0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #320 -: Юни 06, 2012, 20:21:55 pm »
Някой запознат ли е ,че в Плевен вече правят АИ? Поне аз така разбрах.Моля,ако има такива момичета правили там да пишат.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #321 -: Юни 07, 2012, 00:32:00 am »
запис

*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #322 -: Юни 09, 2012, 08:39:45 am »
Вярно, е че никой не е писал в темата, но освен прекрасните новини за хубавите бебчета след АИ нямаше нищо ново.
Но нещата се промениха.
В Плевен са започнали да правят АИ и по-точно доц. Русев.
Лично разговарях с него и всъщност той се занимава с АИ.
Докторът е много добър, от доста години работи като репродуктивен имунолог.
Той ми обясни, че АИ не е панацея, но има случай и показатели, при които се прави. За щастие вече в Плевен имат положителни резултати след АИ.
Това е момичета, надявам се че това ще ни донесе още много бебета.
   
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #323 -: Юни 15, 2012, 15:53:42 pm »
Eeee супер новина, дано да я правят както трябва и да има много щастливи бременни след терапията.
butterfly, чак сега виждам поста ти че издирваш координатите на Мартинова, ако още никой не ти ги е дал пиши ми да ти ги дам. Успех с терапиите и процедурите.
За протокола -  аз съм една успешно забременяла и родила мама след АИ. 
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #324 -: Юни 20, 2012, 18:06:58 pm »
Да споделя първо тук радостната новина, че LIT (АИ) проработи при мен отново и чакаме второ дете :D

Успех на всички!
Благодаря ти, Бени!







Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #325 -: Юни 21, 2012, 14:05:55 pm »
Да споделя първо тук радостната новина, че LIT (АИ) проработи при мен отново и чакаме второ дете :D

Успех на всички!

Честито, Фреш Брийз, много се радвам  :D
Леки оставащи месеци и розови гащи на финал  :lol:
Ти къде парави тзи АИ?

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #326 -: Юни 21, 2012, 16:32:06 pm »
Честито Фреш-че!  :D
Лека и спокойна бременност и прекрасно бебче на финала!


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #327 -: Юни 22, 2012, 09:21:02 am »
Ти къде парави тзи АИ?

Пак при д-р Райхел в Германия.

Благодаря за поздравленията :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #328 -: Юни 22, 2012, 09:39:59 am »
Честито, Фреш! Лека бременност, здраво и хубаво бебче!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #329 -: Юни 22, 2012, 09:58:38 am »
Да разкажа малко повече. За първия път съм писала подробно - след АИ забременях веднага с икси на естествен цикъл, като преди това 5 години бебето не ставаше, а причина нямаше. Бях пробвала на два пъти и с имуновенин и един път с ниска доза кортикостероид, не стана.

След като Младежът поотрасна и мина прилично време след секциото, спряхме да се пазим, с надеждата този път да стане естествено. След като още прилично време мина, април 2011 решихме да направим кросмач - беше почти отрицателен. Решихме все пак да направим опит без имунологично лечение, юли върнахме едно много хубаво ембрионче, резултат нямаше. Планирахме нова АИ и я напарвихме през октомври, кросмачът стана идеален. Ноември не успяхме да извадим читава яйцеклетка, декември клиниката излезе в почивка, януари - опит. Назначиха ми и PBMC, заради което върнахме ембриончето не на 3-ти, а на 5-ти ден (беше станало късна морула или ранен бластоцист, но на качество уж беше хубаво), след пункцията започнах и кортикостероид. Резултат нямаше. Следващият месец пак не успяхме да стигнем до трансфер. Направихме пак кросмач, телата бяха паднали значително, макар все още да бяха положителни. Решихме да повторим АИ (а така ни посъветва и д-р Райхел) - направихме го през април. В началото на април успяхме да извадим хубава яйцеклетка и замразихме едно ембрионче. В най-оптималното време, 3 седмици след имунизацията, успяхме пак да извадим яйцеклетка и се ориентирахме към трансфер на двете. Доста ни беше страх, защото ако и този път не станеше, щеше да е отчайващо - всичко, на което разчитахме, беше налице. Този път решихме да е по класиката на първия - никакви други имунологични интервенции, да разчитаме само на АИ. Сутринта преди трансфера направих бъбречна криза :? и имаше колебания дали трансферът не е компрометиран, но все пак го направихме. Замразеното ембрионче беше с много по-добро качество от свежото :D Този път, за щастие, резултатът беше положителен! Явно тази терапия си работи при мен :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #330 -: Юни 23, 2012, 04:53:26 am »
Фреши, ЧЕСТИТО!  :D
Много се радвам за теб! Лека и безпроблемна бременност ти желая! preggo
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #331 -: Юни 26, 2012, 22:31:17 pm »
Фреш-че,леки месеци до финала preggo

И ние решихме да направим АИ в Клиника Тодорови.Опитът ми ИКСИ ще бъде към средата на септември(в друга клиника) и за това ще започнем юли някъде.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #332 -: Юли 22, 2012, 22:39:57 pm »
Правилите изследвания в Пирогов могат ли да ми кажат на първо четене дали съм подходяща за АИ? Четох,че ЛАД теста ви е в % и от тях се разбира дали сте подходящи за тази терапия или не,ама аз в моите резултати не видях точно такива проценти.Помагайте докато се чуя с професорката.
ИЗСЛЕДВАНЕ НА ЦИРКУЛИРАЩИ (HLA) АНТИТЕЛА
Повод за изследването: диагностичен
Метод: серологичен
              Флоуцитометричен ( Luminex )
РЕЗУЛТАТ: анти –HLA антитела:

                   Class I ( локус А,В ,Cw )  /-/отрицателен
                   Class II (локус DR,DQ)   /-/отрицателен
Това са едните ,а другите са тези
http://prikachi.com/images/16/5045016e.jpg
« Последна редакция: Юли 22, 2012, 22:44:00 pm от butterfly »
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #333 -: Януари 22, 2013, 09:13:52 am »
Здравейте момичета, щеше ми се да подбутна темичката, защото ми е важно.


