0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
няма температура, храни се обичайно - току що изяде 200 грама оризова каша.

но петната си стоят все такива, както ги описах, вече 4 часа. забелязах още две малки кръгли от същия вид на вратлето. освен това, стана много нервен - скимти, не иска с нищо да играе, не иска да лежи, да пълзи. само на ръце или в столчето се укротява.

по тялото няма нищо, проверих. не се чеше.

допълнение - току-що се изака и картината става по-ясна. в изпражненията има слуз :(

той се води с АБКМ (недоказана с тест), но дори и когато беше диагностициран, никога не е имал слуз в акото, само ситни прозрачни сухи пъпчици, а сега...


« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 16:49:03 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
няма температура, храни се обичайно - току що изяде 200 грама оризова каша.

но петната си стоят все такива, както ги описах, вече 4 часа. забелязах още две малки кръгли от същия вид на вратлето. освен това, стана много нервен - скимти, не иска с нищо да играе, не иска да лежи, да пълзи. само на ръце или в столчето се укротява.

по тялото няма нищо, проверих. не се чеше.

допълнение - току-що се изака и картината става по-ясна. в изпражненията има слуз :(

той се води с АБКМ (недоказана с тест), но дори и когато беше диагностициран, никога не е имал слуз в акото, само ситни прозрачни сухи пъпчици, а сега...
Ябълките са бурканче? или? домашни?
Какво мляко пие?
"води" се с АБКМ? на какво мляко е сега?
Какво друго освен ябълки и оризова каша яде?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Преди време ми се наложи да дам Зиртек на Алекс и от лекарката си в БГ знам, че се дава с 1/2 ампула витамин ц. Търсих в аптеката - 20 минути се обяснявахме, че не искам нищо друго освен ампула и че ми трябва точно ампулата.
Няма такива практики.
Никой и никъде в Европа не дава Вит.Ц на деца от ампула. Не се дава и на таблетки, самостоятелно.
Само в състава на мултивитаминно сиропче.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ябълките са бурканче? или? домашни?

ябълките са от бурканче - ябълково пюре на фирма Hipp, води се най-доброто на българския пазар. биоорганични.

Какво мляко пие?
"води" се с АБКМ? на какво мляко е сега?
Какво друго освен ябълки и оризова каша яде?

аз съм Ви писала и преди за сина ми. не е тестуван с РАСТ. пие Фризопеп. захранен е на 5 месеца и 3 седмици.
досега е ял ориз, картоф, тиквичка, тиква, броколи, круши - без проблем.
на обяд яде зеленчуково пюре от изброените зеленчуци, следобед яде оризова каша, останалото е Фризопеп.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Много се радвам за новата темичка и определено ще се възползвам  :)
Добре дошъл на д-р Birdie
Задавам веднага своите питанки
:welcome:

1-Само прираста на тегло е показател и къде детето се намира в тегловните криви. Няма твърди правила.
2-ако наддава добре на тегло-достатъчно е.
3-не е практика да се дава вода или други течности до въвеждане на други храни. Тоест до момента на захранването.
4-На инфекция,отит, ринит или друго заболяване.
5-Не. Увеличете разстоянията между храненията с около половин час. Убедете се че т.нар колики не е глад-тоест, ако почне да плаче дайте пробно 10 мл вода. Ако я изпие жадно и са минали минимум 2 часа от последното хранене-може да предложите АМ-колкото иска. Може да е гладен необичайно рано, в сравнение с обичайното.
6- "извеждаме вече на първо ниво на количката"-това ще рече? колко нива има?
7-това повече говори за повишен мускулен тонус. По-повишен от обичайното. Може да е вариант на нормата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря за отговора  :D


1-Само прираста на тегло е показател и къде детето се намира в тегловните криви. Няма твърди правила.
2-ако наддава добре на тегло-достатъчно е.
3-не е практика да се дава вода или други течности до въвеждане на други храни. Тоест до момента на захранването.
4-На инфекция,отит, ринит или друго заболяване.
5-Не. Увеличете разстоянията между храненията с около половин час. Убедете се че т.нар колики не е глад-тоест, ако почне да плаче дайте пробно 10 мл вода. Ако я изпие жадно и са минали минимум 2 часа от последното хранене-може да предложите АМ-колкото иска. Може да е гладен необичайно рано, в сравнение с обичайното.
6- "извеждаме вече на първо ниво на количката"-това ще рече? колко нива има?
7-това повече говори за повишен мускулен тонус. По-повишен от обичайното. Може да е вариант на нормата.

