0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sianabg

Здравейте момичета,

От половин година резултатът ми от цитонамазката е 3d (мюнхенска класификация). Аз съм много притеснена, но според 2-ма гинеколози (според много хора били много добри), при които ходих, не трябвало да се притеснявам, защото на колпоскопа нямало нищо. Но мен много ме е СТРАХ. Какво да правя? Решила съм след следващия резултат да посетя доц. Кърлов и да се консултирам с него.
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2007, 22:38:00 pm »
Мила, не се бави а побързай с посещение при доктор в онкологията (НСБАЛО) !
Мен като ме конизираха и лежах с едно момиче, което е било с 3д (също конизирана). Не се плаши все пак но потърси СПЕЦИАЛИСТИ!
Успех!
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2007, 09:37:43 am »
Сиана, първо се успокой!
Това, че за половин година няма промяна на групата в негативна насока е добре, но за толкова важно нещо не бих се доверила на лекарските мнения, колкото и позитивни да са отзивите за тях, след като самата аз се чувствам неспокойна. Не знам кои са тези "много добри" гинеколози, но имай предвид, че трябва да посетиш онколог. Аз лично съм с едно наум за Онкологията, тъй като и там постяват неверни диагнози, но за един лекар се суди колко е добър не само по отношението към пациента, но и по резултатите! Успех!
*

    sianabg

Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2007, 09:48:37 am »
Аничка, можеш ли да ми кажеш някой наистина добър онколог?
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2007, 11:42:41 am »
Сияна, имаше прекрасни отзиви за проф. Горчев от Плевен.
Ето ти координати:
http://www.svmarina.com/


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    sianabg

Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2007, 11:46:24 am »
А случайно да знаете някой от София?
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2007, 12:01:56 pm »
Сияна, свържи се с Coookie от форума. Тя прави конизация. Може да ти даде съвет.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2007, 12:12:22 pm »
Вече записах час при Горчев - все пак Плевен не е далече от София. Но ще се радвам и на други мнения и по-специално за доц. Кърлов?
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2007, 13:29:46 pm »
За Кърлов съм чула добри мнения, стига да успееш да се добереш до него! Той е шеф на отделението по онко-гинекология в НСБАЛО!
Успех!
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2007, 14:19:43 pm »
И само още малко да ви занимая с моите пролеми. Понеже си записах час чак в началото на април, а по план трябва да отида на преглед в началото на март, мислите ли, че ще е късно, ако изчакам до април. Или да отида тук в София в началото на март, а след това през април да отида в Плевен при Горчев?
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2007, 16:12:43 pm »
Сиана, аз лично си правих конизацията в частния кабинет на Славчев, 130 ми излезе "удоволстивето", но беше през март 2006. Кабинетът е много чист и съвременен, единия от най-добрите в които съм ходила. За сметка на това се чака по 1-2 часа дори и да имаш записан час, тъй като при него ходят жени и от други градове...Била съм при двама гинеколози, единият каза "ооо, щом Славков е правил конизацията няма да подлагам на съмнение решението му", а другият като чу името даже не продължи с прегледа, каза че ме е видял който трябва... Хомеопатът ми като разбра за проблемите ми, искаше да ми дава номер на "много добър гинеколог" и докато търсеше все повтаряше "Бог, Бог...", чак като каза Божидар се сетих, че ства дума за този, при когото съм била и казах, че вече ме е прегледал и тя се успоки, като добави, че пациентите му го били кръстили д-р Бог. Не знам дали е вярно това, но така или иначе при мен каквото имаше да се случва се беше случило и да чукна на дърво преди 2 месеца бях 1 група (преди това 3Б).
Уффф... май доста "рекламно" звучи, но ми се иска да ти дам бърз отговор.
Чувала съм и за Попова на Лъвов мост добри отзиви, но не стигнах до нея слава Богу!
Пожелавам ти скорошно оздравяване!
П.С За координати-пиши на лични, че ще ме бият вече  :?
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2007, 16:41:37 pm »
За д-р Славчев съм чувала противоречиви мнения.
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2007, 17:20:40 pm »
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=28968.0

Прочети този форум. Ще ти се изяснят доста неща.
Стискам палци и успех!
*

    Butterfly_

  • ***
  • 273
  • Много, много щастлива мама и съпруга!!!
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2007, 17:43:04 pm »
За д-р Славчев съм чувала противоречиви мнения.

