0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Здравейте момичета!!!
« Отговор #20 -: Март 07, 2007, 23:13:46 pm »
Това ще рече, че на другото 3D образът е статичен! 8O
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Здравейте момичета!!!
« Отговор #21 -: Март 07, 2007, 23:17:36 pm »
според мен просто не е в реално време, т.е. движенията на бебето са със закъснение. в това не съм сигурна обаче.
ама друг път като ти говоря (и като съм сигурна де) да слушаш 8) :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Здравейте момичета!!!
« Отговор #22 -: Март 07, 2007, 23:19:57 pm »
 :lol:Аз слушам внимателно, бре! Названието обаче не е коректно, дефакто не се различават, дали е реално или със закъснение времето винаги го има!
*
Re: Здравейте момичета!!!
« Отговор #23 -: Март 08, 2007, 07:04:54 am »
Условно е наречен 4D, заради четвъртото измерение - времето. Иначе изображението си е триизмерно, като се следят и движенията на бебето.
Но и според мен названието не е коректно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Здравейте момичета!!!
« Отговор #24 -: Март 09, 2007, 14:14:57 pm »
Та като минал 3D-4D и аз да си кажа :lol: Има такова чудо - по принцип се води 3D тъй като дава триизмерно изображение на нещата. Добавят 4ката когато следят движението на течностите в организма на бебето. Няма статика при 3D-то. Всичко е в реално време, но четвъртото измерение се ползва, за да се следи дали всичко с преминаването на течностите е наред. При 4D - показва в различен цвят кръвта и урината. Според наситеността на цветовете - преценяват дали всичко е наред там. Ползва се при феталната морфология. В Германия се плаща от здравната каса и не струва нищо на преглеждания. Освен това дава също имформация за нухалната гънка и може да бъде основание за амниоцентеза или не.
Евро, кажи сега как да оправяме настроението ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Здравейте момичета!!!
« Отговор #25 -: Март 09, 2007, 15:04:10 pm »
Аааа, днес вече е по-добре /настроението/, не че от вр. на вр. носа не ми е в гъ.., ама по-бива. Абе дорде не забременеем и ний кат хората, май все така ще е.  :(

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com