0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #360 -: Октомври 23, 2007, 16:21:06 pm »
Мели, моля Ви да коментирате и нашите резултати, които публикувах по-горе. Благодаря!  :youwoman:


*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #361 -: Октомври 26, 2007, 15:52:20 pm »
  Мели,здравей!След спермограмата,направена при теб,най -после взех резултатите на част от изследванията ,които ни посъветва да направим.Не можах да намеря инфо за мъжките хормони,а някои стойности ме притесняват,затова ще ти ги напиша сега,че не ми се чака срещата с ендокриноложката.Ако можеш да ми кажеш мнението си!
 
  TSH   2.12 uIU/ml             [0.270-4.20]
  E2    25.02 pg/ml             [7.63-42.6pg/ml]
  TESTO 413.1 ng/dl             [280.0-800.0]
  PRL   15.55 ng/ml             [4.04-15.2ng/ml]
  LH    6.69 mIU/ml             [1.7-86 mIU/ml]
  FSH   17.46 mIU/ml            [1.5-12.4 mIU/ml]

Преди хормоните посетихме уролог ,според който причината за лошите спермограми е повече от ясна.Той каза че съпругът ми има малки тестиси с недобра структура на пипане,разбрахме че това  е следствие от прекарана заушка ,когато Жоро е бил на 6 годинки.Док каза че не може да помогне никакво лечение в тоя случай(освен ин витро,разбира се ).
  ние все пак ще направим и генетични ...
Бих се радвала да чуя мнението ти.Благодаря!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #362 -: Ноември 01, 2007, 13:18:19 pm »
Здравейте мили дами ! Моля ви отговорете може ли да се прави секс докато пием хапчета за да се лекуваме от анеробна инфекция с приятеля ми? :oops:
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #363 -: Ноември 01, 2007, 15:27:28 pm »
Здравей Мели!
От дълго време следя темите от форумите и бях подготвена за иследванията, които трябва да си направим с мъжа ми, но когато вчера в лаборатория "Здраве" гр.Русе му поставиха диагноза "Азооспермия" за първи път го видях да плаче. На спермограмата пише - Обем 1ml./беше по-малко от обичайното/, ph 8.9, Вискозитет N, Втечняване 15 мин., Седимент Масово Zevoo. Следващите изследвания които трябва да си направи са хормони. Обясниха ни, че ако не е от хормоните, в най-добрия случай можем да се надяваме за ИН ВИТРО.
Моята молба към вас е можете ли да ни насочите към коя клиника да се обърнем, защото живеем по-близо до Варна. Знам, че има достатъчно информация из форумите, но истината е, че в момента ни приемам, ни предавам.
 Възможно ли е "Азооспермията" да се получи в следствие на стрес. Също така мъжът ми е претърпял преди много години катастрофа, в следствие на което има един асансьорен тестис, но въпреки всичко надеждата умира последна. Докторът от Русе каза, че ако не се дължи на хормонална основа ще ни прати при д-р Стаменов за биопсия, за да прецени дали имаме шанс за ИН ВИТРО. Това означава ли, че ако е хормонално има шанс да се лекува.
Благодаря ти от все сърце.
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #364 -: Ноември 01, 2007, 16:59:47 pm »
Здравей,Мели!Бях ти пратила на лични съобщени спермограмата на съпруга ми ,мисля ,че пак диагнозата беше "азооспермия",но не получих мнение от теб.Дано да не съм сбъркала нещо и да не си го получила,защото виждам ,че сте страхотен човек.Ще я напиша утре.Но в общи линии ни казаха,че има страшно малко сперматозоиди ,от които повечето неподвижни .Единственият изход според д-р Александров е ин-витро.Леко казано съм стресната и отчаяна.Мисля си дали не е по-добре да направим още една спермограма,но този път както казваш Мели с въздръжание от 2-3 дена,не с въздържание 10 дена,макар и да знам,че надали това ще промени нещата.Мога ли да смятам ,че това е свършен факт,ин-витро и това е,без никакви други варианти.Не знам във Варна при кой уролог да отидем,защото чета,че трябва и оттам да мине.Хм ,просто исках да споделя с вас и да чуя съвет.
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #365 -: Ноември 02, 2007, 07:54:44 am »
Здравей Мели,
МОЛЯ ТЕ да ми кажеш с такава спермограма, възможно ли е да забременея?
обем - 5,0 мл
цвят -n, вискозитет- n, PH-8.4
концентрация- 29,9 млн/мл
общ брой- 149,5 млн
клетки- 3,7 млн/мл
leuko- 2.0млн/мл
активно подвижни - 35%
подвижни- 30%
бавно подвижни-5%
неподвижни- 30%
аглутинация- не,
с нормална молфология - 4%- съмнение за тератозооспермия.Какво означава това?Възможно ли е това да е причината вече повече от 3 години да не мога да забременея?
Предварително ти благодаря!Ще очаквам твоето мнение, което ми е много необходимо в този момент.
« Последна редакция: Ноември 02, 2007, 08:02:38 am от dimitrova77 »
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #366 -: Ноември 05, 2007, 19:04:16 pm »
Здравей, Мели!