Той оперира майка ми и опеарацията беше ужасно несполучлива, та се наложиха още две след това!!!
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2007, 18:17:31 pm »
Чудя се дали да отида при доц. Кърлов или в Плевен при проф. Горчев?? Може л да ме посъветвате?
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2007, 18:32:51 pm »
Аз лично ти препоръчвам онкологията в София. Всички онкогинеколози имат и частни кабинети.
Не се притеснявай прекалено. Там имат тактика и стратегия за борба с ХПВ - ще ти предпишат лечение и ще правиш редовни контроли.
Ще видиш, че ще понижиш групата.
Кураж!
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2007, 09:04:44 am »
Благодаря ти за надеждата Мери. Ще се опитам да се добера да доц. Кърлов. Благодаря ви на всички за вниманието. :)
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2007, 10:17:09 am »
Аз съм не съм привърженик на Окнкологията. Преди няколко месеца позната ме свърза с лекуваща там лекарка, която след като разбра, че ми е правена конизация, явно реши, че още трябва да ме мъчи, като ми диагностицира "полипи". Нито един от последвалите прегледи при други гинеколози след това не показа наличието на такива. Но въпросната госпожа ме инструктира да си взема направление N7. Чудя се какво още щеше да ми реже?!?! 8O
*
Re: Цитонамазка 3d, а всички казват, че няма проблеми!?
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2007, 11:05:00 am »
Явно навсякъде има кадърни и некадърни доктори. Аз ходих при двама, сега мисля да отида и при Кърлов. Не искамм някой ден да съжалявам, че сама не съм обърнала внимание на здравето си. Преди време на приятеля ми му откриха енетрококи, аз правих изследване, на което ясно пишеш, че имам бактерии, но гинеколозите казваха, че няма нищо. Добре, че отидох на уролог, за да се излекувма. Това го споделям по повод на компетентността на лекарите.
*

    RDB

Д-р Божидар Славчев наистина е много добър, но никога не ходете при доц. Стефан Иванов -едва не ми коства живота
*
Сиана какво се случва с теб? намери ли кърлов?
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Колпоскопот и Цитонамазката са със  точност 70-80 %  така че само биопсията е 100% верна (пак си зависи кои ти я гледа но място за грешки почти няма)
Диягнозата от Цитонамазката ми беше  ЦИН 1 (лека дисплази и съмнеж за кондиломи)
 Правиха ми ХПВ изследване(излезе отицателно) и биопсия от която все още чакам резултата.
Относно ХПВ моят доктор слага инжекции Интерферон във шийката на матката и лекуването било много успешно,но при мен  за щастие не се наложи.
 Незнам как така само от цитонамазка докторите са преценили че имаш ХПВ... ами то си има специялни тестове за ХПВ а цитонамазката е само съмнеж.
 
 
*

    vaniq

neznam kak moje da pi6ete takiva glyposti za dr slav4ev toi operira maikami i blagodarenie na nego tq e mnogo dobre i nqma nikakvi problemi ve4e nikoga nikoi ne e varnal za razlika ot drygi lekari v mai4in dom na koito sam bila svidetelka edna jena nqma6e parite koito i iska6e dryg lekar i toi ne q operira no dr slav4ev se saglasi da operira jenata bez da i iska edin lev.na maikami sa6to ne poiska pari navsqkade kadeto xodi predi da re6i koi da q operira zapo4vaxa sas symata tq kato go popita kolko 6te stryva toi i otgovori 4e netrqbva da misli za pari taka4e ne sam saglasna s glypostite koito pi6at za dr slav4ev pojelavam my da bade jiv i zdrav i da prodaljava vse taka kakto dosega