0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #60 -: Ноември 20, 2008, 11:50:27 am »
Diva_Roza,
от 2.5 г живея в Англия, и съм просто ужасена от лекарите и обслужването им. Може да разполагат с много неща, но лекарите, с които съм се "сблъсквала" са били под всякаква критика. Може ли да се лекува бронхит с 150мг антибиотик!???? И не само това... Съпругът ми със съмнения за пневмония получи час за специалист за след 4 месеца... Може би ти си попадала на добри специалисти,за което искрено се радвам!

Сега по темата....
Ужасно непросветена съм и днес от всички ваши мнения, момичета, научих много неща, за което ви благодаря!
До сега съм била само веднъж на АГ - преди да се омъжа - преди 6месеца. До тогава не бях водила полов живот. Сега смятам, когато се прибера в Бг да отида отново.
Въпросът ми е: ако до сега не съм водила полов живот (т.е. водя от 6 м, съпругът ми също) мога ли по някакъв начин да съм се заразила с ЧПВ? И другият ми въпрос е: мога ли да бъда заразена с такъв вирус при гинекологичен преглед?
Благодаря ви още веднъж!
Поздрави
*
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #61 -: Ноември 21, 2008, 08:52:44 am »
Аз съм чувала, че тази ваксина е полезна, но има и свойте недостатъци!
Има случй в който води до инвалидност.Аз имах голямо желание, но се отказах точно заради тази причина!
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката или HPV test?
« Отговор #62 -: Ноември 28, 2008, 07:49:03 am »
За HPV-test попаднах на следното - трябва да питате какъв тест ви пускат, защото само този е одобрен и се прави на няколко места в страната (София- чух за АГ "Шейново, МЦ "Асцендент"-София, Варна, май и в Пловдив - сигурно има и още, но не ги знам). Отскоро се препоръчва заедно с цитонамазката.

Hybride Capture HPV DNA Test 2 ( HC2) на Digene. Той е одобрен от американската Агенция за контрол на лекарствата и храните и е единственият стандартизиран метод за скринингова диагностика. В комбинация с цитологичното изследване дава надеждна информация за превенция, ранно диагностициране и адекватно лечение на онкогинекологични заболявания.
HPV Hybride Capture DNA Test 2 (HC2) - определя дали има наличие на човешки папилома вирус. Дава информация  от какъв тип е – високо и/или нискорисков. Установеният високо рисков тип HPV e сигнал за възможна злокачествена увреда на цервикалния канал. Нискорисковият тип предполага минимална опасност за пациента. Пробата за него се взема от цервикалния канал. Традиционните методи за вирусна диагностика като електронна микроскопия, клетъчни култури и определени имунологични методи не са подходящи за откриване на човешки папилома вирус. Вирусът не може да се култивира и в клетъчни култури.
HPV- TEST се прилага на жени на и над 30 години като част от скрининга за цервикален рак в допълнение към цитологичното изследване, на пациенти с неясни цитологични резултати ( например ASCUS, AGUS, IIR, III), на пациенти с леки и умерени преканцерогенни изменения за преценка на регресия, персистиране или прогресия, на пациенти получили лечение за преканцерозни лезии и цервикални карциноми и др.
ACS (Американско дружество по цитопатология) и ACOG (Американски колеж по акушерство и гинекология) също препоръчват използването на HC2 Test като допълнение към редовния ПАП скрининг при жени на и над 30 години. Ако и двата теста са негативни, жените трябва да се проследяват не по-често от на всеки 3 години.
...В обратен случай -значително по-често.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #63 -: Декември 02, 2008, 20:15:41 pm »
А защо никой не напише колко е вредна тази ваксина, и колко е токсична?

Сигурно защото не е вярно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #64 -: Декември 02, 2008, 20:18:19 pm »
Има случй в който води до инвалидност.

Инвалидност?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #65 -: Януари 25, 2009, 09:28:05 am »
Въпросът ми е: ако до сега не съм водила полов живот (т.е. водя от 6 м, съпругът ми също) мога ли по някакъв начин да съм се заразила с ЧПВ? И другият ми въпрос е: мога ли да бъда заразена с такъв вирус при гинекологичен преглед?

