0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
Да предположим чисто теоретично, че един мъж е в състояние на пълно сексуално въздържание в продължение на месеци или дори години. Какво става с производството на сперма? Предполагам, че Майката природа е решила този въпрос чрез нощните полюции. Но така ли е наистина? При липса на секс производството на сперма подтиска ли се или всичко си е както при мъж водещ редовен сексуален живот? Ако в продължение на 1, 2, 3 или повече години не се практикува секс и съответно няма еякулация, това води ли до някакви сериозни последици за нормалната сперматогенеза?
Извинете ме ако въпросът ми е глупав, но ми е любопитно. :?
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Да, определено има значение. След 48 часа сексуално въздържание качествата на еякулата се влошават, особено при мъже, при които по принцип има проблеми.

И по принцип средностатистическата норма е изработена за срок на сексуално въздържание от 3 до 5 дни.


Копирах по-горе отговора на д-р Мели!Бях и задала почти същия въпрос в една друга темичка.
*
майко мила, сега разбирам колко съм тъпа!а аз давам на моя поне 5-6 дена почивка, уж за да се подобри качеството..... :?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Лошо.
Останало ми е в главата от курсовете по сексология, навремето че на 14 дни е редно да има семеизпразване.
Иначе напълно подкрепям копираното от naiema!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Имаше и една статия на сайта, в която се казваше  "въздържайте се от въздържание" - доколкото си спамням няколко месеца не са проблем, но повече не е добре. На мен обаче ми е странно, че има мъже които да се въздържат напълно, при липса на партньорка, знаем че решават въпроса "саморъчно"  :lol:.  Извинете за израза, но това са си естествени неща. Разбира се може би не всички мъже са така. :dontknow:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Разбира се може би не всички мъже са така. :dontknow:

Всички са така.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Аз също мисля, че всички мъже са така. Зададох този въпрос чисто теоретично.  :lol:
Половото въздържание при мъжете може да доведе до сериозни проблеми с пикочната и половата система, само че не мога да си спомня къде беше статията.
*

    Гост

"...знаем че решават въпроса "саморъчно"..."

Както и жениете.:)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
"...знаем че решават въпроса "саморъчно"..."

Както и жениете.:)
Да, ама при жените няма отношение към качеството на яйцеклетката.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Ghost

Няма спор. Влияе на самочувствието.
« Последна редакция: Март 10, 2007, 23:07:33 pm от BLACK_ROSE »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Няма спор. Влияе на самочувствието.

Тъй, де, само че темите за женското самочувствие могат да се разискват няколко форума по-долу, "На чашка кафе и на халба бира", пък тази тема нека остане за мъжкия проблем, моля.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу