0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #320 -: Септември 12, 2007, 19:24:22 pm »
Здравей, Мели! Скоро и ние правихме спермограма в специализирана клиника и резултата е следния:
Сперматозоидна концентрация: 10 млн./мл.; норма (>20 млн./мл.);
Брой нормокенитични: 2,2 млн./мл.; норма (>10млн./мл.);
Общ брой нормокенитични: 8,8 млн.; норма (>20 млн.);
Сперматозоиди с нормокинеза: 22%; норма (>50%);
Сперматозоиди с хипокинеза: 10%;
Сперматозоиди с акинеза: 68%;

Обем: 4 мл.; норма (2 - 6 мл.);
pH= 7,0; норма (7,2 - 8,5)
Брой левкоцити: няма;
Аглуминати на поле: липсват;
Вискозитет: нормален 20';
Полово въздържание: 4 дни;

Диагноза: Олигоастенозоспермия ІІ.

Мъжът ми не пуши, но му се наложи да направи спермограмата след нощна смяна и незнам дали това указва някакво влияние. Надяваме се септември да можем да се срещнем с добър уролог. Освен това в пубертета са му правили операция от варикоцеле, но казва, че от тогава не е имал проблеми. Много ще се радвам на твоето мнение и ти благодаря, че отделяш време на всички!
 :thankyousign:

Нека първо повтори спермограмата при спазен срок на сексуално въздържание и ако може, не след нощна смяна. След прегледа при уролога ще имате повече информация.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #321 -: Септември 12, 2007, 19:27:46 pm »
Скъпа Мели, моля те да погледнеш тези изследвания и да си кажеш мнението. Нямам много доверие на моя доктор по отношение на мъжкия стерилитет, а за съжаление ти си далече. Как би постъпила в случая и възможно ли е забременяване по естесвен път при следното положение? Има ли андролог в Русе, към който можем да се обърнем?
=========================================
Мога също така да се похваля, че съкровището не пуши вече месец.
Предварително ти благодаря за вниманието.

Браво, че не пуши! За подобряване на показателите обаче ще трябва да мине повече от месец (поне 3). И трябва да го види уролог, където решите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #322 -: Септември 12, 2007, 19:28:57 pm »
Здравей Мели! Искам да те питам за мнение отонсно фхс на мъжа ми-25.38, лх-7.16 тестостерона още не е готов. С азооспермия е. Какви са шансовете и имали изобщо такива.
На теория не е добре. На практика аз не бих се отказала от биопсията, защото въпреки високия ФСХ има шанс.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #323 -: Септември 12, 2007, 19:30:15 pm »
Здравей Мели. От Русе съм би ли ми препоръчала къде да си направя спермограма.Преди няколко години едно от гаджетата ми прави аборт каза че е от мен.Но сега със съпругата ми нещо буксуваме, казват че всичко и е наред.Не знам къде да отида а и отзивите за Русе не са много добри.Благодаря предварително :oops:

Нали знаеш, че информацията от стари гаджета не е много достоверна. Прескочи до Варна или до Плевен.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #324 -: Септември 12, 2007, 19:43:07 pm »
Здравей Мели. От Русе съм би ли ми препоръчала къде да си направя спермограма.Преди няколко години едно от гаджетата ми прави аборт каза че е от мен.Но сега със съпругата ми нещо буксуваме, казват че всичко и е наред.Не знам къде да отида а и отзивите за Русе не са много добри.Благодаря предварително :oops:

Нали знаеш, че информацията от стари гаджета не е много достоверна. Прескочи до Варна или до Плевен.
Знам заради това искам да се изследвам.Би ли каазала каде в Плевен препоръчай някой моля благодаря!!! :D
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #325 -: Септември 12, 2007, 19:46:49 pm »
Благодаря ти за отговора, Мели  :D Вече сериозно се замислям за консултация с теб особено след резултатите от вчерашната ни спермограма. Нещата са се влошили.