по т.1 първите 2 месеца наддаваше по около 1 кг. ,но последният месец наддаде само 450 гр., тъй като свали 400 гр. , до 13.02 е наддал само 30 гр. от последната консултация от 05.02
по т.4 нямахме доказани такива. давам от изворната вода на девин, възможно ли е от нея да е получил някяква инфекция?
по т.6 има три нива, а когато му правя упражнения с ръчичките сам се опитва да става
по т.7 повишеният мускулен тонус какво значи (според нашета педиатърка бил нервно дете нямало нищо притеснително, но ние много плачем и мрънкаме още от раждането до сега)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ябълките са бурканче? или? домашни?

ябълките са от бурканче - ябълково пюре на фирма Hipp, води се най-доброто на българския пазар. биоорганични.

Какво мляко пие?
"води" се с АБКМ? на какво мляко е сега?
Какво друго освен ябълки и оризова каша яде?
аз съм Ви писала и преди за сина ми. не е тестуван с РАСТ. пие Фризопеп. захранен е на 5 месеца и 3 седмици.
досега е ял ориз, картоф, тиквичка, тиква, броколи, круши - без проблем.
на обяд яде зеленчуково пюре от изброените зеленчуци, следобед яде оризова каша, останалото е Фризопеп.
Помня, просто не знаех какви още храни са добавени.
Освен това се надявах че сме махнали Фризопеп. :D
Две възможности:

*реакция към Фризопеп, от което детето няма нужда, защото няма АБКМ-може би не е разтворено добре, или му правите нестандартни разреждания, или слагате царевично брашно?
*реакция към съставки на ябълковото пюре от бурканчето или от броколите ако са от бурканчето.

Слузта може да е от Фризопеп, може обаче да е и ако сме поистинали от някоя баня. НЕ Е непременно алергия!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Благодаря за отговора  :D


1-Само прираста на тегло е показател и къде детето се намира в тегловните криви. Няма твърди правила.
2-ако наддава добре на тегло-достатъчно е.
3-не е практика да се дава вода или други течности до въвеждане на други храни. Тоест до момента на захранването.
4-На инфекция,отит, ринит или друго заболяване.
5-Не. Увеличете разстоянията между храненията с около половин час. Убедете се че т.нар колики не е глад-тоест, ако почне да плаче дайте пробно 10 мл вода. Ако я изпие жадно и са минали минимум 2 часа от последното хранене-може да предложите АМ-колкото иска. Може да е гладен необичайно рано, в сравнение с обичайното.
6- "извеждаме вече на първо ниво на количката"-това ще рече? колко нива има?
7-това повече говори за повишен мускулен тонус. По-повишен от обичайното. Може да е вариант на нормата.

по т.1 първите 2 месеца наддаваше по около 1 кг. ,но последният месец наддаде само 450 гр., тъй като свали 400 гр. , до 13.02 е наддал само 30 гр. от последната консултация от 05.02
по т.4 нямахме доказани такива. давам от изворната вода на девин, възможно ли е от нея да е получил някяква инфекция?
по т.6 има три нива, а когато му правя упражнения с ръчичките сам се опитва да става
по т.7 повишеният мускулен тонус какво значи (според нашета педиатърка бил нервно дете нямало нищо притеснително, но ние много плачем и мрънкаме още от раждането до сега)

Тези проблеми с наддаването изискват уточнение.
Не може на 3 месеца детето да наддава 40 грама на седмица, вместо 200. Добре би било да направите една урокултура, освен всичко друго.
Би било добре да не давате тази минерална вода-тя може би причинява йонни нарушения. Освен това е добре да увеличите с половин час разстоянието между храненията и да оставите детето на напълно свободни количества мляко-тоест, да изпива колкото иска. Уместно е вечер след 00 да "вмъкнете" още едно хранене. 6 часа до сутринта са много за 3 месечно дете. Забраните за нощни хранения са една от причините, водещи до недостатъчен прираст на тегло.