Накратко за мен пробваме около три години. Три химически бременности, хванати с кръвни изследвания, още преди менструация всичко приключва. Усещан се защото ми става лошо и биквално лягам болна, след , което пускам тест- положителен. Същото се случи и на ин витрото, трансфер, всичко е ок, 9 дни след трансфера, започвам да се чувствам билна, пускам чхг-35.....лягам болна защоти ми е много зле, на следващият ден , ставам и все едно нищо ми няма, пускам чхг, започнало е да пада.....лекарите не са ми пускали имунология, лично моят не зачита имунологичният фактор, но аЗ на своя глава, след като и след ин витрото имах зачеване и пак се повтори същият сценарии със леко повишеното чхг и болестните симптомо, реших да пусна имунология и съм твърди решена да оравя активна имунизация, няма да мога да пътувам в чужбина, за това мисля да проуча как стоят нещата в клиниката на Тодорови, правят ли го все още?


И някой има ли мнение за приемане на коластра при повишени нк клетки и вместо терапия с имуноглобулин?
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #334 -: Януари 22, 2013, 09:22:02 am »
Първо направи имунологичните изследвания и консултация с имунолог. В темата има писано кой къде ги прави.
За клиниката на братя Тодорови нямам мнение и информация, повечето момичета ходят в Гърция за АИ.

Не знам дали се повлияват нк-клетките след прием на коластра. Аз съм вливала имуновенин и киовиг.

п.п.прегледай целия форум " Генетични, имунологични и неизяснени причини за стерилитет". Направи си изследване за тромбофилия, както и генетични изследвания на теб и партньора ти.
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 09:26:39 am от Мецани »
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #335 -: Януари 22, 2013, 09:37:33 am »
Генетичните, сме ги пускали, там нямаме кой знае какви отклонения, според лекарите. Имаме лек мъжки фактор с проблем с днк - то , но се оказа от високата кръвна захар, в момента я поддържаме и ето, че аз пак направих химическа,  чакам си резултатите от имунологията в Сряда.


Някой с мнение за коластрата,?

В гърция в коя клиника ходите и колко излиза самата имунизация? Изискват ли ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ изследвания преди това и какви са?
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 09:43:41 am от Pufpafka »
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #336 -: Януари 22, 2013, 09:54:36 am »
Писано е обстойно в темата в коя клиника в Гърция се прави АК, както и за изследванията.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #337 -: Януари 22, 2013, 14:03:02 pm »
Pufpafka,има различни варианти, за да направиш АИ. Има две клиники в Гърция, едната е в Атина, а другата е в Солун, можеш и в Германия при Райхел. Можеш и тук в България да направиш АИ при доц. Русев. Въпрос на финанси. Сега не знам дали имат промяна на цената, но аз като правих АИ в Гърция беше 600 евро, отделно разхода до там. Искаха ми предварително хепатит и спин, но тези изследвания ги искат навсякъде.
Но в клиниката на Тодорови, не ти препоръчвам.
Доц. Русев е в България и е много добре запознат точно с АИ. В момента работи в клиника "Малинов" и прави АИ в София. Цената мисля че е около 80лв.   
Вземи си всички изследвания и направи една консултация с него, мисля че няма да съжаляваш. Ако искаш пък отиди в Пирогов при проф. Мартинова, за да чуеш и нейното мнение.

 
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #338 -: Януари 22, 2013, 16:14:59 pm »
Pufpafka, теодор ти е дала хубав съвет, който се покрива с моето мнение. Изчакай резултатите от имунологията и направи консултация, все пак не можем сами да си назначаваме лечение, нали за това са лекарите, на които се доверяваме. Не е шега работа.

Аз също съм правила АИ в Солун, цената беше 600 евро, след консултация със Стела Прапас... но при нас очевидно не беше панацея...

Разбира се, не омаловажавам АИ, само споделям личния си опит. Всеки случай е строго индивидуален и трябва да се огледа цялостният проблем на двойката.

Успех!

П.с. Проследявала ли хормоните на щитовидната жлеза?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #339 -: Януари 22, 2013, 17:24:43 pm »
Много ви благодаря момичета за отговорите!!! Ще направя първо консултация с бг специалисти. При мен са проследявани хормоните, а щитовидната се върти между 1-2....Антителата са в норма, така че ги отписахме. Имам повишен пролактин, но нямам проблем с цикъла и овулацията/проследявано/ пролактина го контролирам с хапчета и е в норма. При мен не е проблем забременяването....явно, а проблема се явява някъде след имплантацията веднага, съмнявам се за повишена активност на нк клетките и липса на хелпъри или защитни тела за партньора и за това искам да направя имунизацията и смятам, че би помогнала. Симптоматиката изцяло я имам  :?