Накратко: 2 опита икси - април 2007 и октомври 2007 - и двата неуспешни.
Мъжки фактор - олигоастенозооспермия III степен.
И при двата опита реакцията на яйчниците ми беше отлична. Яйцеклетки - голям брой и много добри. Оплождат се, делят се. Трансфер на 4 ембриона при първия и на 3 при втория опит.
Бременност няма. Първия път не стигнах до тест. Втория път - отрицателен тест на 14ти ден от трансфера.
Няма и установен проблем при мен. Имам цветна снимка.

Моля те кажи ни къде да търсим причината, какво да изследваме?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #367 -: Ноември 11, 2007, 10:32:09 am »
Здравейте, Мели! За съжаление и аз се включвам в редиците на питащи с проблеми. От няколко години се мъчим да имаме второ дете и все безуспешно. Винаги съм мислила, че проблемът е в мен, а се оказа,че има такъв при съпругът ми.Съвсем случайно реши да направи спермограма(при вас) и тя се оказа катастрофална.

Здравей, vok! За вторичен инфертилитет са възможни почти толкова причини, колкото и при първичния. Затова търсим къде са (а мисля, че при вас открихме поне част от тях) и след това ги лекуваме. Надявам се след лечението нещата значително да се подобрят.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #368 -: Ноември 11, 2007, 10:33:10 am »
Ааа, Мели, не се шашкам много, ама аз като ти писах Ники беше успял да ме пощури, в буквалния смисъл на думата  :lol: :lol: :lol:
Иначе Кацаров ни каза това, което ти казваш - че при мъжете след 40 годишна възраст е нормално да има такива вариации в спермограмата. А пък като разбра дзвера какво пие, и че сме за ИКСИ, каза, че просто няма смисъл да го тъпче с допълнителна химия .... Та така  :lol:

Мъже! Какво да ги правиш!  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #369 -: Ноември 11, 2007, 10:34:14 am »
Ето и нашите резултати:

Въздържание – 3,5 дни
Време на втечняване в лабораторни условия – 20
Цвят – ел. к.
Обем – 4,5
pH – N
вискозитет – 0
левкоцити  4 – 5
Желат. конгломерати – не
Аглутини – не
Незрели клетки от сперматогенезата – да
Обща концентрация на сперматозоиди / 1мл – 93 х 10 на шеста степен
1. Нормокинетични – 55%
А. С бързи линеарни постъпателни движения ЛПД – 25%
B. С бавни ЛПД – 30%
2. Хипокинетични – 10%
3. Акинетични – 35%
Концентрация нормокинетични (А+В) сперматозоиди / 1 мл – 51,15 х 10 на шеста степен
Тотален брой нормокинетични сперматозоиди 230,175 х 10 на шеста степен
Заключение – Normozoospermia

За първи път правим спермограма, и не съм съвсем наясно, но май ми изглеждат добри.

Добре са нещата.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #370 -: Ноември 11, 2007, 10:38:01 am »
Здравей Мели бих искала да те попитам при диагноза на мъжа ми АSTHENOTERATOZOOSPERMIA /надявам се да съм написала правилно/ има ли вариант  инсеминация  на естествен цикъл да бъде успешна или направо да се орентирам към инвитро ? Мъжа ми си мисли че с водене на здравословен начин на живот ще промени диагнозата а аз не вярвам. И още- това нещо вообще лекува ли се, защото мен директно ме насочват към инсеминация ? Благодаря ти предварително!

Таня, а самата спермограма има ли как да напишеш? Защото иначе само по заключението е трудно да се прецени какво да се предприеме. При леки отклонения в показателите е възможно да се получи спонтанно забременяване, а при тежки може и чрез ин витро да не се успее.

Здравословният начин на живот е много важен, не го подценявай.