Струва ми се че под колики всъщност гладуваме и детето плаче от глад. Направете пробата с водата-това е добър подход. Не робувайте на твърди часове за хранене-един път може да е гладно на 2 часа, друг път на 3.5 часа. Нощното хранене е ключово за добрия прираст на тегло до 5-6 месец. Ако детето го иска и ако имаме нужда от него.

Не са нужни "упражнения" с ръчичките на тази възраст. Това води до крайно изнервяне на бебетата, поради факта че всеки опит за разгъване на ръка или крак при деца на тази възраст е болезнено. Защото мускулният тонус на децата в тази възраст определя крайниците да са във флексия.

Когато мускулният тонус е повишен:
*по-трудно обличаме детето-създава впечатление за ригидност.
*необичайно рано се обръща в леглото, но това обръщане е "търкаляне на молив" а не нормално двустадийно усукващо обръщане (което е нормалното).
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 18:59:05 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря за бързия отговор докторе,

Да с водата сме пробвали, много рядко иска да пие водичка (тоест не е бил гладен, даже напротив огладняваше на повече от 4 часа)

Когато мускулният тонус е повишен:
*по-трудно обличаме детето-създава впечатление за ригидност.
Какво е ригидност?

*необичайно рано се обръща в леглото, но това обръщане е "търкаляне на молив"  Какво означава това?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Док,

не сме махнали още Фризопепа :( надявах се това да стане наскоро, защото утре навършва 6 месеца диета с него и в понеделник щях да дискутирам въпроса с педиатърката.

никога не е имал слуз в акото - нито от Фризопеп, нито преди това. разреждам го стриктно по указанията, нищо не добавям вътре. царевица изобщо нямам намерение да давам поне до 1 година.

колкото и да не ми се иска, но май следите сочат към ябълковото пюре. това беше първата му твърда храна за днешния ден - дотогава беше пил само мляко два пъти. петната се появиха 20-30 минути след поемането на ябълковото пюре. малко по-късно започна и нервниченето, а 4 часа след това дойде и слузта. не издържах и му дадох Фенистил следобед, сега петната почти се скриха.

в ябълковото пюре има ябълков пулп, сок от ябълка, оризово нишесте, оризов грис, калциев карбонат, вит. С.

това, което ме чуди е, че доколкото съм чела, истинските хранителни алергии се проявяват веднага, най-много до часове след приема. то така стана и този път - минути след приема, но пък едва на 4-тия ден от захранването с ябълката. количеството, което дадох днес, е същото като вчерашното. може ли така да се прояви алергия?

изобщо, какво бихте ме посъветвали в този случай? за колко време да спра ябълката? какъв друг плод да давам, освен круша?

благодаря!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Благодаря за бързия отговор докторе,

Да с водата сме пробвали, много рядко иска да пие водичка (тоест не е бил гладен, даже напротив огладняваше на повече от 4 часа)

Когато мускулният тонус е повишен:
*по-трудно обличаме детето-създава впечатление за ригидност.
Какво е ригидност?

*необичайно рано се обръща в леглото, но това обръщане е "търкаляне на молив"  Какво означава това?
Ок-тогава хранете го на 4-4.5 часа. Ще изяжда повече.
Ригидност е скованост, трудна подвижност в областта на ставите от повишен мускулен тонус или друга органична причина.
Когато бутнете молив върху една плоскост, той се търкаля като снежна топка по наклон. Детето се обръща като създава впечатление за "усукване" при това, а не се обръща както се търкаля молив върху плоскост.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Док,

не сме махнали още Фризопепа :( надявах се това да стане наскоро, защото утре навършва 6 месеца диета с него и в понеделник щях да дискутирам въпроса с педиатърката.

никога не е имал слуз в акото - нито от Фризопеп, нито преди това. разреждам го стриктно по указанията, нищо не добавям вътре. царевица изобщо нямам намерение да давам поне до 1 година.

колкото и да не ми се иска, но май следите сочат към ябълковото пюре. това беше първата му твърда храна за днешния ден - дотогава беше пил само мляко два пъти. петната се появиха 20-30 минути след поемането на ябълковото пюре. малко по-късно започна и нервниченето, а 4 часа след това дойде и слузта. не издържах и му дадох Фенистил следобед, сега петната почти се скриха.

