0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте на всички. Опитваме се за бебче от около година и не се получава. Направихме спермограма и ето ги резултатите:

Време за втечняване - 201 (сек. предполагам)
обем 3.5мл
ph - N
вискозитет - 0
левкоцити - 2-3
обща концентрация - 72мил
нормокинетични - 54% от които 30% с бързи движения и 24% с бавни движения
хипокинетични - 3%
акинетични - 43%
концентрация нормокинетични - 39мил
тотален брой нормокинетични в обема - 136,5мил

заключението е нормозооспермия.

та въпросът ми е - първо как ви се виждат резултатите и второ - може ли да се направи извод за качеството на плувците само от тези резултати или е задължително да се направи и морфология? ние направихме изследването за собствено успокоение, но сега си мисля, че може би е трябвало да направим и морфологията.

спермограмата е правена в клиниката на Щерев.

много благодаря за мненията предварително :)





*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
времето за втечняване е в минути и при вас е много дълго, според критериите на СЗО нормата е до 120 минути
спермограмата е с доста добри показатели, не е излишно обаче да се знае и морфологията, но това може да стане и по-натам в хода на изследванията
спазени ли са всички условия преди да дадете проба за изследване, приемани ли са някакви лекарства в последните 2 седмици от партньора
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
спазени са - без лекарства, въздържание от секс и алкохол - 5 дена.
аз все си мислех че това 201 за втечняването не е минути защото ми се виждаха много ама може и минути да е, което определено вече е извън реф. стойности :(
моята лекарка каза че е ок спермограмата, но се консултирах и с още един лекар и той каза - морфология, но като цяло не беше много словоохтлив и сега започвам вече да се притеснявам, защото не мога да разбера има ли проблем или просто искаше за всеки случай да види и морфологията.
А това време за втечняване каква роля оказва в процеса на забременяване? 




*
спазени ли са всички условия преди да дадете проба за изследване, приемани ли са някакви лекарства в последните 2 седмици от партньора
mini моят мъж пие трибестан, л-карнитин и витамини на допел херц С+цинк+Е. Въпроса ми е те влияят ли на резултатите от спермограмата и в каква посока? Трябва ли да ги спира 2 седмици преди да даде материал?
*
Вики, при нас след три месечен прием на същата комбинация се подобри подвижноста и количеството.Морфологията не помръдна.Късмет!
Здравейте,
Ето при нас какво се случи - м. Ноември направихме разш. спермограма и SDI тест. Резултатите бяха горе-долу дори. бройката малко занижена, морфологията по Крюгер 16% SDI - добър оплодителен потенциал. И тъй като трябваше да направим още изследвания - микробиологии, хламидии ( за преди Инвитро) на съпругът ми изписаха витамини и антиоксиданти от горепосочените. Съвсем примерно му ги давах 4 месеца. Мин. седмица направихме контролна спермограма защото края на месеца започваме подготовака за ИКСИ/Инвитро. След като видях резултатите съм направо отчаяна - морфологията беше станала 2,5% ! :( Общия брой е драстично намален, абе всички показатели са под всякакви норми. Спермограмите са правени в един и същи център, оказа се че нямаме инфекции, гъби , хламидий.
Просто с чудя какво да правя - дали да отлагам процедурата заради тези лиши резултати? Някой о вас имал ли е подобен проблем?
А, в момента спрях на мъжът ми всякаквите витамини и антиоксиданти!
 
а лекарите какво казват - как е възможно от витамините да се понижат резултатите? възможно ли е да има някаква друга причина?




*
Вики, при нас след три месечен прием на същата комбинация се подобри подвижноста и количеството.Морфологията не помръдна.Късмет!
Мъжът ми ги пие вече почти 9 месеца, но честно казано не виждам никаква промяна. Исках да разбера трябва ли да ги спира 2 седмици преди да даде материал, за да са достоверни резултатите от спермограмата или не?! mini е питала дали са приемани някакви лекарства 2 седмици преди спермограмата. Та затова питам. Под лекарства се разбира само антибиотици или всякакви?!?!?!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
да, питах за лекарства, не за хранителни добавки, каквито твоя мъж пие
резултатите от спермограмата не са статични стойности, всяко едно отклонение може да е временно и подлежи на корекция, не се шашкайте толкова
какво значи, че бройката е леко занижена в една спермограма, занижена спрямо критериите на СЗО или ...
добавките трябва да се приемат след консултация със специалист, както всичко друго, ако не са в подходящата комбинация просто няма смисъл от приемането им
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Здравейте,
Ето при нас какво се случи - м. Ноември направихме разш. спермограма и SDI тест. Резултатите бяха горе-долу дори. бройката малко занижена, морфологията по Крюгер 16% SDI - добър оплодителен потенциал. И тъй като трябваше да направим още изследвания - микробиологии, хламидии ( за преди Инвитро) на съпругът ми изписаха витамини и антиоксиданти от горепосочените. Съвсем примерно му ги давах 4 месеца. Мин. седмица направихме контролна спермограма защото края на месеца започваме подготовака за ИКСИ/Инвитро. След като видях резултатите съм направо отчаяна - морфологията беше станала 2,5% ! :( Общия брой е драстично намален, абе всички показатели са под всякакви норми. Спермограмите са правени в един и същи център, оказа се че нямаме инфекции, гъби , хламидий.
Просто с чудя какво да правя - дали да отлагам процедурата заради тези лиши резултати? Някой о вас имал ли е подобен проблем?
А, в момента спрях на мъжът ми всякаквите витамини и антиоксиданти!
 
Такава динамика за 4-5 месеца е малко вероятна, потретете изследването в друга клиника.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
vistory, да не сте случайно са варикоцеле? Аз само по този начин мога да си обясня такава разлика в морфологията и то за токова малко време. 8O При мъжът ми се случи подобно нещо, но той има варикоцеле.

Здравей Zlatulka,
Ами незнам .. може и това да е. Но аз едвам накарах мъжът ми спермограма и кръвни изследвания да направи :( За нещо  като операция изобщо не може и дума да става:(
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
То за операция няма и нужда да мислите на този етап. Първо идете на уролог/андролог да го прегледа с ехограф и да установи дали изобщо имате този проблем.
ПП Ние направихме ИКСИ и без операция. Един Господ знае ако имахме повече търпение и средства за лечение дали нямаше да постигнем резултат и без АРТ.

Да само за преглед предполагам бихме могли да отидем ...:)
Мъжът ми има страх от всякакви лекарски манипулации! А ако се окаже варикоцеле възможно ли е въпреки него да отитаме ИКСИ?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Ами възможно е. Ние така стигнахме до подписа ми. :wink: Съвсем друг е въпросът обаче защо ти да се подлагаш на подобни процедури, а той да "не може", но повечето мъже са си страхливи от операции.