Здравей Ra4eto_
прочети този сайт http://www.hpvgard.org/; ще намериш отговор на твойте въпроси.Сайта е направен изцяло за човешкият папиломавирус (HPV).

Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #66 -: Февруари 19, 2009, 19:09:00 pm »
Здравейте! Моля за съвет!Днес на работа ни предложиха преференциални цени за ваксини срещу рака на матката.Мислех да взема на дъщеря ми /12 г./,но разбрах че ще има безплатна ваксинация за момичета от 9 до 15 г.,а аз съм на 36 г. за мене не е ли късно?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #67 -: Март 03, 2009, 06:36:59 am »
Аз съм в САЩ и тук има доста реклама на таази ваксина.от плакат в кабинета на моя доктор разбрах,че се прави на 11-12 годишни момичета.
Аз съм на 35 и тази година за пръв път ми правиха ПАП тест и изследване за ХПВ-за шастие  излязоха добри.цената беше $357.
Тука се прави веднъж на 2 години.толкова покрива застраховката :)
daniski, странно, че при вас се прави на 2 години. Аз си мислех, че е стандарт да го покриват веднъж годишно. Поне аз до сега каквато и застраховка да съм имала е покривала цитонамазка  за всяка година. Да не би изследването за ЧВП да е веднъж  на 2 години? На мен ми се обаждат от лекарският кабинет да ме подсещат, че ми е време за годишният преглед. Те между другото ми казаха, че не проверяват за ЧПВ по принцип, а само за типовете, които могат да причинят рак. Правили ли са ти някога микробиология, защото при нас това въобще не е стандартно изследване? Ако нямаш оплаквания никой не прави микробиология. Кандидата знам, че се вижда и на цитонамазката.
Според мен е важно да си я правиш всяка година, защото има случаи, когато изпускат. Знам го, защото бачкам в една сграда с една българка, която точно с това се занимава. Когато открият изменения, трябва да прегледат и препаратите от предишните години (ако има такива) и се е случвало при такова повторно преглеждане да се види, че е имало изменения и на предишното изследване и някой ги е изпуснал. Да не те шашкам - това е рядко, ама човек трябва да го има предвид.  Освен това самите гинеколози не винаги взимали добри намазки, защото трябвало да се вземе по-дълбоко, но не винаги го правели добре. Това също е рядко, но се случва.

Аз затова като ходя си искам отделно стъкълце за мен и си го нося при познатата ми, защото знам, че ще го разгледа най-подробно. Малко хора имат такава възможност и затова по-добре по-редовно да се прави, ако имаш възможност.


Боби

« Последна редакция: Март 03, 2009, 06:46:22 am от Bobbie »


  
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #68 -: Септември 17, 2009, 21:34:28 pm »
Аз съм в САЩ ... Аз съм на 35 и тази година за пръв път ми правиха ПАП тест и изследване за ХПВ-за шастие  излязоха добри.цената беше $357.
Тука се прави веднъж на 2 години.толкова покрива застраховката :)
daniski, странно, че при вас се прави на 2 години. Аз си мислех, че е стандарт да го покриват веднъж годишно. Поне аз до сега каквато и застраховка да съм имала е покривала цитонамазка  за всяка година. Да не би изследването за ЧВП да е веднъж  на 2 години? На мен ми се обаждат от лекарският кабинет да ме подсещат, че ми е време за годишният преглед. Те между другото ми казаха, че не проверяват за ЧПВ по принцип, а само за типовете, които могат да причинят рак. Правили ли са ти някога микробиология, защото при нас това въобще не е стандартно изследване? Ако нямаш оплаквания никой не прави микробиология. Кандидата знам, че се вижда и на цитонамазката.

daniski, може би твоята застраховка покрива цитонамазка веднъж годишно. Аз през последните 2 години имах 2 различни застраховки, които покриваха колкото се наложи. Знам, че е така, защото правих по 2 пъти на година (така се случи просто).
А може би имаш предвид, че ЧПВ-теста се прави на 2 години. Това е точно така за по-голямата част от застраховките. Но отново някои покриват и по-често, пак от опит с моята компания го пиша.