в ябълковото пюре има ябълков пулп, сок от ябълка, оризово нишесте, оризов грис, калциев карбонат, вит. С.

това, което ме чуди е, че доколкото съм чела, истинските хранителни алергии се проявяват веднага, най-много до часове след приема. то така стана и този път - минути след приема, но пък едва на 4-тия ден от захранването с ябълката. количеството, което дадох днес, е същото като вчерашното. може ли така да се прояви алергия?

изобщо, какво бихте ме посъветвали в този случай? за колко време да спра ябълката? какъв друг плод да давам, освен круша?

благодаря!

"оризово нишесте, оризов грис, калциев карбонат, вит. С."
->тези са виновните. Пригответе прясна ябълка, настъргана у дома и пасирана... Може да оставите ябълката за 2 седмици и да предложим круша-прясно настъргана, домашна.

Моля НЕ давайте изобщо бурканчета!!
Моля обсъдете да смените този Фризопеп с ХА мляко и след месец с нормално. Ако имат намерение да оставят детето на Фризопеп да направят първо РАСТ. Иначе-НЕ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Джам ,извинявай,че се намесвам, но нали и Ели беше плътно на Фризопеп и постепенно го замених с Милумил .Никога не съм давала каквато и да е храна купена в бурканче.Защо не си приготвяш пюрето или сокчето ти. Лично аз захраних първо с ябълка и морков - домашно приготвено,след тяв въведах картоф.Аз също продавам пюретата на Хип, но все пак това нещо е консервирано за да издържи толкова време.Вярно,че много бебета растат без проблеми с кухня и купени пюренца,но аз съм с много наум към купеното.Само изразих мнение - не намеса.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ния, нямам откъде да се снабдявам с домашни плодове и зеленчуци - по принцип. а сега е и зимен сезон, почти нищо няма на пазара. как да правя домашни пюрета при това положение?
единствено ябълки имаме домашни, от вилата. тях ще приготвя на пюре, като изчакаме карантината. но другите неща - просто не виждам откъде да взема сигурни продукти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Благодаря на д-р Birdie и задавам веднага следващото въпросче

В момента се храним по препоръка на нашият педиатър сутрин и вечер с Фризовом (изяжда вече по 160 мл.) а другите хранения с Нутрилон Комфорт 1 (яде по 150 мл.). Забелязах, че изпражненията на детето станаха доста гъсти (даже твърди, като при нас големите).
Дали това е от млякото Фризовом или от Мезим Форте-то?
Изхождаме се два пъти на ден но не качествено (в смисъл не пълни памперса) и с доста продължителни напъни като изпъва цялото тяло, нали АМ Фризовом е за по добро храносмилане както и Мезим Фортето
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Перденце, извинявам се, че се намесвам в темата, но искам да споделя своя опит с Мезима.
Опитвала съм да го пия лично няколко пъти. Винаги предизвиква дразнене на стомаха и болки.
Опитай да смениш с еспумизан.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Перденце, извинявам се, че се намесвам в темата, но искам да споделя своя опит с Мезима.
Опитвала съм да го пия лично няколко пъти. Винаги предизвиква дразнене на стомаха и болки.
Опитай да смениш с еспумизан.

Мила ние в комбинация с еспумизан пием мезим форте  :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Благодаря на д-р Birdie и задавам веднага следващото въпросче

В момента се храним по препоръка на нашият педиатър сутрин и вечер с Фризовом (изяжда вече по 160 мл.) а другите хранения с Нутрилон Комфорт 1 (яде по 150 мл.). Забелязах, че изпражненията на детето станаха доста гъсти (даже твърди, като при нас големите).
Дали това е от млякото Фризовом или от Мезим Форте-то?
Изхождаме се два пъти на ден но не качествено (в смисъл не пълни памперса) и с доста продължителни напъни като изпъва цялото тяло, нали АМ Фризовом е за по добро храносмилане както и Мезим Фортето

Простете, но е абсолютно нежелателно (да не кажа забранено)да се дават панкреатични ензими на деца, които нямат липса на панкреатични ензими или панкреатична дисфункция (муковисцидоза, например или други състояния). Даването на мезим форте на здрави бебета е недопустимо! Увеличава газообразуването, коликите, способства за развитие на неблагоприятна чревна флора, поради усилена ферментация.

