0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
моля ви отново за коментар
« -: Февруари 27, 2007, 17:10:54 pm »
 :(.Здравеите. Не спираме да четем форума и от тук разбррахме от къде да поемем по трудния път. Отидох при д-р. Кацаров, назначи изследвания при Кандиларов. Микробиология И тестострон.Преди малко ги взехме и FSH   41.72  8O  като референтните граници са 1.5-12.4. Междувременно направих и друга спермограма На Цар Борис 3-инвитро клиниката.Заключение- азооспермия,маи така се пишеше....
Иначе като гледам другите неща и тестостерона от микробиологията са в нормата. Много се уплашихме за FSH. Моля даите ми някакво инфо за този хормон,дали на него се дължи тази диагноза, лекува ли се,ще се побъркаме от притеснение,чак след 2 дни сме при доктора отново.
*
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2007, 18:07:10 pm »
сигурни ли сте че това не е някъква грешка.
И моя мъж е с тази диагноза , и ние правихме хормонални изследваня
FSH-2,48.
Аз мисля че има някъква грешка.
Дано се включи и Мели тя може да ти отговори
*
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2007, 19:41:14 pm »
emi nali uj v specializirana klinika hodihme,to pak ako se taka stavat greshki,veche neznam
lora20, kade gi pravihte izsledvaniata
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 19:46:25 pm от stiv »
*
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2007, 19:54:23 pm »
stiv, мястото където сте отишли е правилното!
*
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2007, 20:46:53 pm »
da.razbiram che e pravilnoto,iavno sam afektiran ot rezultatite si i  :(

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 08:49:09 am от Lali »
*
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2007, 22:57:09 pm »
emi nali uj v specializirana klinika hodihme,to pak ako se taka stavat greshki,veche neznam
lora20, kade gi pravihte izsledvaniata
правихме изследванята в клиниката на Щерев.
Почакаи още малко нали след два дни ще разберете резултата.
Коментираите го с вашия лекар.
Имаите вяра че всичко ще се оправи,нас вярата ни крепи.
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #6 -: Февруари 28, 2007, 17:39:08 pm »
Стив,
преди да правите каквито и да е било изводи, повторете FSH. Малко късно се включвам и може би вече си бил на лекар, но сме били в положение подобно на твоето и зная какво е. Решение има за всичко! Не искам да се отчайваш! Докато не направите биопсия на тестисите не може да правите генерални заключения!
Успех ви пожелавам!
*
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #7 -: Февруари 28, 2007, 23:49:33 pm »
защо да повтаряме FSH аз не разбрах много ли е лош този резултат.В Кандиларов правихме изслдването
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #8 -: Март 02, 2007, 00:51:50 am »
Винаги съществува вероятност да има лабораторна грешка. И аз бих ти препоръчала да го повторите. Успех!
*
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #9 -: Март 02, 2007, 22:48:47 pm »
донорство,това ми казаха
за друго нямало смисъл...
нито биопсия,нито нищо...
съжалявам много, не съм го очаквал :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #10 -: Март 02, 2007, 23:12:38 pm »
Защо да няма смисъл?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #11 -: Март 03, 2007, 21:12:42 pm »
ами повтарям думите на д-ра. Единствения варянт е донорство,за друго -лечение или нещо подобно нямало смисъл...
Дори не ни се обясни,на какво се дължи този близо 4 пъти надвишен FSH, лекува ли се,какво е,що е... :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #12 -: Март 04, 2007, 23:05:32 pm »
Стив, намери си лекар, който ще отговаря на въпросите ти. Естествено, че има смисъл. Смисълът е да станеш родител. И това ако не е смисъл, здраве му кажи.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #13 -: Март 05, 2007, 16:10:19 pm »
в клиниките по стерилитет много много не носочват към лечение на "мъжкия фактор". Така че се консултирай с уролог - андролог. д-р Кацаров - ако си от София. Без да се изняснят нещата до край не може да приемаш отговора от клиниката на Щерев.  Успех  :balk_602:

 
*
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #14 -: Март 05, 2007, 23:10:19 pm »
точно Кацаров ми беше лекаря, при когото ходихме, и които постави диагнозата окончателно, и който съветва- донорство
Re: моля ви отново за коментар
« Отговор #15 -: Март 06, 2007, 13:40:33 pm »
Извинявай много Стив, но покрай другите постинги в тази тема не съм прочела че си ходил при Кацаров.
Не знам какво да те посъветвам, освен да потърсиш още едно мнение по въпроса- естествено другия вариант е самата д-р Даскалова .
и за всеки случай наистина повтори FSH щом тестостерона е добре.  при моя мъж имаше завишено FSH(с 2 и нещо), но тесторона беше под долна граница.