0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #260 -: Август 06, 2010, 15:59:29 pm »
Ама твоите НК са си в норма. Ти ще правиш ли АИ или не?
Благодаря за палците, ще са ми нужни следващата седмица :)

Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #261 -: Август 06, 2010, 16:03:15 pm »
Надеж, за сега реших да изчакам с активната имунизация, защото имуноложката на клиника Малинов ме разубеди, във връзка с хашимотото ми, а от миналата седмица се оказа,че имам и инсулинова резистентност, още не съм наясно какво е влиянието и на този фактор върху общата картинка при мен
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #262 -: Август 09, 2010, 08:34:50 am »
Има едно момиче във форума, което е правило АИ с автоимунно заболяване, мисля че беше Fresh Breeze. Не се сещам какв точно беше проблема. Но и тя така казваше мисля, важно е в момента като ти правят манипулацията да не е активен.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #263 -: Август 10, 2010, 21:58:09 pm »
Да, аз съм си писала с нея, но при нея е друго автоимунна заболяване, не е хашимото.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #264 -: Август 13, 2010, 20:47:22 pm »
Момичета, помагайте  :oops:
Днес си взех резултата от ЛАД теста, професорката я няма и незнам с кого да направя консултация  :(

Циркулиращи (HLA) антитела слабо(+)положителни =16%
Брой тест клетки 12            16%положителни резултати



Може би трябва да направя АИ  :?
« Последна редакция: Август 13, 2010, 20:49:27 pm от Надеж »

*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #265 -: Август 14, 2010, 10:02:02 am »
Надеж, по-принцип антителата трябва да са над 50% процента, а 30% до 50% е граничния резултат. Към момента трябва да вземаш сама решение за АИ или да направиш консултация с друг имунолог. Или да изчакаш проф. Мартинова да се върне на работа. Или пиша на Албена, прати и теста и помоли тя да направи консултация с д-р Стела Прапас - тя е имунолог и тя прави АИ, но те сега почиват, което предполага, че ще трябва да чакаш.
 
За автоимунното заболяване няма значение какво е.     
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #266 -: Август 14, 2010, 20:18:55 pm »
Благодаря ти, teodor, и професорката и клиниката в Солун започват работа на 30.08, а дата за АИ е 31.08  :?
Колкото и да не ми се иска да я безпокоя ще се обадя на проф. Мартинова за консултация  :?
Просто няма на кого друг да се обадя.... 

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #267 -: Август 14, 2010, 23:15:33 pm »
Според постовете по-напред "совите не са това което са", т.е. ЛАД теста на Мартинова не е това за което го мислим. Чудя се наистина има ли смисъл да се дават пари на вятъра, при все че може да се направи консултация в Гърция или по мейл в Германия?!
Целомъдрие, момичета! Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #268 -: Август 15, 2010, 09:30:38 am »
 evro, знам колко скептично си настроена към това изследване. Доста се интересувах от темата, много е дълго всичко, единственото вярно е че в България никой не се занимава с това и на никой не му е ясно. Но повярвай ми този ЛАД тест го видя д-р Стела Прапас в Гърция и абсолютно си потвърди. А що се отнася до проф. Мартинова мога да ти кажа, че й вярвам на 100%, това е теста. 
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #269 -: Август 15, 2010, 13:42:55 pm »
evro, от клиниката в Солун ми казаха да отида в Пирогов и да го направя там теста. След като това изследване им дава представа за нещата, не виждам проблем.
Доколкото знам в Германия изискват други изследвания, които изобщо незнам дали се правят в Бг. Но тъй като смятам да правя АИ в Солун се съобразявам с тях, аз така или иначе пради АИ ще направя консултация с имунолога на клиниката.
И ти благодаря че "вхърляш по едно око" и на тази тема. Куража определено ще ни е нужен  :)
Иначе за парите - 35 лв. са нищо на фона на 600Е които ми поискаха за HLA типизиране в чужбина, за ЛАД не помня колко искаха...

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #270 -: Август 15, 2010, 14:07:32 pm »
Съкровища мои, моя близка скоро получи пореден удар с тоя ЛАД..., оказа че чиста 0 резултата и, което на практика е невъзможно.
Да, изслезвания се правят всякакви, но интерпретациите всеки си ги нагажда кой на където му е китката. По спомени тя плати око 100 лв, да си разбие крехката и без това нервна система. Мисълта ми е: ако сте решили АИ - правете го ако не ви е противопоказно, всичко останало е бошлаф. Аз мисля че ХЛА типизирането е предопределящо.

И все пак за мен чисто имунологичния стерилитет е в проценти ако не абсолютна нула, но макс. 5%. И вярвам че ВИЕ не сте от тях! Правете каквото сте си наумили, но не се отдалечавайте от свястните АРТ-клиники!

Целувки момичета, знам че ме разбирате правилно!  :grouphug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #271 -: Август 15, 2010, 16:02:36 pm »
evro,кой резултат е 0 (от АРТ процедура,от изследване),за какво е платила 100 лв. твоята близка,сама ли е решила да прави АИ?В кои случаи е противопоказна АИ,има ли специалист, който да ми обясни тези моменти?Ти имала ли си имунологичен проблем и как го разреши?Не съм наясно,просто питам.
Благодаря!


Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #272 -: Август 15, 2010, 22:39:45 pm »
За себе си мога да кажа, че съм се хванала като удавник за сламка с тази АИ  :(, след като в специализирана клиника ми казаха че незнаят какво да направят  :(...

Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #273 -: Август 15, 2010, 22:43:39 pm »
За себе си мога да кажа, че съм се хванала като удавник за сламка с тази АИ  :(, след като в специализирана клиника ми казаха че незнаят какво да направят  :(...
Дано "сламката" се окаже "спасителния кораб" и достигнеш до успешна бременност!


*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #274 -: Август 15, 2010, 22:44:59 pm »
evro, когато си от страната на печелившите е много лесно да се дават съвети. Ако беше направила 3-4 аборта или пък си на опашката за n опит инвитро дали щеше да говориш така?
От къде пък се взе тая статистика за имунологията? Къде я намирате пък аз все не мога да я намеря. Не може ли да се разбере най-накрая, че това са възможностите на нашата страна относно този проблем и ние не можем да направим нищо друго.
А на мен това всичко, което съм написала ми отне месеци наред търсене и ровене, телефонни разговори, пътувания до София, нерви, четене по чужди сайтове и да не говоря още. Не искам никой да ми благодари, съжалявам много, ама наистина много, че написах каквото и да било. Аз така си знаех, че ще стане. Винаги когато реша, че мога да помогна, винаги се намира нещо да ми пречи. Но аз бях до тук. Утре ще пратя съобщение на модераторите да ми изстрият всичките постове и регистрацията.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #275 -: Август 15, 2010, 23:19:51 pm »
teodor, мила, никой не пречи на никой. Тук е мястото където споделяме какво да правим и как да го правим за да успеем да си родим дечица. Всеки сам за себе си преценява на коя информация може да се довери и накъде да продължи. Това че си изчела много инфо за АИ и си го споделила с всички е страхотно, не съжалявай за това.
И ние ще успеем, както evro и както още много момичета от форума. На всички да са им живи и здрави дечицата. Всеки тук минава по трудния път и за това сме тук за да си споделяме и помагаме.

godgift, благодаря ти, Дай Боже всички скоро да успеем  :)

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #276 -: Август 15, 2010, 23:44:19 pm »
evro,кой резултат е 0 (от АРТ процедура,от изследване),за какво е платила 100 лв. твоята близка,сама ли е решила да прави АИ?В кои случаи е противопоказна АИ,има ли специалист, който да ми обясни тези моменти?Ти имала ли си имунологичен проблем и как го разреши?Не съм наясно,просто питам.
Благодаря!
Явно не си ме разбрала правилно.
ЛАД теста и е абсолютна 0, за самия тест е платила 100 (по памет), не прави АИ защото има автоимунно активно. Не, не мисля че в България има специалист който да даде еднозначен отговор за репродуктивната имунология. Аз лично за момента най-голямо доверие имам в Германия.
Моя имунологичен бяха силно завишени АФА, които обаче са в следствие на ендометриозата (вероятно).

Ех, Теодор... съвсем в друго посока отиде. Изобщо, ама изобщо не съм целяла да стигнем до тук, прости ми. Съжалявам че те разстроих и че си се почуствала от "страната на губещите", нещо за което обаче мога да споря с теб до сутринта. Изобщо няма страни, магията е да открием верния път. Тук, при нашата планина няма загубени, има преки и заобиколни пътеки. За съжаление нямам силата да те приведа на другия бряг, но те чакам и знам че това ще е скоро!

п.п. само като си спомня аз какви ги говорих преди... исках да си "изтръгна матката" след втория неуспешен опит. Прегръщам те!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #277 -: Август 16, 2010, 09:51:58 am »
Убедена съм, че имунологичният стерилитет е доста малък процент от всички причини.
И съм сигурна, че на някои места този фактор се преекспонира, а другаде се неглижира.
Просто забележете, че във всички статии се говори на базата на проведени изследвания за възможни причини, възможни терапии и хипотези.

Размножаването(извинете за израза, но е това) при бозайниците е може би най-сложния биологичен процес. И причините за неуспех на този процес са страшно много.
Струва ми се, че напоследък неизясненият стерилитет се разглежда като имунологичен, а това не винаги е вярно. Аз се сещам за 2 случая на 100% имунологичен стерилитет - Фрешбрийз и Албена.

Пиша това, защото и аз съм изхарчила доста пари за вливания, изследвания и т.н.
И колкото повече влизам в тези имунологични дебри, толкова по-неясно става всичко. Толкова повече изследвания се оказва, че имам ненаправени.
Бих казала, ако имате възможност направете АИ, не се хвърляйте в хиляди изследвания, защото няма кой знае каквъв смисъл от тях.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #278 -: Август 16, 2010, 12:20:37 pm »
Въобще нямам намерение да споря, с който и да било. Истината е че всички знаят за Фрешбрийз и Албена, но никой не знае за другите, който са забременели след АИ. А искам да кажа, че има такива и това че не са писали във форума, не означава че не съществуват. Вече съм помолила да ми изтрият всички постове и регистрацията, даже пак го пиша тук и се надявам, това да стане.   
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #279 -: Август 16, 2010, 14:43:16 pm »
Teodor много съжалявам че ще те загубим като събеседник в тази тема :?.
 Моля те размисли още един път.
 Тъжно ми е че така се получи. :(
 И без това сме малко хората, които пишем в тази тема. Защо трябва да се нараняваме? Нали всеки има правото да изкаже своето мнение.
Винаги ще има за и против активната имунизация. ВСеки сам трябва да реши дали си струва  да поема по този път.
Лично за себе си съм решила да направя АИ .
Консолтирах се по имейл с др. Райхел. Пратих й всички мои изследвания направени досега.
При мен като причина за двата ранни аборта излизат повишените НК клетки и леко повишените IgG .
Направихме Хла-типизиране по настояване на докторката.
Миналата седмица получихме писмото й че сме подходящи за АИ.

Датата на първата инжекция със съпружески лимфоцити е на 23- ти август.
 Втората инжекция ще е след около четири седмици.
 И три седмици след втората инжекция трябва да дам кръв за да се види дали са се образували нужните антитела.
Цената е малко увеличена, вече е 600 евро.