0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #60 -: Април 15, 2009, 16:52:45 pm »
Radosst,значки какво излиза,че не може да си правим там АИ ако не сме пациенти на въпросния доктор?Хмммм,лошо.
sistur,явно ще ме изпревариш  :lol: ,аз в клиниката ще ходя чак в събота.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #61 -: Април 15, 2009, 18:47:49 pm »
Мече ами май така излиза,аз затова не съм ходила досега.Ако някой знае нещо друго да каже,на мен инфото ми е от разговор по телефона със служителка.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #62 -: Април 16, 2009, 11:20:06 am »
Момичета питах снощи док за таки АИ. В Малинов не я правят.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #63 -: Април 16, 2009, 13:09:38 pm »
sistur,а д-р Стаменов или д-р Персенска изказаха ли някакво мнение за АИ ?
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #64 -: Април 16, 2009, 13:13:24 pm »
sistur,а д-р Стаменов или д-р Персенска изказаха ли някакво мнение за АИ ?
И мен това ме интерисува.
 Някъде във форума бях чела мнение на д-р Прапас , че АИ не се пръпоръчва припациенти с антифосфолипиден синдром , поради риска от задълбочаването му.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #65 -: Април 16, 2009, 13:38:38 pm »
Бях при д-р Персенска. От начина покойто се изказа за АИ останах с впечатлението, че не и вярват много-много. Но подчертавам това е моето впечатление, никой в прав текст не ми каза да не се занимавам с "глупости". Но то няма как иначе да е като нещо в последно време не вярвам на никой :balk_198:, което е доста лошо за емоционалното състояние. Някой ще трябва да ме натупа яко за да се върна на земята.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #66 -: Април 16, 2009, 14:06:40 pm »
Явно и това с АИ е същото като с НК-клетките,някой го приемат,други го отричат.Доста объркващо.Значи, като най-близък вариант остава Солун,ама доста парички ще излезе.
sistur ,горе главата ,не се отдавай на мрачни мисли и настроения,че  osi_6
fatalwoman ,май няма да е зле да се свържем с д-р Прапас,поне той най-добре ще те ориентира за това може или не може при теб да се приложи АИ.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #67 -: Април 17, 2009, 22:24:27 pm »
Здравейте, момичета,
аз в момента правя Изоимунизация в клиниката на Тодоров, но не съм се срещала с въпросния доктор. Пациентка съм на д-р Владимиров. Той не отхвърля АИ, даже като го попитах какво мисли да се подложа на това преди следващ опит, каза, че има негови пациентки, забременели след АИ. В Тодоров само казах, че съм пациентка на д-р Владимиров и искам да направим Изоимунизация при тях и на следващия ден единствено с Вирусология на мъжа ми отидохме да дава кръв. На по-следващия ден бяха готови 26-те дозички. Съхраняват се замразени, поставят се подкожно. Ако някой има по-конкретни въпроси - насреща съм! :D
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #68 -: Април 18, 2009, 00:03:04 am »
Binky, попита ли и обясниха ли ти какви са страничните ефекти от тази изоимунизация? Ако не са, можеш ли да попиташ, какво може да се очаква в дългосрочен план(освен бременност, разбира се).
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #69 -: Април 18, 2009, 10:27:46 am »
binky-s ,много ти благодаря за инфото.Ти вече напрви ли АИ?
Весели празници!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #70 -: Април 18, 2009, 15:30:25 pm »
binky-s , какви предварителни изследвания правихте преди процедурата , освен вирусология , която предполагам , че е задължителна?
Кой те насочи към АИ ?
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #71 -: Април 18, 2009, 17:03:15 pm »
Здравейте,
за страничните ефекти попитах, разбира се, но по-скоро какво да очаквам по време на самата процедура. Освен леко зачервяване на мястото, друго не се очаквало да ми се случи. Е, дори и това ми няма, да не говорим за някакви други неразположения. Обясниха ми, че тази АИ се прави еднократно и веднъж изградят ли се тези антитела (ако това се случва наистина, признавам този момент не ми е съвсем ясен) си действат доживотно. Около 2 седмици след последната инжекция се предполага, че са настъпват промените, на мен ми остават още 10. По тази причина сега ще си отложа дори замразения трансфер, за да е месец след последната доза.
Предварителни изследвания конкретно за тази процедура не сме правили. Към АИ ме насочи Неизяснения ни стерилитет, това че от 5 г. се борим и сме търсили причината къде ли не. Моят доктор ми каза да я направим, щом съм решила. Консултирах се с ендокринолог, защото съм с леко Хашимото и това е. Най-много инфо за АИ получих тук, в Зачатие. Фаталче, Вирусологията на мъжа е единственото задължително изследване преди процедурата. Етерна, мен мъжа ми ме боде, така че няма да мога скоро да питам какво може да настъпи в дългосрочен план. Аз очаквам да настъпи бременност!  :D
Весели празници на всички!
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #72 -: Април 18, 2009, 19:27:33 pm »
Етерна, мен мъжа ми ме боде, така че няма да мога скоро да питам какво може да настъпи в дългосрочен план. Аз очаквам да настъпи бременност!  :D
Весели празници на всички!

Желая ти го от сърце, стискам ти палци и чакам да се похвалиш  preggo.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #73 -: Април 18, 2009, 23:00:49 pm »
И от мен много стиснати палци и весели празници.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #74 -: Април 18, 2009, 23:50:54 pm »
Binky,а терапия с имуновенин и преднизолон правила ли си преди да се насочиш към АИ.Имаш ли отклонения при имунологичните изследвания,завишени ТАТ и МАТ?При кой ендокринолог ходиш?Питам,защото аз също съм с Хашимото и ме вълнува въпроса за АИ- уж я отричат  при активен автоимунен процес!И аз ти пожелавам успех!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #75 -: Април 19, 2009, 23:35:34 pm »
момичета, след като изчетох темата и други мнения се замислям дали да не говоря с доктора си за АИ. ние опитваме от 5 години, с проходими тръби съм, хормони в норма, мъжките показатели са добри, имам положителен тест след инсе, но за кратко - кухо яйце. надявам се да се включат още момичета, които са направили АИ и са успяли, както и да напишат в кои момент и кой ги насочи към това. благодаря предварително. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #76 -: Април 22, 2009, 12:49:14 pm »
Аз си я самозначих след 3 неуспешни ИКСИта.И я направих в клиниката на тодоров-дано следващото ми ИКСи е успешно след нея!
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #77 -: Април 22, 2009, 13:31:09 pm »
А колко струва процедурата?
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #78 -: Април 22, 2009, 13:48:59 pm »
И аз след две неуспешни ИКСИ-та мисля да си я самоназнача,може пък да успея да се самоизлъжа и да стане чудо  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #79 -: Април 22, 2009, 14:06:17 pm »
Аз смята още след първото неуспешно инвитро да си я самоназнача, но каква вирусология трябва да има за мъжа ти? За да мога направо да отивам подготвена и да не се мотая.А пък за чудото ще стискаме палци и на нашата улица да изгрее все някой ден слънце.