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #326 -: Септември 12, 2007, 19:52:17 pm »
Здравей Мели. От Русе съм би ли ми препоръчала къде да си направя спермограма.Преди няколко години едно от гаджетата ми прави аборт каза че е от мен.Но сега със съпругата ми нещо буксуваме, казват че всичко и е наред.Не знам къде да отида а и отзивите за Русе не са много добри.Благодаря предварително :oops:

Нали знаеш, че информацията от стари гаджета не е много достоверна. Прескочи до Варна или до Плевен.
Знам заради това искам да се изследвам.Би ли каазала каде в Плевен препоръчай някой моля благодаря!!! :D
намерих,намерих yahoo_17
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #327 -: Септември 12, 2007, 19:52:29 pm »
Благодаря ти за отговора, Мели  :D Вече сериозно се замислям за консултация с теб особено след резултатите от вчерашната ни спермограма. Нещата са се влошили.

Прати я на мейла.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #328 -: Септември 12, 2007, 19:58:04 pm »
намерих,намерих yahoo_17

Само така, с търсене става по-лесно. На бележка ти пращам координати. Успех!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #329 -: Септември 12, 2007, 20:22:29 pm »
Мели, изпратих ти спермограмата и я публикувах и в дневника ми за да се прави по-лесно сравняние със старата. Благодаря ти много.

*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #330 -: Септември 13, 2007, 11:02:06 am »
Скъпа Мели, моля те да погледнеш тези изследвания и да си кажеш мнението. Нямам много доверие на моя доктор по отношение на мъжкия стерилитет, а за съжаление ти си далече. Как би постъпила в случая и възможно ли е забременяване по естесвен път при следното положение? Има ли андролог в Русе, към който можем да се обърнем?
=========================================
Мога също така да се похваля, че съкровището не пуши вече месец.
Предварително ти благодаря за вниманието.

Браво, че не пуши! За подобряване на показателите обаче ще трябва да мине повече от месец (поне 3). И трябва да го види уролог, където решите.


Благодаря, Мели!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #331 -: Септември 13, 2007, 21:14:48 pm »

Мели искам да те попитам какво е сертолиево клетъчен синдром.
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #332 -: Септември 13, 2007, 21:39:23 pm »

Мели искам да те попитам какво е сертолиево клетъчен синдром.
Не мога да се ориентирам в проблема-при мъжа ми фсх-25.38, лх-7.16, тестостерон-11.94, азоспермия само на спермограма биобсия не е правена на 38 год.
Благодаря ти за отговора!
*

    minesota

  • ***
  • 239
  • Всичко е възможно!!!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #333 -: Септември 14, 2007, 10:58:41 am »

Обемът на еякулата е висок, което трябва да се уточни - с преглед при уролог. Разделното еякулиране се прилага рядко като изследване, но резултатът от него нормално е именно такъв.

Благодаря ти Мели, ще те послушам и ще го изпратя при уролог!
Всичко най-хубаво и професионални успехи ! :)
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #334 -: Септември 14, 2007, 12:33:48 pm »
Мели,препоръчай ми специалист, който да направи спермограма на мъжа ми в Плевен.
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #335 -: Септември 16, 2007, 22:32:53 pm »
Здравейте!Регистрирах се тук с надеждата да намеря хора,които да ми обяснят нещо пове4е за мъжкият стерилитет и дали има шанс да имаме дете.С партньорът ми смезаедно ве4е 5 години и искаме да имаме бебе,но при него се появи проблем с еякулацията и това ме притеснава доста-както и него.Може ли да е запушено някакво канал4е,или нещо такова,което да може да се корегира по някакъв на4ин,или 4рез стимулация може би.Незнам то4но,защото не съм много компетентна,за което моля да ме извините.Ще се радвам да полу4а отговор. :oops:
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #336 -: Септември 23, 2007, 16:53:15 pm »
Здравей,Мели!Моля за съвет!Спермограмата е правена в специализирана клиника-
Полово въздържание-4дни/Цвят-N/Вискозитет-N/pH-8,0
Концентр.на сперм.-77,6 млн./мл.  20<N>250млн/мл
Общ бр.-155,2 млн.   N>40млн
Клетки-6 млн./мл.    N<5млн/мл
Leuko-0,3 млн./мл.   N<1млн/мл
Активно подвижни-5%/Подвижни-25%/Бавно подвижни-10%/Неподвижни-60%
Аглутинация-не
Морфология WHO/N>30% -7%с норм.морфология
Можеш ли да ни консултираш въз основа на тази информация,дали е необходимо да пие някакви добавки,при положение,че нямаме шанс за естествено забременяване.След отстраняване на тръбите ми,ни предстой най-вероятно ИКСИ.Благодаря!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #337 -: Октомври 06, 2007, 11:27:00 am »
Мелинда, хайде питане и от мен...

