0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
киста в тестис.
« -: Януари 25, 2007, 08:26:02 am »
 Здравейте!
Вече почвам да се чудя какво да правим.Преди две години като ходихме при Кацаров,откри варикоцеле и малка киста на мъжа ми,тогава ни каза,че според него не вреди, и не е хубаво да се пипа.
След като оперирахме варикоцеле,после мъжа ми пи три месеца хранителни добавки,после още три витамини,чайове,биха му прегнил и нищо не помага,се чудя какво да направим.

Мислите ли,че тази киста може да вреди.С кой лекар още да се посъветваме.





Ето резултатите ни

новата ни спермограма.
« -: Декември 18, 2006, 05:06:30 pm »     

--------------------------------------------------------------------------------
Здравейте.
Мъжа ми пи три месеца витамини,чайове и му биха прегнил,но положението не е много добре.

                                                  Сега                        преди
Обем на еякулата                     3                              3,5
Концентрация в мл                  3,2                            3,66
Общ брой на сп                        9,6                            12,81
Обща подвижност                     37                             23
С нормокинеза                            23                              7
С хипокинеза                             14                               16
С акинеза                                    63                                77
Бр нормокинетични в мл        736000                     256000
Общ брой нормокинетични   2208000                     896000

Диагноза е олигоастенозооспермия  и на двете.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: киста в тестис.
« Отговор #1 -: Януари 25, 2007, 10:45:27 am »
Здравей, Силванче! Мъжът ми също имаше киста и разширена вена. Бургаският доктор също твърдеше, че кистата не е причината за лошата спермограма, но при операцията на варикоцелето я махна и нея. Нашата беше май големичка, като биличка. Но не сме се оправили и без нея. :) И при нас нещата си останаха зле. Така че едва ли кистата е причината, щом и Кацаров го казва, не се мъчете с операции. Но пък нищо не пречи да се консултирате с още някого.Успех!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: киста в тестис.
« Отговор #2 -: Януари 25, 2007, 11:19:43 am »
Благодаря ти за отговора!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: киста в тестис.
« Отговор #3 -: Януари 25, 2007, 12:07:37 pm »
Силванче, а консултирахте ли се пак с Кацаров? Казахте ли му че резултат все още няма? Други изследвания правили ли сте?
Извинявай, може да си писала тези неща, но не си спомням.  :(
*
Re: киста в тестис.
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2007, 20:52:53 pm »
Ами да ти кажа сигурно е възможно и кистата да е проблема. Наш приятел имаше точно киста в тестиса и след отстраняването и жена му забременя без проблеми, дори сега има и второ дете от друга жена. Постът ми стана малко "една жена каза........." ама това си е истина, така че отидете и за второ мнение.


*
Re: киста в тестис.
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2007, 12:21:54 pm »
Здравейте, включвам се в темата защото доктор Кацаров откри на мъжа ми киста на надсеменика с размери 1.3 см,казал му е, че около 40% това влошава резултатите,не е препоръчал операция изписал му е л-карнетин и антиоксиданти,досега смятахме,че има ентерококи но по настояване на Кацаров направихме нова микробиология в Кандиларов и там нищо не изолират,доста сме объркани.Някой знае ли защо и как кистата влияе на сперматогенезата?