0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Отоци на глезените
« -: Февруари 02, 2007, 20:07:49 pm »
   Здравейте, момичета!
Нещо съм се шашнала напследък... :(  Появиха ми се отоци на глезените, мина повече от месец, но те не минават... Редовно пускаме кръв и урина, уж всичко е в норма, но отоците не минават.  Къде да търся проблема? Притеснявам се, 4е нещо не е наред, какво може да е?
Re: Отоци на глезените
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2007, 21:00:09 pm »
Ако нямаш албумин в урината , може би си качила повече кг, какво мисли наблюдавщия ти лекар?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Отоци на глезените
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2007, 22:04:05 pm »
следи си кръвното и албумина.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Отоци на глезените
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2007, 22:21:20 pm »
както вече са ти писали - редовно следене на кръвното (поне 2-3 пъти седмично) и на албумина в урината.
освен това, отоци по глезените се получават и съвсем нормално към началото на третия триместър на бременността. но за да се изключи проблем, горните неща да се следят.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Отоци на глезените
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2007, 22:36:01 pm »
  Благодаря ви! С килцата мисля, че съм в нормата - бях 51кг, сега съм 59кг.  Лекарката ми отначало се притесни, но като гледа резултатите от кръвта и урината казва, 4е няма място за притеснение. Виж за кръвното от вас чувам, че може да има връзка. Благодаря ви още веднъж!
*
Re: Отоци на глезените
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2007, 10:24:15 am »
аз също бях с подути глезени,особено последните два месеца.редовно следях албумин, кръвното постоянно ми беше много ниско.в 9 месец направо глезен не се виждаше - толкова много бяха надути,но така и така проблем не се откри.албумин нямах също.според мен съм задържала повече течности,защото ядях много солено
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Отоци на глезените
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2007, 11:05:52 am »
Както и преди мене са ти отговорили - не е опасно, стига да следиШ кръвното и албумина.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Отоци на глезените
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2007, 11:12:37 am »
Последните месеци имах отоци, кръвното ми беше ниско, албумина също. Явно задържах вода. Останаха ми подути 2 седмици след раждането, после започнаха да спадат.
Какво помага:
- удобни, меки обувки с невисок ток (мокасини, маратонки)
- повдигане на краката при всяка възможност, вкъщи лежане по гръб с крака опрени на стената
- масаж на стъпалата с охлаждащ крем
- обливане на краката с хладка вода
- поемане на много течности (така не се натрупва вода, а се спомага за регулиране на водния баланс в организма)
- лекарства в краен случай, само ако са предписани от лекар, аз ползвах само 2 седмици, когато отоците ми се струваха болезнени


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde