0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

3D УЗИ и фетална морфология
« -: Февруари 26, 2007, 10:56:57 am »
Момичета бихте ли ме посъветвали къде мога да направя 3D УЗИ и фетална морфология, и евентуално колко ще ми струва?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2007, 11:17:16 am »
от София ли си?

ако да - при д-р Виолета Димитрова в МЦ Фемина.
3Д ултразвук не е необходим за феталната морфология.

фетална морфология на посоченото място струва 40 лева. запиши си час поне 1 месец по-рано.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2007, 18:50:14 pm »
Цитат
фетална морфология на посоченото място струва 40 лева
към средата на февруари струдавше 50 лева, със запис на СД или видеокасета - още 10 лева.
*
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2007, 18:56:43 pm »
Момичета, към д-р Димитрова ли насочва д-р Владимиров пациентките си. Май това име ми каза, но не съм сигурна. Питам защото си мислех да го попитам сега в четвъртък на прегледа, но ако си запазя час тогава и наистина има свободни часове чак за след месец аз ще съм 21 седмица (най-рано в зависимост от свободните и часове). Да не стане късно   :(. Трябва ли да си нося CD (стандартен ли е)?
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2007, 18:59:08 pm »
Да, и на мен ми струваше 50 - в края на декември.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2007, 19:10:26 pm »
Лан, ми аз доколкото знам от прочетеното тук д-р Владимиров насочва пациентите си при доц. Томова, която преглежда и в неговата клиника.
*
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2007, 19:17:00 pm »
 :oops:Уф, изложих се! Ами така е - помня някакво женско име и помня, че ще питам когато ида и това е. Пък основното, името, не го помня. Съжалявам, че се намесих в темата, момичета. Благодаря , lady_11, много ме успокои, че е в неговата клиника.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2007, 19:24:15 pm »
не бих казала, че д-р Владимиров насочва пациентките си към конкретен специалист за феталната морфология. поне мен не ме е насочвал.

за цената съм подвела, информацията ми е от преди 1 година.
при Димитрова тогава можеше запис на видеокасета или флаш-памет. не знам сега дали вече може и на диск, сигурно може. хубаво е да си носите предварително.

Томова е от най-добрите за фетална ехокардиография. самата Димитрова предпочита за гледане на сърцето да насочва към Томова.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2007, 06:35:24 am »
Цитат
Томова е от най-добрите за фетална ехокардиография. самата Димитрова предпочита за гледане на сърцето да насочва към Томова.

Аз ще споделя моя личен опит:
1. Доц. Томова ми обяви цена за ФМ по телефона: 70 лева в клиниката на д-р Владимиров, и 100 лева в клиниката на Св. Лазар /лично на мен ми се видяха множко/;
2. След ФМ д-р Димитрова ми препоръча ехокардиография в 22-24 седмица при друг доктор, мисля че се казваше Спасов или Марков, пак от МЦ "Фемина".

Като цяло при прегледа , д-р Димитрова  веднъж поне не стопира трандсюсера, така че, какво и как е видяла -  незнам. Може би моите очаквания са били прекалено големи. Мислех си, че вместо да ми каже "Има два бъбрека", вътрешните органи /без сърцето/,  ще бъдат измерени, разбира се тези, които позволяват да бъде направено такова ехографско изследване  и съпоставени дали отговарят на развитие на този срок за бремеността.
 
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #9 -: Февруари 27, 2007, 09:20:29 am »
Момичата записах си час при д-р Виолета Димитрова за 30,03,2007, едва за тогава имаше свободни часове, но аз тогава ще съм в 18 г.с. дали това е добре?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #10 -: Февруари 27, 2007, 09:42:45 am »
Vanesa, 18-та седмица е идеално за фетална морфология.

лейди, вътрешните органи не се измерват като размер. ФМ проверява дали всички органи са налице и дали изглеждат "както трябва", образно казано. мерят се глава, крак, ръка - ей-такива неща. тя засича тия размери и на компютъра веднага се изчислява на коя седмица отговарят - както всеки размер поотделно, така и усреднена стойност на развитие. би трябвало да ти дадат снимки? Димитрова е много опитна и действително може да ти се стори, че работи прекалено бързо, не спира да мести трансдюсера насам-натам. това не означава нищо негативно.

Томова значи и тя е дигнала цените, преди една година, ФМ при нея в клиниката на Владимиров беше 50 лева.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #11 -: Февруари 27, 2007, 11:34:54 am »
Лейди, накрая не ти ли даде описание , с това какво е видяла.Аз имам такова и пишеше подробно размери , риск да Даун , кръвоснабдяване и т.н. Накрая ми написа заключение и неща , които трябва да правим занапред.За  ехокардиография и на мен ми беше препоръчала Спасов(и аз не съм сигърна за името,но беше със "С").
<br />
*
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #12 -: Февруари 27, 2007, 13:02:16 pm »
Дано не съм закъсняла. Сугурно и при доц. Томова е такъв наплив. Въобще си нямах представа, че трябва да се запиша цял месец по-рано. :(
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #13 -: Февруари 27, 2007, 18:26:28 pm »
Лан и при доц.Томова е наплив ,но когато и обясних ,че нямам време ,защото тогава бях в 17 г.с. ме вмъкна по-напред само че в "Св.Лазар" и там прегледа беше 100лв ,но много обстоен и си заслужаваше и с моя мъж бяхме удовлетворени. Това беше тази година януари месец. Успех с часовете аз лично само при нея успях да си взема навреме ,а д-р Димитрова и д-р Марков от МЦ "Фемина" изобщо не можах да се вредя.
*
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2007, 19:48:35 pm »
Liubomira*, благодаря за успокоението! Аз все пак ще изчакам четвъртък и ще питам д-р Владимиров. Един ден по-рано или по-късно няма да е фатален. :)
Някой може ли да каже до коя седмица най-късно се прави фетална морфология?
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 19:52:30 pm от Lan »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #15 -: Февруари 28, 2007, 06:05:41 am »
Ми до 24 гледат сърцето, а защо не и другите органи?!
Аз бях на преглед при д-р Димитрова в 17 г.с. и тя дори ми каза, че в този срок на бременноста не се гледало всичко.
Колкото за въпроса на Зори, да имам си лист хартия, имам си и запис на прегледа , включително и доплер.
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #16 -: Февруари 28, 2007, 10:26:55 am »
 lady_11 би ли ми казала каква точно беше цената на твоя преглед при д-р Димитрова?
*
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #17 -: Февруари 28, 2007, 13:56:41 pm »
 :)lady_11, много ти благодаря! Така ме успокои! Сега и месец да трябва да чакам, пак ще отида най-късно в 21-22 седмица.
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #18 -: Март 03, 2007, 14:20:27 pm »
Ще може ли да ми дадете телефона на МЦ Фемина и по специално на д-р Димитрова? Благодаря ви предварително!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: 3D УЗИ и фетална морфология
« Отговор #19 -: Март 04, 2007, 06:05:37 am »
Пусни си търсачката, има ги в стари теми.