0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте,аз съм на 22г., вчера ходих на гинеколог и ми каза че имам леко възпаление на маточните тръби, предписа ми азитрокс 250, първият ден-2броя а следващите четири дни само по 1, пили ли сте? има те ли някакви наблюдения, притеснявам се да не се усложни и да нямам възможност за бебе??? много съм притеснена
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #1 -: Март 09, 2009, 22:26:26 pm »
Беборан аз не мога да ти могна с информация относно проблема ти. Виждам, че си притеснена и търсиш отговор веднага - има момичета, които със сигурност ще ти дадат съвет, но не е необходимо да пускаш повече теми из форума за едно и също. Просто имай търпение, ще получиш съвет, но не винаги се намира кой да може да отговори на въпросите ни веднага.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #2 -: Март 09, 2009, 22:28:17 pm »
BEBORAN, не се притеснявай, тук ще намериш подкрепа.

Моля те, не пускай във всеки подфорум една и съща тема. Момичетата четат навсякъде. А така в 10 теми информацията ти ще бъде разпиляна.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #3 -: Март 09, 2009, 22:35:40 pm »
да разбира се, извинявайте че пуснах навсякъде, но съм отчаяна а никой не отговоря, дори в други сайтове, не вярвам аз да съм единствения човек с такъв пробрем!
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #4 -: Март 10, 2009, 09:17:57 am »
Аз съм пила преди време,но не помня по колко и как ми ги бяха изписали.Посъветвай се и с друг лекар,ако искаш,за да се успокоиш.Но мисля,че няма проблеми да го пиеш,тъй като имаш възпаление.Също прочети листовката-какво пише там?От къде си,тук момичетата ще ти препоръчат лекар.Успех и спокойно!
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #5 -: Март 10, 2009, 11:18:43 am »
от софия съм, но доста съм доволна от моята лекарка, ходила съм и преди, имах силно течение и от лекарствата които ми предписа се оправих бързо, определено си разбира от работата, винаги има хора записани, от мои 2 приятелки я знам
начина по който установи това възпаление, или подуване и аз не разбрах точно, бях изплашена и нищо не запомних, вкара си два пръста и като натискаше с другата ръка корема ме опипа вътре и установи съответната диагноза, видя ме и на видеозон, каза че не е хронично сичко е наред но аз май си втълпявам повече от необходимото
в листовката на антибиотика пише че е доста широк спектър на действие су много бактерии, и в интернет четох за него, помага за кожни проблеми, дихателни -горни и долни пътиша, стомах, дванадесетопръстник и т.н.
*
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #6 -: Март 10, 2009, 11:34:12 am »
Аз съм се лекувала с Азитрокс и Азатрил след време. Те са сходни. Според мен е най-добре да си пиеш антибиотика в комбинация с антимикотичен препарат и след време да направиш тест за проходимост на тръбите, за да си сигурна, че всичко е наред.
Азитрокса помага и при хламидиални инфекции.
Повечето проблеми с тръбите се появяват поради ненавременно лекувани възпаления или нелекувани такива, защото не винаги има признаци за проблеми. Така че ако наистина твоята докторка е преценила, според мен я послушай, за да не стане по-сложно. След това можеш да направиш цветна снимка и да си спокойна.


Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #7 -: Март 10, 2009, 11:38:42 am »
мен е от това ме е много страх - тест за проходимост на тръбите-цветна снимка, като четох как се прави и ме побиха тръпки, възможно ли е наистина като съм толко млада и да има такива усложнения
*
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #8 -: Март 10, 2009, 11:52:57 am »
BEBORAN , да, възможно е на тази възраст да имаш такива проблеми. И не отлагай изследванията, защото ако имаш проблем, той няма да се излекува от само себе си.
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #9 -: Март 10, 2009, 11:57:00 am »
а каква е процедурата като ти правят този тест за проходимост
*
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #10 -: Март 10, 2009, 12:04:08 pm »
Първо установи причината за възпалението, след това мисли за проходимост на тръбите.
В сайта има доста полезни статии, почети малко и не се шашкай предварително.
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #11 -: Март 10, 2009, 12:06:12 pm »
дам разбирасе, стискайте палци вс да е на 6
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #12 -: Март 10, 2009, 12:10:51 pm »
хубаво ти казаха момичетата,наистина,на първо време се успокой,пий си антибиотика,иди на преглед,за да установят дали минава възпалението и дали ти действа антибиотика.
Потърси и прочети внимателно темите за цветната снимка,има много мнения,включително на такива "страхливи"като теб,които са писали и след снимката,така че-няма страшно.  :D
Re: ВЪЗПАЛЕНИЕ НА ТРЪБИТЕ - лечение с Азитрокс
« Отговор #13 -: Март 10, 2009, 17:55:10 pm »
а някоя от вас, която е правила Цветна снимка и е от софия, нека пише къде е била манипулацията