналата година доктор Конова ми каза, че този тест не се прави в България. Сега гледам, че го има посочен на тяхната страница. Съвета ми е да говориш с Конова, може и да са почнали да го правят.
В USA цената на този тест (Sperm DNA Integrity assay) е около 400$. За Германия не мога да ти кажа цена, но ако искаш попитай някое от момичетата от Германия.
*
Re: SDI a тест
« Отговор #9 -: Март 12, 2007, 10:55:16 am »
Преди 2 години д-р Владимиров ми каза, че в Германия било 10000 евро и ние изобщо се отказахме да го правим. Сега ако го правят вече в България дано да е на по-приемлива цена. И дано картинката с мъжкият фактор вече да им е по-ясна и да има повече изследвания и специалисти за тях!
*
Re: SDI a тест
« Отговор #10 -: Март 12, 2007, 11:45:07 am »
О, Faith, това е много голяма сума (да не си натиснала някоя нула в повече). И аз се надявам да се включат момичетата от Германия с актуална цена.
*
Re: SDI a тест
« Отговор #11 -: Март 12, 2007, 16:13:23 pm »
Не съм, нулите са си толкова :|а не съм се объркала защото повторих 10000EUR?  8O и той каза да толкова. А и мъжът ми беше с мен, та със сигурност няма грешка. Даже тогава си спомням, че се ядосах и му казах: Ми в такъв случай ние си играем на сляпо...при условие, че има вероятност сперматозойдите на мъже с такава диагноза да нямат потенциал ние можем да пробваме и 10 иксита и пак да са неуспешни!  :( И той каза: За съжаление за сега медицината е напреднала толкова.
Това беше преди 2 год. така, че се надявам цената сега да е по достъпна! :|
*
Re: SDI a тест
« Отговор #12 -: Март 14, 2007, 10:19:19 am »
Момичета писах до доц. Конова и тя веднага ми отговори! :)
Цената на теста е 160лв. Явно с д-р Владимиров нещо не сме се разбрали и сме говорили за различни неща. 
Доц. Конова пише, че тестът е флоуцитометричен...какво значи това? :?
Re: SDI a тест
« Отговор #13 -: Март 14, 2007, 10:39:45 am »
Цитат
Метод за определяне

При SDI теста се използват метахроматичните свойства на багрилото акридин оранж, ДНК тест и принципите на флоуцитометрията. Този метод определя способността на ДНК да денатурира при ниско рН, при което спермалната ДНК, асоциирана с протамини денатурира, но не и асоциираната с хистони ДНК. При сперматозоиди с нормална структура на хроматина, не се наблюдава денатурация на ДНК. Акридин оранж, свързан с двойноверижна (нормална) ДНК се характеризира със зелена флуорисценция, докато акридин оранж, свързан с едноверижна (денатурирана) ДНК се характеризира с червена флуорисценция при източник на светлина с дължина на вълната 488 nm.

http://www.ivfpleven.com/index.php?l=49