На последния ти въпрос дали се лекува също не мога да дам еднозначен отговор. Някои неща се лекуват, други не, зависи от това кое причинява проблемите в сперматогенезата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #371 -: Ноември 11, 2007, 10:45:11 am »
Чудя се как е възможно показателите да спаднат толкова драстично за 10 месеца и дали ако имаше морфология по Крюгер на първата спермограма щеше да е ОК или пак щеше да си е с отклонения. И изобщо бих се радвала да прочета вашето мнение за това как да процедираме оттук нататък.

Десет месеца са достатъчно време, за да се влошат показателите. Второто ти предположение също е вярно - оценката на спермалната морфология е добре всеки път да се прави по един и същи метод, за да има сравнимост н арезултатите. Разбира се, и двата метода са допустими и се прилагат, но е трудно да се интерпретират, съотнесени един към друг. Личното ми предпочитание е към стриктните критерии.

Оттук нататък следва проследяване и уточняване на влошените показатели.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #372 -: Ноември 11, 2007, 10:47:05 am »
Здравейте, Мели! Тъй като се обърках малко как да Ви пиша във форума, първо изпратих лично съобщение до Вас. На 33 г. съм и нямам деца. Вече една година правим опити със съпруга ми. Той има едно дете на 5 г., от предишна връзка. От година и 10 месеца е с диагноза диабет и е на инсулин - 30 единици на ден. След първите 6 месеца неуспех, потърсих в нета мнения и почти всички са: Мъжът да си направи спермограма и после всичко останало. Наскоро го убедих, че е добре да направим такава. Тъй като съм от Пловдив, искам да ме насочите къде правят такова изследване в града.
Мисля си, че все още не съм се отчаяла напълно и се надявам да се случи по естествен път, но часовника си тик-така - трябва от рано да се вземат мерки.
Очаквам Вашето мнение. Благодаря предварително.

Разбира се, рано е за отчаяние, време е за конкретни действия. На място ще обсъдим подробностите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #373 -: Ноември 11, 2007, 10:48:24 am »
  Мели,здравей!След спермограмата,направена при теб,най -после взех резултатите на част от изследванията ,които ни посъветва да направим.Не можах да намеря инфо за мъжките хормони,а някои стойности ме притесняват,затова ще ти ги напиша сега,че не ми се чака срещата с ендокриноложката.Ако можеш да ми кажеш мнението си!
 
  TSH   2.12 uIU/ml             [0.270-4.20]
  E2    25.02 pg/ml             [7.63-42.6pg/ml]
  TESTO 413.1 ng/dl             [280.0-800.0]
  PRL   15.55 ng/ml             [4.04-15.2ng/ml]
  LH    6.69 mIU/ml             [1.7-86 mIU/ml]
  FSH   17.46 mIU/ml            [1.5-12.4 mIU/ml]

Преди хормоните посетихме уролог ,според който причината за лошите спермограми е повече от ясна.Той каза че съпругът ми има малки тестиси с недобра структура на пипане,разбрахме че това  е следствие от прекарана заушка ,когато Жоро е бил на 6 годинки.Док каза че не може да помогне никакво лечение в тоя случай(освен ин витро,разбира се ).
  ние все пак ще направим и генетични ...
Бих се радвала да чуя мнението ти.Благодаря!

Нека излязат и резултатите от генетиката и тогава ще седнем да обсъдим какво поведение ще следваме.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #374 -: Ноември 11, 2007, 10:49:04 am »
Здравейте мили дами ! Моля ви отговорете може ли да се прави секс докато пием хапчета за да се лекуваме от анеробна инфекция с приятеля ми? :oops:

По-добре не.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #375 -: Ноември 11, 2007, 10:55:44 am »
Здравей Мели!
От дълго време следя темите от форумите и бях подготвена за иследванията, които трябва да си направим с мъжа ми, но когато вчера в лаборатория "Здраве" гр.Русе му поставиха диагноза "Азооспермия" за първи път го видях да плаче. На спермограмата пише - Обем 1ml./беше по-малко от обичайното/, ph 8.9, Вискозитет N, Втечняване 15 мин., Седимент Масово Zevoo. Следващите изследвания които трябва да си направи са хормони. Обясниха ни, че ако не е от хормоните, в най-добрия случай можем да се надяваме за ИН ВИТРО.
Моята молба към вас е можете ли да ни насочите към коя клиника да се обърнем, защото живеем по-близо до Варна. Знам, че има достатъчно информация из форумите, но истината е, че в момента ни приемам, ни предавам.
 Възможно ли е "Азооспермията" да се получи в следствие на стрес. Също така мъжът ми е претърпял преди много години катастрофа, в следствие на което има един асансьорен тестис, но въпреки всичко надеждата умира последна. Докторът от Русе каза, че ако не се дължи на хормонална основа ще ни прати при д-р Стаменов за биопсия, за да прецени дали имаме шанс за ИН ВИТРО. Това означава ли, че ако е хормонално има шанс да се лекува.
Благодаря ти от все сърце.

