0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rosi.ch

Имплантиране на яйцеклетка
« -: Април 19, 2007, 14:07:37 pm »
Здравейте момичета!Искам да попитам тези които са по-запознати от мен по темата!Въпроса ми е възможно ли е яйцеклетката да се имплантира за по-кратко време от 8 дни!Или 8 дни е минималното време, необходимо на яйцеклетката за имплантация?Благодаря ви предварително!
*
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #1 -: Април 19, 2007, 15:21:59 pm »
Здравей rosi.ch,
Според мен може. Имала съм имплантационно кървене на 6-ти ден след доказана овулация.
Късмет
/>
*
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #2 -: Април 19, 2007, 15:26:18 pm »
Може 5-10 дни след овулация. Дано да е станало.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #3 -: Април 19, 2007, 17:21:44 pm »
А да ви попитам колко време продължава кръвотечението или е за кратко?
*
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #4 -: Април 19, 2007, 18:56:33 pm »
Обикновено го описват като еднократно кафеникаво зацапване.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #5 -: Април 19, 2007, 20:34:10 pm »
За осем месеца опити ми се случи само веднъж и тогава дори не знаех какво е и даже малко се уплаших. Не беше кафеникаво а си беше кръв, но не на съсиреци както в началото на менструацията. Беше за кратко. Усетих го късно една вечер, изтичах до тоалетната, даже и превръзка си сложих, а на сутринта нямаше нищо.
/>
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #6 -: Април 20, 2007, 14:33:46 pm »
Здравейте момичета :D. А винаги ли има зацапване при имплантацията?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #7 -: Април 20, 2007, 14:47:17 pm »
Всъщност зацапването е феномен и се случва сръвнително рядко.
И се имплантира зародиш, а не яйцеклетка.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #8 -: Април 21, 2007, 07:26:23 am »
На теория имплантацията е от 7 до 10 ден след О.
Оплодената яйцеклетка преминава няколко фази и когато достигне определена фаза-бластоцист - тогава се имплантира/не по-рано/
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #9 -: Април 21, 2007, 10:47:48 am »
На теория имплантацията е от 7 до 10 ден след О.
Оплодената яйцеклетка преминава няколко фази и когато достигне определена фаза-бластоцист - тогава се имплантира/не по-рано/

Здравей denis,искам да попитам,ако са ти трансферирали яйцеклетката на стадий бластоцист,тогава  имплантацията пак ли  е от 7 до 10 ден?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #10 -: Април 22, 2007, 07:21:22 am »
На теория имплантацията е от 7 до 10 ден след О.
Оплодената яйцеклетка преминава няколко фази и когато достигне определена фаза-бластоцист - тогава се имплантира/не по-рано/

Здравей denis,искам да попитам,ако са ти трансферирали яйцеклетката на стадий бластоцист,тогава  имплантацията пак ли  е от 7 до 10 ден?

Доколкото съм запозната трансвера става на 3 до 5 ден от развитието на ембрионите, но за да се закрепят те за еднометриума пак трябва да са в стадия на бластоцист (5-6 ден след оплождането).След това се развиват въсите, с които те се закрепват за маточната стена.Иначе няма как да стане имплантирането.
Самото имплантиране започва на 7 ден, но завършва на 10 ден /примерно/.Най-верояно има отклонения, но все пак това е времето за имплантация.

Ето ти и фазите по дни:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #11 -: Април 25, 2007, 08:26:56 am »
Момичета да ви попитам още нещо. По време на имплантацията и кръвотечението възможни ли са болки ниско долу или няма никакви симтоми и усещания?
*
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #12 -: Април 25, 2007, 09:51:37 am »
Не бих казала, че е точно кръвотечение. При това такова се появява много рядко. А за усещания смятам, че няма. Може би по-скоро има малка доза самовнушение, че нещо ни се случва в този момент.
Дано при теб да се е получило. :crossfingers:
/>
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #13 -: Април 27, 2007, 10:30:56 am »
А дали е възможно да се получи и кръвотечение? От вчера имам такова. Започна като зацапване с кафеникави капки и днес продължава малко по-силно като кръв. Много е рано да е менструация. При мен е много редовен цикъла и го чакам на 6.05.
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #14 -: Април 27, 2007, 10:42:13 am »
А след като има леко кафеникаво зацапване( т. е. имплантиране на зародиш), еднократно след около 7 дни след ову, и 4-5 след трансфер, това значи ли че почти сигурно ще има бременност?
« Последна редакция: Април 27, 2007, 10:44:44 am от everton »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #15 -: Април 27, 2007, 10:50:30 am »
може да се предположи че е имплантиране, но не всяко имплантиране в ранен етап, всъщност завършва с бременност. успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #16 -: Април 27, 2007, 11:30:54 am »
Благодаря ти много  евро!
*
Re: Имплантиране на яйцеклетка
« Отговор #17 -: Април 27, 2007, 11:50:40 am »
А дали е възможно да се получи и кръвотечение? От вчера имам такова. Започна като зацапване с кафеникави капки и днес продължава малко по-силно като кръв. Много е рано да е менструация. При мен е много редовен цикъла и го чакам на 6.05.
Изчакай до края на деня и ако не спре кръвотечението значи не е от имплантацията и задължително се консултирай с лекар. Възможно е този месец по изключение овулацията да ти е била една седмица по-рано или да е предизвикано от хормоните.
Успех. :eggsperm:
/>