Смесените хранения Фризовом+Нутрилон аз лично избягвам на всяка цена. Давам или НАН Сензитив (ако има проблеми с колики) или обикновен НАН1 сгъстен с оризово брашно (1 до 2 мезурки). Причината за недоброто наддаване може би е и в тези странни "смесвания".

Обикновените мерки за да не повръща едно бебе са с "пъти" по ефективни от Фризовом или лечебните млека от този тип.
Мерките:
*контрол върху качеството на биберона и как тече.
*хранене на детето с минимално поглъщане на въздух
*избягване на преяждането
*смяна на памперса преди хранене, бариерен крем и смяна на памперса след хранене (25-30 минути) с издърпване и без повдигане крачката на бебето.
*поставяне на детето в столче за кола и отглеждането му така през по-голямата част от деня.
« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 11:42:21 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Ох докторе, на трима педиатри сме ходили и всички различно ни казват, вече незнам какво да правя.
Знам много добре, че по интернет консултациите немогат да заменят консултациите на място, може би и аз в желанието си да разкажа в резюме нещо пропускам да ви напиша.
Простете, но е абсолютно нежелателно (да не кажа забранено)да се дават панкреатични ензими на деца, които нямат липса на панкреатични ензими или панкреатична дисфункция (муковисцидоза, например или други състояния). Даването на мезим форте на здрави бебета е недопустимо! Увеличава газообразуването, коликите, способства за развитие на неблагоприятна чревна флора, поради усилена ферментация.

Това е по препоръка на педиатър мезим форте 3 пъти по 1/3 на ден за около 15-20 дни, задено с еспумизан на всяко хранене. Не съм забелязала да имаме увеличено газоотеляне, даже напротив от два дни имаме подобрение (в смисъл не мрънкаме и ревем толкова много както преди, а и имам време да пиша в нета) Единстевното което ме притеснява е консистенцията на изпражненията.

Смесените хранения Фризовом+Нутрилон аз лично избягвам на всяка цена. Давам или НАН Сензитив (ако има проблеми с колики) или обикновен НАН1 сгъстен с оризово брашно (1 до 2 мезурки). Причината за недоброто наддаване може би е и в тези странни "смесвания".

Смесено е храненето с двете АМ от 3 дни, а е такова защото аз имам 5 кутии от Нутрилон Комфорт 1 и затова педиатърката ни посъветва тази схема, докато си изчерпя количеството и после да преминем изцяло на Фризовом.

Обикновените мерки за да не повръща едно бебе са с "пъти" по ефективни от Фризовом или лечебните млека от този тип.
Мерките:
*контрол върху качеството на биберона и как тече.
*хранене на детето с минимално поглъщане на въздух
*избягване на преяждането
*смяна на памперса преди хранене, бариерен крем и смяна на памперса след хранене (25-30 минути) с издърпване и без повдигане крачката на бебето.
*поставяне на детето в столче за кола и отглеждането му така през по-голямата част от деня.

Ние никога не сем връщали храна, а защо ни препоръчаха Фризовом незнам може би за по добро храносмилане, както пише на опаковката.
- винаги проверявам биберона (макар че нутрилона е доста течен в сравнения с другите млека)
- никога не сме преяждали (или поне аз така мисля)
- сменям памперс винаги преди харнене, както и винаги слагам бариерен крем. понякога го сменям и по рано когато е повече напишкан или наакан.
- поставям бебето на столче за кола още след навършване на 1 месец, но той седи леко настрани, това дали ще се отрази на гръбначния стълб?

Благодаря Ви отново за бързите отговори, надявам се съм била по ясна.
-
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Фризовом съдържа субстанции, действащи "разхлабващо" и повишаващо чревната перисталтика.Той се назначава когато има данни за тежък рефлукс и повръщания, но аз по принцип избягвам такъв вид млека.
Ако няма рефлукс и повръщания, Фризовом само влошава коликите.

Аз бих Ви препоръчал да обсъдите да минете на обикновено, добро адаптирано мляко, след като свършите с Нутрилон->>НАН1 или Хумана, и да спрете мезим-форте.

Мисля постепенно детето ще се стабилизира и ще започне да наддава добре.
« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 12:24:08 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.