Нел, азооспермия е тежко заключение, което обаче не означава, че войната е загубена. Предстои да се уточни дали наистина е азооспермия, нейният вид и едва тогава може да се говори за репродуктивни възможности. Лекарят правилно ви е насочил към хормонални изследвания и към евентуална биопсия. Имаме много статии и теми за азооспермия, прочети първо тях.
« Последна редакция: Януари 06, 2008, 09:59:26 am от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #376 -: Ноември 11, 2007, 10:57:49 am »
Здравей,Мели!Бях ти пратила на лични съобщени спермограмата на съпруга ми ,мисля ,че пак диагнозата беше "азооспермия",но не получих мнение от теб.Дано да не съм сбъркала нещо и да не си го получила,защото виждам ,че сте страхотен човек.Ще я напиша утре.Но в общи линии ни казаха,че има страшно малко сперматозоиди ,от които повечето неподвижни .Единственият изход според д-р Александров е ин-витро.Леко казано съм стресната и отчаяна.Мисля си дали не е по-добре да направим още една спермограма,но този път както казваш Мели с въздръжание от 2-3 дена,не с въздържание 10 дена,макар и да знам,че надали това ще промени нещата.Мога ли да смятам ,че това е свършен факт,ин-витро и това е,без никакви други варианти.Не знам във Варна при кой уролог да отидем,защото чета,че трябва и оттам да мине.Хм ,просто исках да споделя с вас и да чуя съвет.

Лорина, отговорила съм на бележката ти, но ще го напиша и тук. Срокът на сексуално въздържание, макар понякога да не е решаващ, трябва да се спазва, за да бъде изследването реално и заключението - адекватно. Първо направете контролна спермограма и пак ще говорим.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #377 -: Ноември 11, 2007, 11:02:01 am »
Здравей Мели,
МОЛЯ ТЕ да ми кажеш с такава спермограма, възможно ли е да забременея?
обем - 5,0 мл
цвят -n, вискозитет- n, PH-8.4
концентрация- 29,9 млн/мл
общ брой- 149,5 млн
клетки- 3,7 млн/мл
leuko- 2.0млн/мл
активно подвижни - 35%
подвижни- 30%
бавно подвижни-5%
неподвижни- 30%
аглутинация- не,
с нормална молфология - 4%- съмнение за тератозооспермия.Какво означава това?Възможно ли е това да е причината вече повече от 3 години да не мога да забременея?
Предварително ти благодаря!Ще очаквам твоето мнение, което ми е много необходимо в този момент.

Димитрова, за съжаление, не мога да ти отговоря категорично на първия въпрос, и не защото не искам, а защото спермограмата е само едно изследване, което не може да даде отговор дали е възможно или не да се получи забременяване. Това, което може да се прецени, е дали изследваните показатели са в границите на нормата и ако не са, да се опитме да изясним причините за тяхното отклонение и да се опитаме да ги вкараме в норма. В случая има показатели, които са извън нормите и това може да е причината за незабременяване.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #378 -: Ноември 11, 2007, 11:03:27 am »
Здравей, Мели!

Накратко: 2 опита икси - април 2007 и октомври 2007 - и двата неуспешни.
Мъжки фактор - олигоастенозооспермия III степен.
И при двата опита реакцията на яйчниците ми беше отлична. Яйцеклетки - голям брой и много добри. Оплождат се, делят се. Трансфер на 4 ембриона при първия и на 3 при втория опит.
Бременност няма. Първия път не стигнах до тест. Втория път - отрицателен тест на 14ти ден от трансфера.
Няма и установен проблем при мен. Имам цветна снимка.

Моля те кажи ни къде да търсим причината, какво да изследваме?

Нека прочета какво си правила досега и ще ти отговоря по-поробно след няколко дни.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #379 -: Ноември 11, 2007, 11:19:00 am »
Здравей Мели,
приятелят ми е с азооспермия.Опериран е от тератокарценом на тестиса преди 3 год.Още не се знае дали азооапермията е в следствие на химиотерапията,сраствания или по някакви други причини.Можеш ли да му препоръчаш накакви витамини и антиоксиданти.В момента пие само витамин С.Не смея аз да му назначавам.
Благодаря ти предварително!