Bobbie, да, правилно си разбрала. ЧПВ-тестът не изследва за всички типове на вируса, а само за високорисковете.
А микробиология наистина правят профилактично.  :? Аз всеки пък си искам и все питат имам ли оплаквания, но правят като настоявам.
Фалшиво отрицателни резултати са опасни, но няма как да знаем, че е станало точно така. Заради една такава нескопосано взета проба при мен се стигна до конизация преди 2 години и половина.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #69 -: Септември 23, 2009, 07:00:59 am »
Bobbie, да, правилно си разбрала. ЧПВ-тестът не изследва за всички типове на вируса, а само за високорисковете.
А микробиология наистина правят профилактично.  :? Аз всеки пък си искам и все питат имам ли оплаквания, но правят като настоявам.
Фалшиво отрицателни резултати са опасни, но няма как да знаем, че е станало точно така. Заради една такава нескопосано взета проба при мен се стигна до конизация преди 2 години и половина.
Правят, защото настояваш, а не е стандартна профилактика като ПАП теста примерно. Аз не настоявам, защото нямам оплаквания.

Б.


  
*
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #70 -: Септември 23, 2009, 17:56:42 pm »
Момичета искам да попитам има ли някаква определна възраст до която едно момиче или девойка може да приеме ваксина срещу ЧПВ и такава възраст след която момичето да не е подходящо за ваксинация. Носител съм а ЧПВ от 5 месеца, но моята АГ ми каза че не съм подходяща за ваксина. Сега съм на 25 , а тогава бях още на 24, а теста ми за високорисковите типове ЧПВ ми е отрицателен. Благодаря!
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #71 -: Септември 23, 2009, 18:30:28 pm »
fanta_25, по принцип ваксината е официално одобрена за момичета и жени от 11 до 26 години, като има някои изключения.
Предполагам, че лекарката ти е казала, че не си подходяща за ваксинация, заради това, че си носител на вируса. Много лекари въпреки това ваксинират пациентки, но според други, при носителките риска от странични ефекти е по-голям.
Имаш ли активна ЧПВ-инфекция? Това е на-важния фактор за изключване, както и бременност.
Успех и дано нямаш проблеми за в бъдеще.
*
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #72 -: Ноември 15, 2009, 20:36:29 pm »
Аз питах моя лекар за тази ваксина и той каза,че резултати и данни за това дали тя е ефективна ще има едва след 40 години,това е нещо като експеримент и даване на пари,още повече е хубаво тя да се постави на момичета,които не са водили полов живот...
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #73 -: Януари 08, 2010, 22:22:06 pm »
Здравейте
Имам едно въпросче към пишещите в тази тема.Знам че не съм точния образ за този сайт тъй като съм само на 15 и не съм стигнала фазата в която да мисля за деца :)
но видях че има доста компетентни лица тук за ваксината срещу рак на маточната шийка и изникнаха няколко въпроса а не знаех към кого да се обърна.Та аз все още не водя полов живот и искам да се ваксинирам за всеки случай въпреки че и момчето с което съм също не е започнал сексуалния си живот. Все пак съм млада и може би няма да ми е първия.Както и да е родителите ми също са много за,затова февруари месец ще се ваксинирам.Въпроса ми е какви изследвания трябва да се направят преди това и по време на ваксинирането през по горните казани месеци ще мога ли да започна да правя секс. Съжалявам предварително ако това ви се стори смешно,детско или глупаво и съжалявам предварително че пиша в този сайт да го наречем където не ми е мястото но имам нужда от компетентен отговор а тук мога да го намеря.
Мерси все пак :)
Всичко е любов...
Re: Ваксина срещу рака на шийката на матката?
« Отговор #74 -: Май 12, 2010, 20:19:21 pm »
am iskam da pitam poneje prei izvestno vreme iskah da si napravq takava vaksina ii tiq dni maika mi shte vodi men ii sestra mi na vaksina, az sym na 14 ii maika mi se beshe pitala dali voda polov jivot ii az i kazah che ne vodq, a az vodq vypreki rannata mi vyzrast ii sys sigyrn0st li shte trqbva da me pregledat predi da mi slojat vaksinata? zashoto ako me pregledat shte kazat na maika mi che ne sym devstvena a tova pone v blizkite nqkolko meseca ne iskam da znae sled nqkolko meseca shte i kaza tui kato sled 2 meseca pravq 15 no . . . ne znam kakvo da pravq :S molq vi pomognete mi byrzo :S mersi predvaritelno :)