Значи, моето съкровище пусна контролна спермограма преди няма и една седмица, и направо съм се хванала за главата....

Значи стара спермограма / нова спермограма

Въздържание - 3 дена / 3 дена
Обем на еякулата - 4,7 мл / 4,1 мл
рН - 7,6 / 7,7
цвят - нормален / Нормален
вискозитет - нормален / Нормален
време на втечняване - 30 минути / 30 минути
концентрация на сперматозоидите - 48,26 млн/мл / 23  млн/мл
общ брой сперматозоиди в еякулата - 226,822 млн / 94.3  млн
обща подвижност (%) - 56 / 42 (%) 
% с нормокинеза - 40 / 20
% с хипокинеза - 16 / 22
% с акинеза - 44 / 58
брой нормокинетични/мл - 19 304 000 / 4 600 000
общ брой нормокинетични - 90 728 800 / 18 860 000
аглутинация (тип) - не /не  
агрегация - не / не
левкоцити - 6-7 / 1
епителни клетки < 1 / < 1
еритроцити - не /не
желатинови конгломерати - не / да

Морфология по Крюгер / тук вече е моя вината, че не му напомних да си я поиска с Морфология
% с нормална морфология - 7 (норм стойности >/= 14 %)
% с отклонения в морфологията - 93
Theratozoospermia index - 1,68 (нормални стойности </= 1,6)

Заключение - Asthenozoospermia /Asthenozoospermia

На какво може да се дължи този лош резултат? Не пуши, пийваме си от време на време по чаша бира или вино, басейните са забранени, широки дънки, боксерки, бяхме на море (т.е. добре сме си починали), давам му цинк, селен, фолиева, яде сурови тиквени ядки...

Направо съм се хванала за главата... (а за Ники какъв шок беше, няма да разказвам...)

Записала съм му час сега в понеделник при Кацаров, но много ми се иска да чуя и твоето мнение... от какво може да е това :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #338 -: Октомври 12, 2007, 19:52:32 pm »
Здравейте на всички!
Имате много хубав форум, за съжаление ми се наложи да го прегледам по лош проблем, вместо да се похваля с нещо хубаво и да се усмихнете...
Днеска нещо ми дойде като гръм от ясно небе. Урологът ми ме прати да си направя една спермограма, ей тъй между другото... И резултатът ме хвърли в ужасна депресия. От сутринта целия ми ден мина в размисли за това колко е несправедлив животът!
Преди всичко искам да отбележа, че винаги съм бил съвестен, живял съм уж здравословно, не поемайки никакви излишни здравословни рискове, никакви наркотици, никакви цигари, алкохол в допустимото...

Въздържание - 4 дни
обем - 12,5 (!) /реф 2-6 ml/
вискозитет - нормален /normal,abnormal/
ph - 7,8 /7,2-7,8/
концетрация - 84 млн/мл /40-120/
общ брой - 1050 млн на еякулация /80-720/
Подвижност:
(а)бързо подвижни -  5 % />60 (а+b)/
(b)slabo podwivni - 50 %
(c) непрогресивно подвижни - 5 % /~10/
(d) неподвижни - 85 %  (Господи!!!)
Концентрация на подвижните сперматозоиди - 8 млн/мл  />24/
Скорост <1 микрона/сек   />10/

Морфология:
нормална - 10 % />60/    (Боже!!!)
главични дефекти - 69%
шийни/на средното парче дефекти - 14 %
с цитоплазматичен остатък - 6 %
опашни дефекти - 1 %
специфични дефекти -1 %
Концентрация на сперматозоидите с нормално морфология 8 млн/мл (>24 млн)
Клетки на сперматогенезата 3 млн/мл   /<1/
Левкоцити 12 мил./ml /<1/
Аглутинати 9-10  /<1-2 на поле/



Наистина не съм специалист, но познавам добре цифрите и съм буквално аут! Много ви моля - кажете ми какво става. Ясно е, че ще повторя и потретя спермограмата, но дотогава ще мине време, а аз буквално не съм в кожата си :( само мъж, който е изпитал това на гърба си знае за какво говоря. Днеска бях в Центъра за Сексуално Здраве, но там нямаше лекар, който да ми обясни. Дадоха ми визитка, но в понеделник заминавам да работя в Австрия и няма да мога да се срещна с когото и да е. Много много много се надявам някой да подхвърли поне някое съветче какво да правя, от какво може да се е получило това всичкото - лекарства, стрес??? Може ли да се коригира :( на 23 съм само и мисля, че не е нормално да имам проблеми с плодовитостта :( и за протокола да спомена че адски много ме е страх  :(
Поздрави на всички и с нетърпение очаквам отговор.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отгов
« Отговор #339 -: Октомври 13, 2007, 15:15:18 pm »
Въздържание - 4 дни
обем - 12,5 (!) /реф 2-6 ml/

(а)бързо подвижни -  5 % />60 (а+b)/
(b)slabo podwivni - 50 %
(c) непрогресивно подвижни - 5 % /~10/
(d) неподвижни - 85 %  (Господи!!!)

Морфология:
нормална - 10 % />60/    (Боже!!!)

Левкоцити 12 мил./ml /<1/
Аглутинати 9-10  /<1-2 на поле/

Наистина не съм специалист, но познавам добре цифрите и съм буквално аут! Много ви моля - кажете ми какво става. Ясно е, че ще повторя и потретя спермограмата, но дотогава ще мине време, а аз буквално не съм в кожата си :( само мъж, който е изпитал това на гърба си знае за какво говоря.
...и за протокола да спомена че адски много ме е страх  :(

Здравей, orange :D
Първата спермограма, показваща отклонения от нормата винаги действа като шамар и то не само за мъжа, който си я е направил, а и за жена му също. И в този ред на мисли е повече от нормално да те е страх от неизвестното. Не си първият, няма и да си последният.
Я ни кажи първо ти къде я прави твоята защото малко прилича да е правена от специалист ама има и известни разминавания от критериите за спермален анализ на СЗО. Погледни тук: http://zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=202
Ако трябва да я коментирам (въпреки, че не претендирам да съм такъв спец), това, което ме притеснява е именно завишения обем.  8O Това наистина е учудващо. Ти само веднъж ли еякулира (извини ме за въпроса). Обикновено, доколкото знам, обемът може да е повишен при проблеми с простатата, а пък завишените левкоцити говорят за някаква инфекция. А, това, което съвсем ме втрещи е как така сумата от всички групи подвижност е 145%?! Това е някаква грешка предполагам.. Иначе нещата не са ЧАК толкова зле. Сега най-важното е като се върнеш в БГ да повториш спермограмата в клиника, занимаваща се със стерилитет (задължително) и да посетиш андролог, който да ти каже какво още да изследваш та да се види какъв е точно проблемът и да се излекува. Като цяло не бива да се отчайваш защото тук има истории за доста семейства с много по-тежък мъжки фактор, които вече са станали родители  :D Надежда Винаги има.
ПП Изчакай и д-р Мели да коментира резултатите ти. Тя е ембриолог и много ни помага тук. :)
« Последна редакция: Октомври 13, 2007, 15:18:45 pm от Zlatulka »